Kildemand na dystansie wyprzedził Pawlickiego.

16
Krystian Rempała Taśma Karol Baran
1

Baran dotknął taśmy i został wykluczony z powtórki. W jego miejsce Rempała.

Pewne zwycięstwo leszczynian. Defekt Kildemanda na czwartym kółku, kiedy jechał na czwartym miejscu. Przerwa na kosmetykę toru.

0

Piotr Pawlicki prowadził od startu do mety. Z kolei Przemysław Pawlicki i Hancock stoczyli zaciętą walkę o dwa punkty.

1

Hancock i Kildemand szybko uporali się z Musielakiem. Następnie rzucili się oni w pogoń za Zengotą. Kildemand zdołał minąć Zengotę, a na ostatnim łuku "Zengi" przytrzymał krawężnik i odparł atak Hancocka.

Bieg 9
20
4 : 2
10

Kapitalna walka pomiędzy Zengotą, Baranem i Pedersenem. Duńczyk do końca atakował Barana.

Bieg 6
16
3 : 3
8

Bieg przerwany z powodu nierównego startu. Musielak otrzymał ostrzeżenie za utrudnianie startu. W powtórce lepszy start rzeszowian, ale gospodarze szybko minęli Lamparta. Chwilę później obaj nie zrozumieli się na torze i mało brakło, by wpadli w bandę. Pawlicki został upomniany za stworzenie niebezpiecznej sytuacji.

Bieg 5
13
5 : 1
5
Krystian Rempała Taśma Greg Hancock
1

Hancock dotknął taśmy i został wykluczony z powtórki. W jego miejsce Rempała. W powtórce Pawlicki dobrze rozegrał pierwszy łuk i minął zawodników gości.

Bieg 3
8
5 : 1
4

Świetny start gospodarzy. Pawlicki musiał bronić się przed atakami jadącego przy kredzie Barana.

Bieg 1
3
3 : 3
3

Hancock najlepiej wyszedł spod taśmy i na dystansie powiększał przewagę nad parą gospodarzy. Jabłoński przez chwilę był trzeci, ale Zengota szybko odbił pozycję.

19:26 - zawody rozegrane zostaną według I zestawu startowego.

19:23 - rozpoczęła się prezentacja.

19:16 - po zakończeniu próby toru przeprowadzono krótką kosmetykę.

19:10 - koniec próby toru.

19:04 - z kolei ze strony Byków na próbę toru wyjechali Pedersen i Piotr Pawlicki.

19:00 - rozpoczęła się próba toru. Ze strony gości udział biorą w niej Baran i Kildemand.

18:45 - w Lesznie świeci słońce i nie zanosi się na to, by pogoda miała się zmienić.

18:38 - składy potwierdzone.

18:25 - zawodnicy wyszli na obchód toru.

16:23 - w Lesznie dużo lepsza pogoda niż jeszcze godzinę temu. Jeśli do godziny 19:30 nie spadnie deszcz, to mecz powinien odbyć się bez żadnych przeszkód.

15:46 - w Lesznie po godzinie 15 zaczął padać deszcz.

W pierwszym meczu Fogo Unia Leszno wygrała 48:42

Jak niedzielne mecze typują eksperci SportoweFakty.pl?

Bieg 2

Smektała został zamknięty przez rywali na wejściu w pierwszy łuk. Na wejściu w drugi wiraż Czaja przez nikogo nieatakowany wykręcił "bączka", ale szybko opuścił tor i bieg został dokończony. Duże odległości między zawodnikami.

Bieg 4

Na pierwszym łuku wywieziony został Musielak, który zanotował upadek. Kapitan Byków wstał o własnych siłach. Powtórka odbędzie się w pełnym składzie. Musielak jest zdolny do dalszej jazdy.

W powtórce na pierwszym łuku upadli Musielak i Smektała. Upadek nastąpił poprzez "efekt domina". Leszczynianie szybko podnieśli się z toru i o własnych siłach udali się do parku maszyn. Smektała został wykluczony. Obaj zawodnicy Fogo Unii zdolni do dalszych startów.

Kildemand na pierwszym łuku wywiózł Musielaka, z czego skorzystał Rempała, który minął leszczynianina. Musielak do końca atakował Rempałę. Przerwa na kosmetykę toru.

-> Sprawdź swoją wiedzę! Rozwiąż nasz foto quiz żużlowy!

Bieg 7

Czaja zanotował upadek na pierwszym łuku drugiego okrążenia. Został on wykluczony z powtórki. W niej na pierwszym łuku Pedersen wywiózł Kildemanda i Zengotę, którzy zanotowali upadki. Obaj wstali o własnych siłach i udali się do parku maszyn. Powtórka w trójkę.

Na trzecim kółku pod Pedersena wszedł Kildemand, a "Power" zanotował upadek. Z powtórki wykluczony został zawodnik PGE Stali Rzeszów. Dodatkowo Kildemand otrzymał żółtą kartkę. Przerwa na kosmetykę toru.

-> Ward chciał ustalać skład - rozmowa z Jackiem Gajewskim, menedżerem KS Toruń

Bieg 8
Piotr Pawlicki Rezerwa zwykła za Tobiasz Musielak
3
Karol Baran Rezerwa taktyczna za Mirosław Jabłoński
w

Fatalny upadek na wejściu w drugi łuk. Na torze leżą Smektała i Baran. Pawlicki chciał ściąć do małej, ale Hancock jechał przed nim i ten nie miał miejsca, przez co o tylne koło jego motocykla zahaczył Baran i na pełnej prędkości pojechał w bandę. Smektała widząc to puścił motor i również upadł na tor. Baran został wykluczony. Sędzia udał się do parkingu na konsultacje z zawodnikami.

W Lesznie zaczął kropić deszcz.

O losach wyścigu zadecydował start i rozegranie pierwszego łuku.

Bieg 10

Rempała dotknął taśmy i został wykluczony. W Lesznie już nie pada.

Pawlicki na pierwszym łuku wywiózł Kildemanda, dzięki czemu Duńczyka minął Sajfutdinow. Przerwa na kosmetykę toru.

-> Zobacz galerię z pięknymi podprowadzającymi!