ME: Finlandia - Słowenia: Porażka bez konsekwencji

Finowie wygrali ze Słowenią 92:76 w swoim ostatnim meczu na mistrzostwach Europy. Trener gospodarzy dał odpocząć przed najważniejszymi meczami turnieju swoim liderom.

Gospodarze już przed meczem byli pewni awansu do czołowej ósemki. Dla Finów było to pożegnanie z Eurobasketem. W drużynie Słowenii więcej niż zazwyczaj zagrali rezerwowi. Niespełna 5 minut zagrał lider gospodarzy mistrzostw - Goran Dragić, a jego brat Zoran spędził na parkiecie tylko 15. Do przerwy pojedynek był wyrównany. Losy spotkania rozstrzygnęły się w trzeciej odsłonie, wysoko wygranej przez Finlandię.

Finowie zaimponowali skutecznością rzutów za trzy punkty. Jedna z rewelacji całych mistrzostw trafiła w całym meczu aż 17 razy zza łuku, notując w tym elemencie aż 53 procent skuteczności!

Najlepszym zawodnikiem po stronie Finalndii był Petteri Koponen, który zdobył 14 punktów, dokładając do tego 4 zbiórki i 6 asyst. Miał on solidne wsparcie ze strony swoich kolegów, Dość powiedzieć, że aż pięciu graczy zwycięzców zdobyło więcej niż 10 punktów. W drużynie Słowenii z dobrej strony pokazał się doświadczony Bostjan Nachbar, zdobywca 15 punktów.

W 1/4 finału Słowenia zmierzy się z Francją. W pozostałych parach rywalizować będą: Serbia z Hiszpanią, Litwa z Włochami oraz Chorwacja z Ukrainą.

Finlandia - Słowenia 92:76 (22:26, 20:16, 29:14, 21:20) Finlandia:

Lee 17, Salin 16, Koivisto 16, Koponen 14, Ahonen 11, Haanpaa 9, Huff 5, Kotti 4, Mottola 0, Rannikko 0, Muurinen 0, Nikkila 0. Słowenia:

Nachbar 15, Balazic 14, Vidmar 7, Lorbek 7, Z.Dragić 7, Murić 6, Begić 6, Laković 4, G.Dragić 3, Blazić 3, Slokar 2, Joksimović 2.

Koszykówka na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku. Tylko dla fanów basketu! Kliknij i polub nas.