3 : 3
24
Kacper Woryna Rezerwa zwykła za Dakota North
2

Dobry start krakowian. Na przeciwległej prostej Harris minął Karpowa. Z kolei Miesiąc przez cały wyścig skutecznie odpierał ataki Woryny.

Bieg 12
51
5 : 1
21
Rafał Trojanowski Rezerwa taktyczna za Paweł Miesiąc
1

Kolejny świetny start rybniczan, którzy już na wejściu w pierwszy łuk mieli dwa metry przewagi nad rywalami. Trojanowski do końca próbował atakować Worynę.

0

Trojanowski na wyjściu z pierwszego łuku minął Wieczorka. Do ostatnich metrów juniora ŻKS ROW atakował Miesiąc.

Bieg 10
42
5 : 1
18
Andrij Karpow Zastępstwo zawodnika za Davey Watt
0

Świetny start rybniczan. Krakowianie w tym wyścigu nie mieli nic do powiedzenia. Gospodarze wygrali z dużą przewagą. Przerwa na kosmetykę toru.

-> Nie czuję się grabarzem Włókniarza - rozmowa z Mirosławem Jabłońskim, byłym zawodnikiem Lwów

Bieg 9
37
3 : 3
17
Kacper Woryna Taśma Dakota North
2

North dotknął taśmy i został wykluczony z powtórki. W jego miejsce pojedzie Woryna.

W powtórce dobry start krakowian. Na pierwszym łuku na prowadzenie przedarł się Woryna, ale Kuciapa i Trojanowski jeszcze na przeciwległej prostej minęli 19-letniego rybniczanina.

Ten jednak nie zamierzał odpuszczać. Na pierwszym wirażu trzeciego okrążenia Woryna minął Kuciapę, a następnie w pogoń za nim rzucił się Szombierski. Na ostatnim wirażu "Szumina" ściął do krawężniku i minął Kuciapę. Zawodnik gości może mówić o pechu, gdyż chwilę wcześniej zanotował defekt opony.

Bieg 8
34
5 : 1
14

Miesiąc na pierwszym łuku wykorzystał wolne miejsce przy krawężniku i przedarł się na prowadzenie. Jednak już na pierwszym wirażu drugiego kółka Baliński wypchnął pod bandę Miesiąca, co wykorzystał Wieczorek, który przedarł się na drugą lokatę.

Bieg 7
29
3 : 3
13
Maciej Kuciapa Zastępstwo zawodnika za Davey Watt
3

Dobry start Kuciapy. W pogoń za zawodnikiem krakowskiego klubu rzucił się North, a tuż za nim jechał Szombierski. Australijczyk mimo wielu prób nie zdołał minąć rywala. Przerwa na kosmetykę toru.

-> Niedzielny quiz żużlowy - KLIKNIJ i sprawdź swoją wiedzę o czarnym sporcie!

Bieg 6
26
5 : 1
10

Baliński wygrał start i pognał do mety po trzy punkty. Odważna szarża Woryny na pierwszy okrążeniu. Na przeciwległej prostej junior ŻKS ROW wjechał między Kuciapę i Trojanowskiego i dzięki temu manewrowi przedarł się na drugą lokatę.

Bieg 5
21
5 : 1
9

Dobry start rybniczan, którzy lepiej rozegrali pierwszy łuk. Ułamek systematycznie powiększał przewagę nad rywalami, a Harris musiał bronić się przed atakami Miesiąca.

Bieg 4
16
4 : 2
8
Paweł Miesiąc Zastępstwo zawodnika za Davey Watt
2

Świetny start Balińskiego, który na pierwszym łuku założył się na rywali i przedarł się na prowadzenie. Wieczorek przez niemal cztery okrążenia odpierał szaleńcze ataki Miesiąca. Zawodnik Wandy znalazł sposób na wyprzedzenie rywala dopiero na ostatnim wirażu. Przerwa na kosmetykę toru.

-> "W ogniu pytań". Piotr Szymański odpowie na pytania czytelników. KLIKNIJ i dowiedz się więcej!

Bieg 3
12
4 : 2
6

Ależ szarża Harrisa! Brytyjczyk na przeciwległej prostej nabrał prędkości i przedarł się z czwartej pozycji na pierwszą. Brytyjczyk wygrał z dużą przewagą.

Na przeciwległej prostej doszło do kontaktu między Trojanowskim i Ułamkiem, przez co zawodnik rybnickiego klubu spadł na koniec stawki. Ułamek następnie stoczył pasjonujący bój o trzecią lokatę z Kuciapą.

Bieg 2
8
5 : 1
4

Woryna na wejściu w pierwszy łuk wypchnął Kaczmarka na szeroką. Jazda parą rybniczan dała im pewne pięć punktów. Krakowianie daleko z tyłu.

3

Najlepiej ze startu wyszedł North, który do mety nie oddał prowadzenia. Szombierski po słabszym starcie napędzał się po szerokiej. Rybniczanin do końca atakował Karpowa, ale Ukrainiec nie dał sobie odebrać trzeciego miejsca.

13:44 - na trybunach 7 tysięcy fanów.

13:42 - koniec prezentacji. Zawodnicy udają się do parku maszyn. Za kilka minut start do pierwszego wyścigu.

13:32 - początek prezentacji.

13:31 - zawody rozegrane zostaną według I zestawu startowego.

13:25 - koniec próby toru.

13:18 - na trybunach około 5 tysięcy widzów, ale pod kasami są długie kolejki.

13:16 - w próbie toru udział biorą Harris, North, Karpow i Miesiąc.

12:53 - składy potwierdzone. W zespole z Krakowa jako gość pojedzie Adam Strzelec. Z kolei za Watta stosowane będzie zastępstwo zawodnika. W składzie gospodarzy nie doszło do żadnej zmiany.

12:33 - w Rybniku słońce przebija się przez chmury. Temperatura powietrza wynosi około 15 stopni Celsjusza. Zawody powinny odbyć się bez żadnych przeszkód.

Jak niedzielne mecze typują eksperci SportoweFakty.pl?

2

Przerwa dla Trojanowskiego, który startować będzie w trzecim biegu z rzędu.

Ciasno na pierwszym łuku. Niegroźny upadek zanotował North. Australijczyk został wykluczony z powtórki.

W powtórce Harris na przeciwległej prostej wyprzedził Kuciapę i do mety nie oddał prowadzenia. Przerwa na równanie toru.

-> Mnóstwo zdjęć z treningu i zawodów Speedway Best Pairs Cup w Gustrow!

Bieg 15
Kamil Wieczorek Rezerwa zwykła za Damian Baliński
2

Kolejny raz kapitalnie ze startu wyszli gospodarze. Ułamek i Wieczorek odnieśli pewne podwójne zwycięstwo. Defekt Trojanowskiego na końcu stawki.