Hubert Łęgowik Rezerwa zwykła za Jurica Pavlic
2
Krystian Pieszczek Rezerwa zwykła za Grzegorz Walasek
1

Łęgowik najlepiej wystartował i długo jechał na prowadzeniu. Jednak na ostatnim okrążeniu wyprzedził go Protasiewicz.

Bieg 13
40
4 : 2
26

Na drugim łuku drugiego okrążenia Łaguta wyprzedził Jonssona. Przerwa na kosmetykę toru.

-> Sprawdź swoją wiedzę! Rozwiąż nasz quiz żużlowy!

1
Bieg 12
36
2 : 4
24

Grudziądzanie lepiej wyszli ze startu, ale Protasiewicz już na pierwszym łuku minął Łęgowika, a następnie juniora gości atakował Zgardziński. Zielonogórzanie zapewnili sobie punkt bonusowy, a MRGARDEN GKM Grudziądz spadł z PGE Ekstraligi.

1
Bieg 10
34
2 : 4
20

Po lotnym starcie Jonssona wyścig został przerwany. Szwed otrzymał upomnienie od sędziego. W powtórce Łaguta na wyjściu z pierwszego łuku minął Protasiewicza. Jonsson do końca atakował Nowaka. Przerwa na kosmetykę toru.

-> Betard Sparta zaczyna pracować nad torem w Częstochowie

Bieg 9
32
5 : 1
16

Na pierwszym łuku Dudek poradził sobie z Buczkowskim i wraz z Walaskiem odnieśli oni podwójne zwycięstwo.

1
Bieg 8
27
4 : 2
15

W powtórce Ward wygrał start i do mety nie oddał prowadzenia. Pieszczek jednocześnie atakował Golloba i musiał bronić się przed atakami Okoniewskiego.

Bieg przerwany z powodu awarii maszyny startowej. Na trybunach jest już 10 tysięcy kibiców.

Bieg 7
23
4 : 2
13

Dudek pod koniec pierwszego okrążenia wyprzedził Łagutę. Przerwa na kosmetykę toru.

-> Trwa sprzedaż biletów na turniej Speedway European Championships w Ostrowie!

Bieg 6
19
3 : 3
11

Ward prowadził od startu do mety. Bieg bez historii.

Bieg 4
16
3 : 3
8

Pieszczek dobrze wyszedł ze startu, ale na drugim łuku drugiego okrążenia popełnił błąd, co wykorzystał Łaguta. Rosjanin wygrał z dużą przewagą. Ward słabo wystartował, na drugim okrążeniu był przez chwilę ostatni, ale ostatecznie finiszował na drugim miejscu. Przerwa na kosmetykę toru.

-> Zobacz galerię z pięknymi podprowadzającymi!

Bieg 3
13
5 : 1
5

Jonsson wygrał start i zdobył pewne trzy punkty. Protasiewicz na przeciwległej prostej uporał się z Buczkowskim.

Bieg 2
8
3 : 3
4

Na pierwszym łuku na prowadzenie przedarł się Pieszczek, który do mety nie oddał prowadzenia.

Bieg 1
5
5 : 1
1

Zielonogórzanie wygrali start i nie mieli problemów z odniesieniem podwójnego zwycięstwa.

19:28 - koniec prezentacji.

19:19 - początek prezentacji. Na trybunach około 7 tysięcy kibiców, w tym 40-osobowa grupa fanów z Grudziądza.

19:18 - zawody rozegrane zostaną według II zestawu startowego.

19:09 - koniec próby toru. Krótka kosmetyka nawierzchni.

19:00 - początek próby toru. Udział w niej biorą Gollob, Łaguta oraz Walasek.

18:18 - składy potwierdzone. W zespole gospodarzy za awizowanego Hampela pojedzie Protasiewicz.

17:58 - w Zielonej Góry ciepło, słońce przebija się zza chmur.

W pierwszym meczu było 47:43 dla grudziądzan.

Jak niedzielne mecze typują eksperci SportoweFakty.pl?

Bieg 5

Świetny start Jonssona, do którego na pierwszym łuku dołączył Protasiewicz. Osamotniony Okoniewski bezskutecznie atakował Jonssona. Gollob na początku drugiego okrążenia zanotował defekt na końcu stawki.

1
Bieg 11

Ward skutecznie obronił się przed atakami Buczkowskiego. Defekt Golloba na końcu stawki na czwartym kółku.

1
Bieg 15

Pod koniec drugiego okrążenia Ward zahaczył o tylne koło motocykla Łaguty. Australijczyk zanotował upadek, a na tor wyjechała karetka. Ward długo nie podnosił się z toru, a opuścił go zniesiony na noszach w karetce i został odwieziony do szpitala. Australijczyk został wykluczony z powtórki. Ward jest przytomny, ale skarży się na ból szyi i kręgosłupa.

Karetka wróciła już na stadion. W powtórce Dudek na pierwszym okrążeniu wyprzedził Łagutę.