Różnica klasy w meczu Ligi Narodów Kobiet

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FIVB / Mecz Ligi Narodów Kobiet: Bułgaria - Japonia
Materiały prasowe / FIVB / Mecz Ligi Narodów Kobiet: Bułgaria - Japonia

Japonia potrzebowała nieco ponad godziny na wypunktowanie Bułgarii w Lidze Narodów Kobiet. Pokonana drużyna nie potrafiła przebić się przez granicę 15 punktów w ani jednym secie.

Japonia odniosła drugie zwycięstwo w szóstej edycji Ligi Narodów Kobiet. Na inaugurację, kandydatki do zwycięstwa w rozgrywkach, pokazały moc i wygrały 3:2 z Turcją. W przypadku Bułgarii zanosi się na kolejny sezon krzątania blisko dołu tabeli, czego potwierdzeniem była porażka 0:3 z Holandią.

Japonia była faworytem. Za nią było pięć kolejnych wygranych z przeciwnikiem z Europy, a w czterech ostatnich meczach nie przegrała seta. W poprzednim sezonie reprezentacyjnym Japonia pokonała Bułgarię w Lidze Narodów oraz w kwalifikacjach olimpijskich.

W pierwszym i w drugim secie doszło do siatkarskiej demolki, a Japonia zwyciężała 25:13 i 25:15. Bułgaria miała mało do powiedzenia na boisku i przyjmowała cios za ciosem. Drużyna z Azji miażdżąco przeważała pod względem skuteczności w ataku i zdecydowanie częściej korzystała z błędów przeciwniczek.

Może i na początku trzeciego seta prowadziła drużyna znad Morza Czarnego, ale na niespodziankę zanosiło się przez zaledwie kilka minut. Japonia była zdecydowanie lepsza i zwyciężyła 25:15 identycznie jak w poprzednim secie. Wynik nie pozostawiał żadnych wątpliwości, któremu zespołowi należał się komplet punktów do tabeli.

Japonia zagra z Polską w turnieju Ligi Narodów w Antalyi. Dojdzie do tego w niedzielę, a wcześniej czeka na nią konfrontacja z Niemkami. Z kolei Bułgaria poszuka pierwszych punktów w meczach z Włoszkami oraz Francuzkami.