Bieg 15
22
3 : 3
26

Lepiej spod taśmy wyszli torunianie, ale już na drugim łuku na prowadzenie przedarł się Sajfutdinow. Holder gonił Rosjanina, ale ten nie popełnił żadnego błędu i dojechał do mety po trzy punkty. Łaguta do końca bronił się przed atakami Pawlickiego. Żadna z drużyn nie zdobyła punktu bonusowego. W dwumeczu odnotowano remis 90:90.

2

Pawlicki wygrał start, w pogoń za nim rzucił się Przedpełski. Leszczynianin odparł jednak atak rywala, a następnie powiększał przewagę nad torunianami.

Bieg 10
16
1 : 5
20

Leszczynianie ponownie wygrali moment startowy. Pawlicki pognał do mety po trzy punkty, a Zengota musiał bronić się przed atakami Holdera. Żużlowiec Fogo Unii mimo zaciekłych ataków rywala zdołał dowieźć do mety dwa punkty. Przerwa na równanie toru.

-> W żużlu brakuje długofalowego myślenia - rozmowa z Wojciechem Jankowskim, działaczem WTS Warszawa

Bieg 9
15
2 : 4
15

Leszczynianie wygrali start. Na drugim łuku Łaguta popisał się odważnym atakiem i wyprzedził Pawlickiego, a następnie gonił Sajfutdinowa.

Bieg 7
13
5 : 1
11

Tym razem lepszy start torunian. Łaguta asekurował Gomólskiego i odpierał zaciekłe ataki Zengoty. Zawodnik Fogo Unii przez cztery okrążenia starał się przedzielić zawodników gospodarzy. Przerwa na kosmetykę toru.

-> Żużlowcy testowali w Gdańsku Jawę NSF (wideo)

Bieg 4
8
3 : 3
10

Dobry start gości. Na drugim łuku świetną akcją popisał się Doyle, który wszedł przy krawężniku i minął Zengotę oraz Pawlickiego. Ten drugi zdołał jednak szybko odzyskać prowadzenie. Na drugim kółku Zengotę minął Przedpełski. Przerwa na kosmetykę toru.

-> W Opolu okradziono młodego żużlowca. Piotr Żyto apeluje: Oddajcie chociaż sprzęt!

Bieg 3
5
3 : 3
7

Równy start całej czwórki. Miedziński na pierwszym łuku wypchnął pod bandę Sajfutdinowa, ale ten na drugim wirażu minął "Miedziaka". Holder prowadził od startu do mety.

Bieg 2
2
2 : 4
4

Pawlicki dobrze wyszedł spod taśmy i na pierwszym łuku odparł atak Przedpełskiego. Junior KS Toruń nie zamierzał odpuszczać i przez cały bieg czyhał na błąd Pawlickiego.

Bieg 1

Na wejściu w pierwszy łuk zabrakło miejsca dla Jonassona, który zaliczył upadek. Szwed został wykluczony z powtórki. W niej start wygrał Pedersen. Duńczyka atakował Łaguta, ale nie zdołał minąć zawodnika Fogo Unii Leszno.

19:33 - koniec prezentacji. Na trybunach około 11 tysięcy kibiców.

19:24 - początek prezentacji.

19:13 - zawody rozegrane zostaną według I zestawu startowego.

19:10 - koniec próby toru. Trwa kosmetyka nawierzchni.

19:04 - ze strony gospodarzy na próbę toru wyjechali Doyle i Przedpełski.

19:01 - rozpoczęła się próba toru. Ze strony Fogo Unii udział w niej biorą Zengota i Piotr Pawlicki.

18:49 - obie drużyny są już po obchodzie toru. Na trybuny powoli schodzą się kibice.

17:51 - w Toruniu temperatura około 30 stopni, bezchmurne niebo. Składy potwierdzone.

W pierwszym meczu KS Toruń wygrał 46:44.

Jak niedzielne mecze typują eksperci SportoweFakty.pl?

Bieg 5

Miedziński dobrze wyszedł spod taśmy i do mety nie oddał prowadzenia. Holder szybko uporał się z Pedersenem, a następnie zbliżał się do Jonassona. Defekt na końcu stawki Pedersena.

Bieg 6

Na pierwszym wirażu zabrakło miejsca dla Doyle'a, który zanotował upadek. Na tor upadł również Krzyżanowski. Junior Aniołów ratował się przed wjechaniem w Doyle'a i z impetem uderzył w dmuchaną bandę. Australijczyk wstał z toru o własnych siłach. Z kolei do Krzyżanowskiego wyjechała karetka. Junior KS Toruń po upadku stracił na chwilę przytomność, a tor opuścił w karetce. Trwa przerwa w zawodach. Związana jest ona z brakiem co najmniej dwóch lekarzy na zawodach. Jeden z nich udał się do szpitala z Krzyżanowskim.

W powtórce leszczynianie wygrali start, Sajfutdinow wygrał z dużą przewagą. Doyle do końca gonił Pawlickiego.

Bieg 8

Ponownie lepiej ze startu wyszli torunianie. Na wejściu w drugi łuk Pedersen wszedł pod łokieć Doyle'a, który upadł na tor. Upadek zaliczył również Przedpełski. Na jednym łuku Duńczyk spowodował upadek obu torunian. Ponownie z parku maszyn wyjechała karetka.

Dantejskie sceny w Toruniu! Nicki Pedersen został ukarany czerwoną kartką, a w parku maszyn doszło do przepychanki między Duńczykiem i Jackiem Gajewskim. Również na trybunach panuje gorąca atmosfera, gdzie doszło do zamieszek kibiców z Leszna z policją. Sytuacja jest już na szczęście opanowana.

W powtórce Jonasson na drugim kółku wyprzedził Doyle'a. Australijczyk do końca atakował Szweda. Pewny triumf Przedpełskiego

1
Bieg 11
Piotr Pawlicki Rezerwa zwykła za Tomas H. Jonasson
2
1

Kolejny upadek w Toruniu. Na drugim łuku pod łokieć Gomólskiego wszedł Przemysław Pawlicki, a zawodnik KS Toruń zapoznał się z nawierzchnią toruńskiego toru. Gomólski wstał z toru o własnych siłach. Żużlowiec gospodarzy został wykluczony z powtórki.

W powtórce Przedpełski mimo usilnych ataków nie zdołał przedzielić braci Pawlickich.

Bieg 12
Paweł Przedpełski Rezerwa taktyczna za Dawid Krzyżanowski
3

Pewny podwójny triumf żużlowców KS Toruń. Smektała nie miał najmniejszych szans, by skutecznie rywalizować z gospodarzami.

Bieg 13

Na pierwszym łuku Zengota został wypchnięty pod bandę, nie opanował motocykla i zanotował upadek. "Zengi" został wykluczony z powtórki.

W powtórce dobry start torunian, ale na drugim wirażu Sajfutdinow wyprzedził Miedzińskiego, a następnie gonił Łagutę. Zawodnik KS Toruń zdołał się obronić przed atakami rodaka. Przerwa na kosmetykę toru.

-> Zobacz galerie z pięknymi podprowadzającymi!