3 : 3
33
Łukasz Sówka Rezerwa taktyczna za Eduard Krcmar
0

Obaj doświadczeni zawodnicy tasowali się na pierwszym okrążeniu, po czym pewnie wygrał Zetterstroem. Przerwa na równanie toru. Pilanie są już pewni zwycięstwa, a gdańszczanie punktu bonusowego.

-> Zobacz galerię z pięknymi podprowadzającymi!

Bieg 12
42
3 : 3
30

Kossakowski w pierwszym łuku wypchnął Jensena, który spadł na trzecie miejsce. Duńczyk na drugim okrążeniu odzyskał drugą pozycję, a na samej kresce Gafurowa wyprzedził Pawlak.

Bieg 11
39
3 : 3
27

Pewna wygrana Dolnego o pół prostej. Bieg bez historii.

Bieg 10
36
3 : 3
24
Dominik Kossakowski Rezerwa taktyczna za Aureliusz Bieliński
0

Zorro idealnie wyjechał ze startu i pewnie wygrał. Kossakowski bezskutecznie naciskał Śwista. Równanie toru.

d

Dolny na drugim okrążeniu śmiałym atakiem minął Brzozowskiego. Polonia pewnie wygrała. Motocykl Zetterstroema zdefektował na ostatnim okrążeniu, ale zawodnik zjechał z toru przed dotarciem do mety.

Korzystając z krótkiej przerwy dla Brzozowskiego.
-> Trwa sprzedaż biletów na turniej Speedway European Championships w Ostrowie!

Bieg 8
28
1 : 5
20
Kamil Brzozowski Rezerwa taktyczna za Renat Gafurow
3

Parowa jazda Wybrzeża na pierwszym łuku pozwoliła na podwójną wygraną, mimo ataków Kinga.

Gdańszczanie jechali na 5:1, ale na trzecim okrążeniu gości zaatakował Karczmarz. Wychowanek Stali Gorzów upadł jednak na 3. pozycji. King położył motocykl, aby w niego nie wpaść i tylko lekko go uderzył. Karczmarz wykluczony.

A na trybunach 4,5 tysiąca widzów.

Nie spisuje się dziś Gafurow, dlatego w tym biegu nie pojedzie.

Bieg 7
27
3 : 3
15

Pewna wygrana Zetterstroema. Kolejny wyścig bez historii. Przerwa na kosmetykę toru.

-> Marek Cieślak o polskich sędziach: Tragedii nie ma

Bieg 6
24
4 : 2
12

Na ostatnim okrążeniu Krcmar odpuścił i powoli dojechał do mety. Bieg bez walki.

Bieg 5
20
5 : 1
10

Wszyscy ruszyli równo ze startu, ale pilanie lepiej pojechali w pierwszym łuku i pewnie wygrali.

Teraz z kolei upadek jadącego na ostatniej pozycji Rosjanina na pierwszym łuku. Gafurow wykluczony z powtórki.

Lotny start Gafurowa. Otrzymał za to ostrzeżenie.

Bieg 4
15
4 : 2
9

King na pierwszym łuku po dużej wyprzedził Zetterstroema. Chwilę później Karczmarz uporał się z Bielińskim. Przerwa na równanie toru.

-> Sprawdź swoją wiedzę! Rozwiąż nasz quiz żużlowy!

Bieg 3
11
3 : 3
7

Obaj pilanie na pierwszym łuku wyprzedzili Krcmara. Świst przez cztery okrążenia ścigał Brzozowskiego i był o krok od wyprzedzenia go.

Bieg 2
8
4 : 2
4

Pawlak wyprzedził Kossakowskiego i pewnie wygrał. O lepszą pozycję walczył również Karczmarz, który na pierwszym okrążeniu minął Bielińskiego. Na mecie był bliski pokonania Kossakowskiego.

Bieg 1
4
4 : 2
2

Monberg wyprzedził na drugim łuku Sówkę i wygrał z dużą przewagą.

17:37 - Mecz opóźniony o kilka minut z powodu kolejek pod kasami.

17:35 - Koniec prezentacji. Jedziemy według drugiego zestawu.

17:30 - Rozpoczęła się prezentacja. Już 4 tysiące kibiców na swoich miejscach i nadal kolejki pod stadionem

17:17 - Na trybunach w Pile już około 3 tysiące osób, a przed kasami wciąż ogromne kolejki. Jednym z gości dzisiejszego spotkania jest Jarosław Hampel, który żużlowe szlify zdobywał właśnie na stadionie przy Bydgoskiej.

17:08 - Tor dla gospodarzy sprawdza zaś tylko Jesper Monberg.

17:05 - Trwa próba toru. Z zespołu gości jadą Renat Gafurow i Magnus Zetterstroem.

17:00 - Za chwilę rozpocznie się próba toru. Na razie jeszcze pracuje polewaczka.

16:35 - Składy potwierdzone. Pierwszy mecz między tymi drużynami miał miejsce 4 czerwca w Gdańsku. Wybrzeże wygrało wtedy 57:33.

16:30 - Ciepło i słonecznie w Pile, gdzie zmierzą się dwie drużyny walczące o fotel lidera przed fazą play-off.

Jak niedzielne mecze typują eksperci SportoweFakty.pl?