Kaisa Makarainen wygrała bieg pościgowy w Ostersund, Magdalena Gwizdoń najlepsza z Polek

Zwycięstwem Kaisy Makarainen zakończył się zaliczany do Pucharu Świata biathlonowy bieg pościgowy, który rozegrano w Ostersund. Na podium stanęły również Dorothea Wierer i Franziska Hildebrand. Najlepiej z Polek spisała się Magdalena Gwizdoń.

Łukasz Witczyk

Bieg pościgowy kobiet był zdecydowanie ciekawszy niż niedzielna rywalizacja mężczyzn w tej konkurencji. Jako pierwsza na trasę wyruszyła Gabriela Soukalova, która miała dużą zaliczkę nad goniącą ją grupą, lecz Czeszka nie potrafiła utrzymać przewagi. Soukalova popełniła dwa błędy na strzelnicy, ale nie była tak szybka, jak podczas sobotniego sprintu.

Losy niedzielnego biegu pościgowego pań rozstrzygnęły się na ostatniej rundzie biegowej, kiedy to Kaisa Makarainen wysforowała się na prowadzenie. Wyższość reprezentantki Finlandii musiały uznać Włoszka Dorothea Wierer oraz Niemka Franziska Hildebrand. Strata Wierer do zwyciężczyni wyniosła niemal dwie sekundy, a Hildebrand do Makarainen straciła 3,3 sek.

Najlepiej z Polek spisała się Magdalena Gwizdoń, która na strzelnicy zanotowała dwa pudła i bieg zakończyła na 14. pozycji. Punkty Pucharu Świata zdobyły również Krystyna Guzik (24. miejsce) i Monika Hojnisz, która sklasyfikowana została na 40. lokacie. Dopiero 47. była Weronika Nowakowska. Polka po raz kolejny zawiodła na strzelnicy, gdzie popełniła aż sześć błędów. 50. miejsce zajęła Kinga Mitoraj.