Greg Hancock i Peter Kildemand dobrze wystartowali. Duńczyk zablokował w pierwszym łuku Janusza Kołodzieja, natomiast Hancock uporał się z szybkim Martinem Vaculikiem.

Bieg 14
38
3 : 3
34

Leon Madsen napędzał się po szerokiej w pierwszym łuku, ale pod samą bandę wywiózł go Dawid Lampart. Od startu prowadził natomiast Kenneth Bjerre. Madsen do samej mety naciskał na Dawida Lamparta.

Bieg 13
35
4 : 2
31

Martin Vaculik w pierwszym łuku zakopał się pod bandą po gorszym starcie, a tymczasem na czele znalazł się Greg Hancock. Bliski dołączenia do niego był Peter Ljung, jednak nie pozwolił na to Janusz Kołodziej. Vaculik do samej mety atakował Ljunga, jednak ten w przedostatnim wirażu "poczęstował" go solidną szprycą spod kół swojego motocykla, która wyhamowała Słowaka. Przerwa.

Zachęcamy do sprawdzenia swojej wiedzy i rozwiązania naszego quizu żużlowego!

Bieg 12
31
3 : 3
29

Kenneth Bjerre przecisnął się na wyjeździe z pierwszego łuku między Artura Czaję a Dawida Lamparta. Duńczyk z każdym metrem powiększał przewagę nad resztą stawki. Artur Czaja do samej mety musiał uważać na goniącego go Ernesta Kozę.

Bieg 10
28
3 : 3
26

Bardzo szybko sprzed taśmy wyjechał Martin Vaculik, który objął prowadzenie. W pierwszym łuku po zewnętrznej napędzał się Greg Hancock, jednak Słowak zablokował Amerykanina na prostej przeciwległej startowej i obronił prowadzenie. Kosmetyka toru.

Zobacz naszą GALERIĘ z podprowadzającymi podczas meczów minionej rundy!

Bieg 9
25
1 : 5
23
Martin Vaculik Rezerwa taktyczna za Leon Madsen
3

W powtórce goście prowadzili od startu i na dystansie zbudowali bardzo dużą przewagę nad parą gospodarzy.

Bieg przerwany z powodu nierównego startu. Karol Baran otrzymał od sędziego ostrzeżenie.

Bieg 8
24
3 : 3
18

Artur Mroczka założył po starcie Petera Kildemanda. Goście jechali na dwóch pierwszych pozycjach, ale Mroczka popełnił błąd w drugim łuku. Wyjechał za szeroko, poszerzył tor jazdy także Kennethowi Bjerre, co bezwzględnie wykorzystał Kildemand. Duńczyk wyprzedził rywali jednym atakiem.

Bieg 6
21
3 : 3
15

Janusz Kołodziej próbował wcisnąć się pod łokieć prowadzącego Petera Kildemanda na wejściu w drugi wiraż pierwszego okrążenia, ale Duńczyk był szybszy i zamknął drogę Kołodziejowi. Duże różnice między zawodnikami.

Bieg 5
18
4 : 2
12

Niezłym startem popisał się Artur Mroczka, który jadąc po szerokiej w pierwszym łuku zajął drugie miejsce. Od momentu startowego prowadził bowiem Greg Hancock.

Bieg 4
14
4 : 2
10

Martin Vaculik prowadził po starcie, ale na wejściu w drugi łuk pierwszego okrążenia Peter Kildemand wyprzedził go zdecydowanym atakiem. Przerwa.

Warszawa niechętna żużlowi. Projekt toru na Ursynowie zostanie odrzucony

Bieg 3
10
4 : 2
8

Najlepiej sprzed taśmy Greg Hancock. Za jego plecami znalazł się Janusz Kołodziej, który w pierwszym łuku pomknął po szerokiej. Zawodnicy jechali gęsiego.

Bieg 2
6
5 : 1
6

Artur Czaja założył w pierwszym łuku prowadzącego po starcie Ernesta Kozę. W dalszej fazie wyścigu Koza popełnił błąd w drugim łuku podczas przedostatniego okrążenia. Moment nieuwagi Kozy wykorzystał Rempała.

Bieg 1
1
1 : 5
5

Kenneth Bjerre wypchnął w pierwszym łuku Petera Ljunga, a po szerokiej pomknął Artur Mroczka. Odpowiedzialność za walkę w tym biegu ze strony gospodarzy wziął na siebie Karol Baran, który kąsał atakami Mroczkę.

19:27 - Prezentacja dobiegła końca. Na trybunach ok. 10 tysięcy widzów.

19:23 - Trwa prezentacja.

19:21 - Zawody zostaną rozegrane wg I zestawu startowego.

19:18 - Zawodnicy wyjechali do prezentacji.

19:11 - Po próbie toru przeprowadzono jego równanie.

19:04 - Trwa próba toru.

18:54 - W próbie toru uczestniczyć będą ze strony gości Kenneth Bjerre i Leon Madsen, natomiast gospodarze desygnują Grega Hancocka oraz Artura Czaję. Początek próby zaplanowano na godzinę 19:00.

18:30 - W Rzeszowie pogoda dobra. Jest ciepło i bezwietrznie. Składy potwierdzone.

Jak niedzielne mecze typują eksperci SportoweFakty.pl?