MŚJ w biathlonie: Dwa złote medale dla Rosji

W sobotę w amerykańskim Presque Isle odbyły się kolejne zawody biathlonowych mistrzostw świata juniorów. W sprintach wystartowali Katarzyna Batożyńska i Jakub Topór.

Łukasz Witczyk

W drugim dniu mistrzostw świata w Presque Isle do rywalizacji przystąpili juniorzy. Jako pierwsze walkę o medale rozpoczęły panie, które nie przekroczyły jeszcze 21. roku życia. Najlepsza w biegu sprinterskim okazała się Rosjanka Jewgienija Pawłowa, która jako jedna z nielicznych zawodniczek była bezbłędna na strzelnicy.

Pawłowa rzutem na taśmę obroniła złoty medal. Kilka minut po niej na metę wbiegła reprezentantka Kazachstanu Galina Wisznewskaja, która uzyskała czas zaledwie o 0,3 sek. gorszy niż Rosjanka. Na najniższym stopniu podium stanęła Niemka Annika Knoll. Na 25. miejscu sprint zakończyła jedyna Polka w gronie juniorek - Karolina Batożyńska, która zaliczyła dwie karne rundy.

Następnie do walki o medale mistrzostw świata przystąpili juniorzy. W gronie mężczyzn rywalizację zdominowali Rosjanie, którzy zajęli cztery spośród ośmiu czołowych miejsc. Mistrzem świata został Aleksander Powarnitszyn. Rosjanin uzyskał o blisko 14 sekund lepszy czas niż drugi na mecie Norweg Tore Leren. Na najniższym stopniu podium stanął Rosjanin Eduard Łatypow. Dopiero 52. miejsce zajął Jakub Topór. Jedyny Polak w stawce aż siedmiokrotnie pomylił się na strzelnicy.