Na drugim łuku Pieszczek wyprzedził Vaculika, ale w tym samym momencie na koniec stawki spadł Ward. Na trzecim kółku Kołodziej minął Pieszczka.

Bieg 14
41
5 : 1
43

Madsen dobrze wystartował, ale na pierwszym łuku popełnił błąd, co skrzętnie wykorzystał Walasek, który przedarł się na prowadzenie. Na początku drugiego okrążenia na drugie miejsce przeszedł Jonsson.

Bieg 13
36
3 : 3
42

Zielonogórzanie wygrali start, ale na przeciwległej prostej wyprzedził ich Kołodziej i na dystansie powiększał przewagę. Przerwa na kosmetykę toru.

-> Wraca sprawa finału w Zielonej Górze. Unibax walczy w sądzie!

Bieg 12
33
4 : 2
39
Krystian Pieszczek Rezerwa taktyczna za Alex Zgardziński
1

Złe informacje dobiegają z Zielonej Góry. U Protasiewicza lekarze podejrzewają złamanie obojczyka.

Vaculik najlepiej wyszedł spod taśmy, ale Jonsson na wyjściu z pierwszego łuku minął Słowaka.

2

Protasiewicz odczuwa skutki upadku, w jego miejsce w ramach rezerwy taktycznej Ward. Walasek wygrał start, ale już na pierwszym wirażu wyprzedził go Madsen. Następnie w pogoń za Duńczykiem rzucił się Ward.

Bieg 10
26
3 : 3
34

Kołodziej na wyjściu z pierwszego łuku minął Jonssona. Przerwa na kosmetykę toru.

-> Żużlowcy nie muszą oddać pieniędzy fiskusowi!

Bieg 9
23
1 : 5
31
Andreas Jonsson Zastępstwo zawodnika za Jarosław Hampel
0

Gospodarze wciąż nie mogą dobrze wyjść spod taśmy. Z tym elementem najmniejszych problemów nie mają tarnowianie. Madsen skutecznie obronił się przed atakami Walaska.

Bieg 8
22
2 : 4
26

Goście wygrali start i objęli prowadzenie. Protasiewicz rzucił się w pogoń za parą tarnowian, najpierw wyprzedził Mroczką, a następnie atakował Vaculika. Po zakończeniu biegu Protasiewicz zahaczył o tylne koło motocykla Vaculika i przy małej prędkości upadł na tor. Słowak podjechał do kapitana Falubazu i przeprosił go. "PePe" szybko wstał z toru.

Bieg 7
20
3 : 3
22
Piotr Protasiewicz Zastępstwo zawodnika za Jarosław Hampel
3

Po raz kolejny tarnowianie lepiej wyszli spod taśmy. Jednak Protasiewicz najpierw uporał się z Kołodziejem, a następnie wyprzedził Kozę. Przerwa na kosmetykę toru.

PGE Ekstraliga za wąska. W dziesiątkę było ciekawiej - rozmowa ze Stanisławem Chomskim - trenerem Stali Gorzów

Bieg 6
17
3 : 3
19

Na drugim łuku Protasiewicz minął Madsena. Z kolei na trzecim kółku Bjerre wyprzedził Zgardzińskiego. Protasiewicz wygrał z dużą przewagą.

Bieg 5
14
2 : 4
16

Wardowi tuż przed startem zgasł motocykl, ale zdołał on ponownie odpalić swoją maszynę. Goście wygrali start i objęli podwójne prowadzenie. Jonsson na dystansie uporał się z Vaculikiem. Słowaka następnie atakował Ward.

Bieg 4
12
4 : 2
12

Protasiewicz wygrał z dużą przewagą, Kołodziej na dystansie uporał się z Pieszczkiem. Przerwa na kosmetykę toru.

-> Damian Gapiński: Prezesi dali sobie wejść na głowę

Bieg 3
8
2 : 4
10

Jonsson na pierwszym łuku trzeciego okrążenia minął Madsena, ale ten szybko odzyskał pozycję. Ward do końca ścigał Bjerre.

Bieg 2
6
5 : 1
6

Na wejściu w drugi wiraż Kozę wyprzedzili Zgardziński i Pieszczek. Następnie zawodnik Jaskółek gonił Pieszczka.

Bieg 1
1
1 : 5
5
Darcy Ward Zastępstwo zawodnika za Jarosław Hampel
1

Goście lepiej wyszli ze startu i do mety nie oddali podwójnego prowadzenia. Ward próbował wyprzedzić Mroczkę, ale ten skutecznie się obronił.

Lotny start Mroczki, bieg został przerwany. Powtórka w pełnej obsadzie. Mroczka otrzymał ostrzeżenie za utrudnianie startu.

16:58 - na trybunach około 7 tysięcy kibiców.

16:57 - koniec prezentacji. Za Hampela stosowane będzie zastępstwo zawodnika.

16:56 - osoba, której udzielano pomoc medyczną została na noszach przetransportowana do karetki.

16:53 - zawody rozegrane zostaną według I zestawu startowego.

16:50 - zawodnicy wyjechali do prezentacji.

16:49 - na pierwszym łuku udzielana jest pomoc medyczna jednemu z kibiców, który jest reanimowany.

16:40 - po próbie toru przeprowadzono jego kosmetykę.

16:39 - koniec próby toru.

16:30 - początek próby toru. Udział w niej wezmą Mroczka, Bjerre, Jonsson i Zgardziński.

16:28 - na niespełna 30 minut przed rozpoczęciem meczu na trybunach stadionu w Zielonej Górze sporo wolnych miejsc.

16:24 - zawodnicy grzeją motocykle. Za kilka minut rozpocznie się próba toru.

15:34 - składy potwierdzone.

15:23 - w Zielonej Górze słoneczna pogoda. Termometr wskazuje około 22 stopni. Zawody powinny zostać rozegrane bez żadnych przeszkód.

Jak niedzielne mecze typują eksperci SportoweFakty.pl?