Laura Dahlmeier wygrała bieg pościgowy w Hochfilzen, Polki z punktami

Zwycięstwem Laury Dahlmeier zakończył się biathlonowy bieg pościgowy, który rozegrano w Hochfilzen. Oprócz Niemki na podium stanęły Maren Hammerschmidt i Gabriela Soukalova. Najlepsza z Polek była Krystyna Guzik.

Łukasz Witczyk

Hochfilzen jest szczęśliwe dla reprezentantów Niemiec. Po zwycięstwach w sprintach Franziski Hildebrand i Simona Schemppa do grona zwycięzców zawodów Pucharu Świata w tej austriackiej miejscowości dołączyła Laura Dahlmeier. Niemka szybko odrobiła stratę ze sprintu, a kluczem do jej triumfu było celne strzelanie. Na dwadzieścia prób Dahlmeier spudłowała tylko raz.

Na drugim miejscu bieg pościgowy zakończyła Maren Hammerschidt, która utrzymała miejsce ze sprintu. Na najniższym stopniu podium stanęła Gabriela Soukalova. Czeszka utrzymała się na czele klasyfikacji generalnej biathlonowego Pucharu Świata.

W biegu pościgowym wystąpiły cztery Polki. Najlepiej z nich spisała się Krystyna Guzik, która zajęła 20. miejsce. 25. była Magdalena Gwizdoń, a 26. Weronika Nowakowska. Punktów nie zdobyła Monika Hojnisz. Sklasyfikowana ona została na 41. pozycji.