Wielki sukces juniorów Wybrzeża. Już mają dublet

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Handball Polska / Na zdjęciu: zawodnicy Port Service Wybrzeża Gdańsk

Po juniorach starszych, tym razem mistrzostwo Polski zdobyli juniorzy młodsi Port Service Wybrzeża. Gdańszczanie w finale pokonali Gwardię Opole aż 39:29, a 11 bramek zdobył Antoni Grabowski.

Często zdarza się, że w mistrzostwach Polski juniorów, w poszczególnych kategoriach dominują zawodnicy różnych kategorii, w zależności od tego czy w którymś z roczników zbierze się kilku wiodących zawodników. W Gdańsku udało się jednak zbudować na tyle dobry system szkolenia, by dominować w Polsce w różnych kategoriach wiekowych. Po juniorach, przyszedł czas na juniorów młodszych (rocznik 2007 i młodsi).

Trudniejszą przeprawę gdańszczanie mieli w półfinale, kiedy pokonali gospodarzy Final Four MPJM, MLKS Czarnych Olecko dopiero po akcji w ostatniej sekundzie meczu. Mecze o miejsca były już mniej wyrównane. Najpierw szczypiorniści z Olecka nie dali szans KS Vive I Kielce pokonując ten zespół 39:30, a następnie jeszcze wyżej, bo różnicą dziesięciu bramek Port Service Wybrzeże II Gdańsk pokonało Gwardię I Opole 39:29, a najwięcej, bo 11 bramek dla mistrzów kraju rzucił Antoni Grabowski.

w rozgrywkach juniorskich pozostały jeszcze zmagania o mistrzostwo Polski w kategorii młodzików. W Tarnowie, od 30 maja zagra 8 zespołów - SPR Purina Kąty Wrocławskie, Gwardia Opole, MTS Lider Radom, MKS Sambor Tczew, KS Vive II Kielce, SKF Orlen Wisła I Płock, MKS Pałac Młodzieży I Tarnów i Port Service Wybrzeże Gdańsk.

Wyniki Final Four Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych:

Mecz o 3. miejsce: MLKS Czarni Olecko - KS Vive I Kielce 39:30 (16:14)

Najwięcej bramek: dla Czarnych - Piotr Osiecki 12, Aleksander Dobrowolski 8, Kacper Barszczewski 7, dla Vive - Krzysztof Kulesza 10, Jakub Osuch 4.

Mecz o 1. miejsce: Gwardia I Opole  - Port Service Wybrzeże II Gdańsk  29:39 (12:17)

Najwięcej bramek: dla Gwardii - Jakub Broda 6, Jakub Gęsikowski, Antoni Matejka, Maciej Zawadzki - po 4, dla Wybrzeża - Antoni Grabowski 11, Adam Kulik 6, Tymon Łaszewski, Bartłomiej Reichel - po 5.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty