Oczekują na start:
R1 Fredrik Lindgren 0
R2 Kim Nilsson 0
Finał

Bieg przerwany z powodu nierównego startu. Powtórka w pełnej obsadzie. W niej świetnie spod taśmy wyszedł Woffinden, a w pogoń za nim rzucił się Hancock. Iversen pod koniec drugiego okążenia minął Janowskiego.

1
Półfinał nr 1

Janowski na wejściu w pierwszy wiraż zamknął Hancocka i Doyle'a. Polak pognał do mety po trzy punkty. Na pierwszym łuku drugiego kółka Doyle popełnił błąd, co skrzętnie wykorzystał Hancock. Janowski wygrał z dużą przewagą.

Bieg 20

Janowski na pierwszym kółku minął Jonssona, a następnie atakował Zagara. Pewne zwycięstwo odniósł Doyle. Przerwa na kosmetykę toru i wybór pól startowych.

-> Fan Zone przed Grand Prix Sztokholmu

Bieg 19

Bieg przerwany z powodu nierównego startu. Powtórka w pełnej obsadzie. W niej bezkonkurencyjny był Hancock. Na drugim okrążeniu Kasprzaka wyprzedził Jonasson.

Bieg 18

Woffinden wygrał start i do mety nie oddał prowadzenia. Zaciętą walkę o drugą pozycję stoczyli Jensen i Pedersen. Obaj zawodnicy kilka razy zamieniali się pozycjami, a na mecie szybszy był trzykrotny mistrz świata.

Bieg 17

Harris wykorzystał atut pierwszego pola startowego i wygrał z dużą przewagą.

Bieg 15

Jonsson na przeciwległej prostej przy samej bandzie wyprzedził Pedersena, który na drugim okrążeniu spadł na koniec stawki. Hancock na jednym łuku wyprzedził Iversena i Pedersena.

Bieg 14

Jensen dobrze wystartował z pierwszego pola i wygrał z kilkumetrową przewagą. Holder nie liczył się w stawce.

Bieg 13

Lindbaeck wygrał start i do mety nie oddał prowadzenia, zwyciężając z dużą przewagą. Harris atakował Kasprzaka, ale Polak odpierał ataki Brytyjczyka.

Bieg 12

Doyle najlepiej wystrzelił spod taśmy. Iversen na trzecim okrążeniu wyprzedził Lindbaecka. Przerwa na kosmetykę toru.

-> Czy pomogliśmy Wardowi jak należy?

Bieg 11

Woffinden na pierwszym okrążeniu odparł atak Kildemanda. Brytyjczyk pognał do mety po trzy punkty, a Duńczyk musiał skupić się na obronie przed atakami Hancocka.

Bieg 10

Kasprzak wygrał start. Atakował go Jonsson i na pierwszym wirażu drugiego okrążenia wyprzedził Polaka. Następnie Kasprzak musiał się bronić przed atakami Jensena.

Bieg 9

Janowski świetnie wystartował z czwartego pola i już na wyjściu z pierwszego łuku miał kilka metrów przewagi nad rywalami. Harris starał się wyprzedzić Pedersena, ale Duńczyk nie dał się wyprzedzić.

Bieg 8

Kildemand wygrał z dużą przewagą. Za jego plecami trwała zacięta walka o drugą pozycję. Doyle na dystansie wyprzedził Pedersena. Przerwa na kosmetykę toru.

-> Kolejny duży minus dla Grigorija Łaguty! Rosjanin wystawił KS Toruń

Bieg 7

Hancock imponuje szybkością. Amerykanin na pierwszym wirażu wyprzedził po szerokiej Janowskiego i wygrał z ogromną przewagą. Janowski do końca musiał się bronić przed atakami Lindbaecka.

Bieg 6

Na wejściu w pierwszy łuk Iversen zamknął Zagara. W pogoń za Duńczykiem rzucił się Jepsen Jensen, który na trzecim kółku popełnił błąd, wyrzuciło go pod bandę i spadł na koniec stawki.

Bieg 5

Kapitalna szarża Woffindena na drugim łuku! Brytyjczyk wykorzystał miejsce przy krawężniku i wyprzedził Jonssona oraz Harrisa. Holder prowadził od startu do mety.

Bieg 4

Batchelor wykorzystał atut pierwszego pola i pognał do mety po trzy punkty. Holder na trzecim kółku uporał się z Zagarem. Słoweniec próbował odzyskać trzecią pozycję. Przerwa na kosmetykę toru.

-> Jarosław Hampel walczy o kasę z Falubazu. Może stracić prawie pół miliona złotych!

Bieg 3

Na wejściu w pierwszy łuk upadł Woffinden, który został wytrącony z rytmu po uderzeniu w przednie koło przez Janowskiego. Powtórka w pełnej obsadzie. W powtórce start wygrał Iversen i do mety nie oddał prowadzenia. Janowski na drugim okrążeniu minął Kasprzaka, a następnie ubiegłorocznego wicemistrza świata gonił Woffinden.

Bieg 2

Jonsson kapitalnie wystartował. Lindbaeck na drugim okrążeniu uporał się z Jonassonem, a następnie atakował Kildemanda, który gonił Jonssona.

Bieg 1

Najlepiej spod taśmy wystrzelił Harris. Na wyjściu z pierwszego łuku drugiego okrążenia Jepsen Jensen i Doyle sczepili się motocyklami, ale na szczęście obyło się bez upadku. Pod koniec trzeciego kółka Hancock minął Harrisa.

18:59 - koniec prezentacji. Na trybunach Friends Areny sporo wolnych miejsc.

18:51 - w Sztokholmie trwa prezentacja.

18:41 - Grand Prix na Friends Arenie rozegrane zostanie po raz trzeci w historii. We wcześniejszych turniejach wygrywali Iversen i Hampel.

-> Woffinden blisko mistrzostwa, pozostała walka o srebro

Jak Grand Prix Sztokholmu typują eksperci SportoweFakty.pl?
-> Typy Krzysztofa Cegielskiego
-> Typy Władysława Komarnickiego
-> Typy Sławomira Kryjoma
-> Typy Mariana Maślanki
-> Typy WP SportoweFakty

Bieg 16

Jonasson na wejściu w pierwszy łuk zamknął Woffindena. Brytyjczyk wściekle atakował Szweda, ale mimo wielu prób nie zdołał wyprzedzić rywala. Doyle zanotował defekt na końcu stawki.

-> Jakub Jamróg: Bez menedżera ani rusz

Półfinał nr 2

Na trzecim okrążeniu upadek zaliczył Harris. Z powtórki wykluczony został Kildemand, który spowodował upadek Brytyjczyka. W powtórce Woffinden atakował Iversena i na dystansie przedarł się na prowadzenie.