Bieg 15
61
5 : 1
29

Najlepiej sprzed taśmy Kołodziej i Zagar. Koldi prowadził, ale wyjechał za szeroko w pierwszym łuku, co wykorzystał Słoweniec. W dalszej fazie wyścigu Kołodzieja wyprzedził jeszcze Iversen. Duńczyk i Polak stoczyli świetny pojedynek o 2 punkty.

Bieg 14
56
5 : 1
28
Bartosz Zmarzlik Rezerwa zwykła za Piotr Świderski
3

Bartosz Zmarzlik wygrał start i pomknął do mety po trzy punkty. Dziś był nieuchwytny. Za nim Bjerre próbował wyprzedzić Sundstroema, ale jego próby zdały się na nic.

3

Bardzo dobry start Bartosza Zmarzlika, który pozwolił mu objąć prowadzenie. Za jego plecami Niels Kristian Iversen walczył o 2 punkty z Januszem Kołodziejem. Wiadomo już, że 3 meczowe punkty zostają w Gorzowie. Przerwa.

-> Nicki Pedersen: Przestańscie wreszcie płakać

Bieg 12
46
4 : 2
26

W powtórce Martin Vaculik dobrze ruszył z czwartego pola zakładając rywali. Gonił go Bartosz Zmarzlik, który wyprzedził Słowaka na wyjściu z drugiego łuku podczas trzeciego okrążenia. Bliski pokonania Vaculika był też pod koniec biegu Zagar.

Bieg przerwany z powodu nierównego startu. Ostrzeżenie dla Ernesta Kozy. Powtórka w 4.

Bieg 11
42
3 : 3
24

Artur Mroczka wykorzystał pierwsze pole, dobrze wystartował i w pierwszym łuku objął prowadzenie. Gospodarze tylko przez moment mu zagrażali. Tymczasem pod koniec biegu Kenneth Bjerre mocno zbliżył się do Krzysztofa Kasprzaka, był bliski wyprzedzenia go, ale wicemistrz świata ostatecznie uporał się z Duńczykiem.

Bieg 10
39
4 : 2
21
Ernest Koza Rezerwa taktyczna za Damian Dąbrowski
0

Szybki ze startu Kołodziej, ale zawodnik Unii Tarnów podobnie jak w poprzednim biegu Bjerre nie zdołał założyć rywali. Przez moment gospodarze prowadzili podwójnie, ale Kołodziej na prostej przeciwległej startowej wyprzedził Świderskiego. W dalszej fazie wyścigu zawzięcie gonił on Zagara. Przerwa. Gorzowianie są bardzo bliscy 3 punktów. Przerwa się przedłuża, ponieważ w czasie kosmetyki toru ciągnik zahaczył o drewnianą bandę i uszkodził jeden z elementów. Trwa naprawa. Problem rozwiązany. Zawodnicy wyjechali na tor.

0

Dobry start Kennetha Bjerre, ale Duńczyk w pierwszym łuku nie dał rady założyć się na rywali. Na 5:1 wyjechali gospodarze. Z tyłu podążał Martin Vaculik, który słabo wystartował.

Bieg 8
30
2 : 4
18
Janusz Kołodziej Rezerwa taktyczna za Artur Mroczka
3

Bardzo dobry start gości, którzy wyjechali na podwójne prowadzenie, ale na wejściu w drugi łuk Krzysztof Kasprzak wjechał pod Martina Vaculika. Słowak później nie był w stanie dogonić Polaka.

Bieg 7
28
3 : 3
14

Po starcie podwójnie prowadzili goście, ale na wyjściu z pierwszego łuku Linus Sundstroem po szerokiej wyprzedził Ernesta Kozę. W drugim wirażu Koza pojechał szeroko, co natychmiast wykorzystał Iversen. Ze sporą przewagą wygrał Janusz Kołodziej. Przerwa.

-> Grzegorz Drozd o żużlowych "Stars Wars". POLECAMY!

Bieg 6
25
5 : 1
11

Od startu podwójnie prowadzili gospodarze, choć goście jechali blisko nich i im zagrażali. Wyraźnie szybszy był Bartosz Zmarzlik od Krzysztofa Kasprzaka, ale junior Stali chciał jechać drużynowo.

Bieg 5
20
3 : 3
10

Matej Zagar w pierwszym łuku próbował założyć się na Martina Vaculika, ale Słowak mu to uniemożliwił. W dalszej fazie wyścigu Słoweniec nękał atakami Vaculika.

Bieg 4
17
4 : 2
7

Po starcie prowadzenie objął Adrian Cyfer, ale niespodziewanie w pierwszym łuku Damian Dąbrowski wyprzedził po szerokiej Krzysztofa Kasprzaka. Kasprzak w pierwszym łuku podczas drugiego okrążenia wypchnął szeroko Dąbrowskiego i junior gości spadł na koniec stawki. Tymczasem do walki włączył się Kołodziej, który wyprzedził Kasprzaka podczas trzeciego okrążenia i był pod koniec biegu bliski minięcia także Cyfera. Przerwa.

Na trybunach w Gorzowie jest 10 700 widzów.

-> Zachęcamy do sprawdzenia swojej wiedzy i rozwiązania niedzielnego quizu żużlowego!

Bieg 3
13
4 : 2
5

Dobry start gospodarzy, ale w pierwszym łuku jadący przy krawężniku Kenneth Bjerre wyjechał przed Piotra Świderskiego. W dalszej fazie wyścigu obserwowaliśmy jazdę gęsiego.

Bieg 2
9
5 : 1
3

Niebezpieczna sytuacja na wejściu w pierwszy łuk. Koza zahaczył Adriana Cyfera i wyniosło go bardzo szeroko. O mały włos nie wpadł w niego Damian Dąbrowski. Na szczęście wszyscy utrzymali się na motocyklach, ale o jakiejkolwiek rywalizacji nie mogło być mowy. Pewne 5:1 miejscowych.

Bieg 1
4
4 : 2
2

Po starcie uciekł Niels Kristian Iversen reszcie zawodnikom. Na Sundstroema próbował założyć się Mroczka, ale Szwed odparł atak. Dość spore różnice między zawodnikami.

19:28 - Prezentacja dobiegła końca. Zawodnicy wracają do parku maszyn.

19:27 - Trwa prezentacja.

19:20 - Kibice wypełniają trybuny, a zawodnicy wyjeżdżają do prezentacji.

19:13 - Wylosowano II zestaw startowy.

19:12 - Próba toru dobiegła końca.

19:04 - Ze strony gorzowskiej tor testują Matej Zagar i Niels Kristian Iversen.

19:02 - Trwa już próba toru. Uczestniczą w niej ze strony Unii Tarnów Martin Vaculik i Janusz Kołodziej.

18:58 - W tym momencie około 3 tysięcy widzów.

18:55 - Obie drużyny mają za sobą obchód toru. Wkrótce próba gorzowskiego owalu.

18:41 - Pierwsze spotkanie pomiędzy tymi ekipami w tym sezonie w Tarnowie zakończyło się zwycięstwem Jaskółek 50:40.

18:39 - Składy potwierdzone.

18:36 - W Gorzowie ciepło i świeci słońce. Chmury, które mogły niepokoić oddaliły się od stadionu i aura nie powinna wpłynąć na spotkanie.

Jak niedzielne mecze typują eksperci SportoweFakty.pl?