Fatalny dzień Polek. Nikt nie strzelał gorzej

Dopiero 16. miejsce zajęły reprezentantki Polski w biathlonowej sztafetecie w Hochfilzen. Wygrały Francuzki. Z kolei w biegu pościgowym mężczyzn najlepszy był Johannes Boe.

Mateusz Kozanecki
Anna Mąka Getty Images / Al Bello / Na zdjęciu: Anna Mąka
W niedzielę w Hochfilzen rozegrano dwie konkurencje. Najpierw do rywalizacji przystąpiły panie, które startowały w biegu sztafetowym na dystansie 4x6 km. Najlepiej poradziły sobie Francuzki, które potwierdziły wysoką formę biegową i strzelecką. Musiały dobierać tylko cztery pociski.

Drugie finiszowały Szwedki. Straciły one nieco ponad 10 sekund do zwyciężczyń, a na najniższym stopniu podium stanęły Włoszki.

Fatalnie spisały się reprezentantki Polski, które sklasyfikowane zostały na 16. miejscu. Do tego musiały przebiec aż cztery karne rundy i dobierały trzynaście pocisków. Dodatkowych metrów uniknęła tylko Kamila Żuk. Anna Mąka i Joanna Jakieła miały jedną karną rundę, a Natalia Sidorowicz dwie.

Mężczyźni startowali w biegu pościgowym, który zgodnie z oczekiwaniami zakończył się wygraną Johannesa Boe. Norweg miał aż 48 sekund przewagi nad Sturlą Holmem Laegreidem. Obaj musieli przebiec po dwie karne rundy. Trzeci był Emilien Jacquelin, który stracił do zwycięzcy prawie minutę i 14 sekund.