ME: Złoto Rumunki, Monika Hojnisz o strzał od medalu

Zwycięstwem Luminity Piscoran zakończył się rozegrany w ramach biathlonowych mistrzostw Europy bieg indywidualny. Monika Hojnisz sklasyfikowana została na piątym miejscu.

Monika Hojnisz była blisko zdobycia złotego medalu na mistrzostwach Europy. Po trzech strzelaniach miała zdecydowanie najlepszy czas i tylko kataklizm mógł jej odebrać zwycięstwo. Niestety, taki kataklizm nastąpił podczas ostatniego strzelania, podczas którego Polka zanotowała cztery karne minuty i wypadła poza podium.  [ad=rectangle] W Otepaa podczas najdłuższego z biathlonowych biegów panowały trudne warunki, a zawodniczki miały problem z celnym strzelaniem. Przypomnijmy, że w biegu indywidualnym za każdy błąd na strzelnicy karą jest dodatkowa minuta doliczana do czasu. Już po pierwszym strzelaniu szansę na medal straciła Krystyna Guzik, która zanotowała cztery błędy, a łącznie pomyliła się osiem razy. Zajęła ona 10. miejsce. Najgorzej z biało-czerwonych spisała się Karolina Pitoń, która była 44.

Zawody zakończyły się triumfem Luminity Piscoran. Rumunka na strzelnicy popełniła pięć błędów. Jest to jej największy sukces w karierze. Drugą lokatę zajęła Christina Rieder, Austriaczka straciła 20 sekund do zwyciężczyni (3 niecelne strzały). Brązowy medal zdobyła Jekaterina Jurlowa, która zaliczyła 7 dodatkowych minut, a do triumfatorki straciła ponad 47 sekund.

W środę w Otepaa rozegrano biegi indywidualne mistrzostw Europy juniorów. Najlepiej z biało-czerwonych spisała się Kinga Mitoraj, która zajęła 10. miejsce. Na 15. lokacie zawody zakończyła Beata Lassak. Z kolei wśród juniorów najlepszy z biało-czerwonych był Mateusz Janik, który był 23. Rafał Penar zajął 41. lokatę, a Bartłomiej Filip był 44.