17 R1 Adrian Cyfer 1 1
Oczekują na start:
R2 Rafał Karczmarz 0
Finał

Hancock na pierwszym łuku założył się na Zmarzlika i przedarł się na prowadzeniu. Zmarzlikowi na drugim łuku postawiło motocykl i spadł z drugiej pozycji na ostatnią. Na trzecim kółku Zagar pojechał po szerokiej i wyprzedził Hancocka. Drugie w tym sezonie zwycięstwo Zagara!

1
1
1
Półfinał nr 2

Hancock pewnie uzyskał przepustkę do finału. Zagar do końca odpierał ataki Iversena.

Półfinał nr 1

Woffinden wygrał start. Zmarzlik na pierwszym łuku jechał przy krawężniku i przedarł się na prowadzenie. Woffinden odparł atak Kildemanda i rzucił się w pogoń za Polakiem. Pewne zwycięstwo Zmarzlika!

Bieg 20

Woffinden po raz kolejny poza zasięgiem rywali. Kildemand musiał bronić się przed atakami Iversena. Przerwa na kosmetykę toru i wybór pól startowych.

Bieg 19

Zmarzlik dobrze wyszedł spod taśmy. Polak musiał uważać na ataki Holdera. Na trzecim kółku Jonsson uporał się z Harrisem.

Bieg 17

Hancock wygrał bez większych problemów. Zacięta walka o drugą lokatę między Kasprzakiem i Janowskim. Górą wyszedł z niej Janowski.

Bieg 16

Kolejny wyścig został przerwany z powodu nierównego startu. W powtórce Kildemand na pierwszym łuku wywiózł pod bandę Janowskiego, który znalazł się na czwartym miejscu. Polak atakował Harrisa, a Duńczyk rzucił się w pogoń za Pedersenem. "Bomber" skutecznie odpierał ataki Polaka, a Pedersen na mecie był nieznacznie szybszy od swojego rodaka. Przerwa na kosmetykę toru.
-> Trudne zadanie Fogo Unii Leszno.

Bieg 15

Bieg przerwany z powodu nierównego startu. W powtórce Zmarzlik wygrał start i pognał do mety po trzy punkty. Polaka próbował atakować Jensen, ale musiał też uważać na Doyle'a.

Bieg 14

Iversen na przeciwległej prostej przedarł się z ostatniej pozycji na pierwszą, a następnie systematycznie powiększał przewagę nad rywalami. Kolejny nieudany bieg Kasprzaka, który atakował Batchelora, ale nie zdołał znaleźć sposobu na wyprzedzenie Australijczyka.

Bieg 13

Zagar najlepiej rozegrał pierwszy łuk. Woffinden na drugim łuku minął Jonssona. Później Brytyjczyk szaleńczo atakował Zagara, napędzał się po szerokiej i na trzecim kółku przemknął obok Słoweńca. Hancock do końca próbował atakować Jonssona.

Bieg 12

Zagar na wejściu w pierwszy łuk założył się na rywali. Za jego plecami trwała zacięta walka między Holderem i Kildemandem o drugą pozycję. Przerwa na kosmetykę toru.
-> Thomsen mistrzem Europy juniorów, sukces Smektały.

Bieg 11

Zmarzlik na pierwszym wirażu ściął do krawężnika i wysforował się na prowadzenie. Jednak chwilę później Polaka wyprzedził Woffinden, a następnie atakował go Pedersen. Startujący z dziką kartą Polak odparł ataki trzykrotnego mistrza świata.

Bieg 10

Na wyjściu z pierwszego wirażu Janowski i Jonsson wyprzedzili Jensena. Na następnym kółku Duńczyk minął Szweda i rzucił się w pogoń za Polakiem. Janowski pewnie dowiózł trzy punkty do mety.

Bieg 9

Bieg przerwany z powodu nierównego startu. W powtórce było ciasno na pierwszym wirażu. Upadek zanotował Hancock. Wyścig został przerwany. Na szczęście Amerykanin po chwili wstał z toru o własnych siłach. Powtórka w pełnej obsadzie.

Przy trzecim podejściu upadek na wejściu w pierwszy łuk zaliczył Doyle, który walczył na łokcie z Harrisem.

Na pierwszym łuku Hancock minął Harrisa. Iversen na drugim wirażu na chwilę był ostatni, ale znalazł odpowiednią ścieżkę i przedarł się na drugą lokatę. Następnie Duńczyk bronił się przed atakami Doyle'a.

Bieg 8

Kildemand na przeciwległej prostej zablokował Jonssona. Na pierwszym łuku drugiego okrążenia Szweda na zewnętrzną wywiózł Doyle, przez co Szwed spadł na ostatnią pozycję. Jonsson szybko wyprzedził Kasprzaka, a następnie atakował Kildemanda, który na trzecim okrążeniu stracił prowadzenie na rzecz Doyle'a. Australijczyk w tym wyścigu przedarł się z ostatniej pozycji na pierwszą. Przerwa na kosmetykę toru.
-> Lwim pazurem (41): Wredna i ludzka twarz żużla. Bezpieczeństwo nie nadąża za postępem

Bieg 7

Zmarzlik na pierwszym wirażu odparł atak Janowskiego, a następnie atakował Iversena. Jednak Duńczyk nie dał się wyprzedzić i powiększał przewagę nad Polakiem, a na ostatnim kółku wyprzedził Zagara.

Bieg 6

Woffinden nie dał najmniejszych szans rywalom i odniósł pewne zwycięstwo. Batchelor musiał bronić się przed atakami Harrisa. "Bomber" na ostatnim wirażu zastosował klasyczne "nożyce", ściął do krawężnika i wyprzedził jadącego po szerokiej Batchelora o kilkanaście centymetrów.

Bieg 5

Hancock najlepiej rozegrał pierwszy łuk i objął prowadzenie. Amerykanin na dystansie powiększał przewagę nad rywalami. Jensen na ostatnim okrążeniu wyprzedził Holdera.

Bieg 4

Na prostej startowej na łokcie walczyli Doyle i Woffinden. Australijczyk na wejściu w wiraż zanotował upadek. Powtórka w pełnej obsadzie.

Drugie podejście do rozegrania tego biegu zostało przerwane z powodu nierównego startu.

Holder zamknął wszystkich na wejściu w pierwszy łuk. Woffinden na drugim wirażu wyprzedził walczących ze sobą Doyle'a i Janowskiego. Następnie Brytyjczyk ścigał Holdera i na czwartym okrążeniu z łatwością go wyprzedził. Przerwa na kosmetykę toru.
-> Najlepsze chwile w mojej karierze są przede mną - rozmowa z Bartoszem Zmarzlikiem

Bieg 2

Jensen wykorzystał atut pierwszego pola i objął prowadzenie. Na przeciwległej prostej Zagara minął Harris. Słoweniec próbował odzyskać drugą pozycję, ale jednocześnie musiał uważać na jadącego tuż za nim Kasprzaka.

Bieg 1

Dobry start Hancocka, Zmarzlik na pierwszym łuku minął Batchelora, a na drugim okrążeniu Australijczyka wyprzedził Kildemand. Pewny triumf Amerykanina. Duże odległości między zawodnikami.

Po próbnym starcie upadek zanotował Batchelor. Mechanicy podstawili Australijczykowi drugi motocykl.

18:56 - koniec prezentacji. Po jej zakończeniu cały stadion skandował nazwisko Darcy'ego Warda.

18:49 - rozpoczęła się prezentacja.

18:36 - w Gorzowie słoneczna pogoda, trybuny wypełniają się kibicami.

Jak Grand Prix Polski typują eksperci SportoweFakty.pl?
-> Typy Krzysztofa Cegielskiego
-> Typy Władysława Komarnickiego
-> Typy Sławomira Kryjoma
-> Typy Mariana Maślanki
-> Typy SportoweFakty.pl

Bieg 3

Pedersen na wejściu w pierwszy łuk założył się na rywali i do mety nie oddał prowadzenia. Jonsson na wejściu w drugi łuk trzeciego okrążenia odważnym atakiem wyprzedził Jonassona. W tym samym momencie defekt na końcu stawki zaliczył Iversen.

Bieg 18
Adrian Cyfer Rezerwa zwykła za Nicki Pedersen
1

Fatalny upadek na wejściu w drugi łuk! Na torze leżą Pedersen i Zagar! Odważna szarża Doyle'a na wejściu w drugi wiraż. Australijczyk wszedł pod Duńczyka i Słoweńca. Temu drugiemu nie zostawił miejsca, a ten uderzył w motocykl Pedersena i wjechał w Duńczyka. Obaj z impetem uderzyli o tor. Na tor wyjechała karetka, a obaj zawodnicy po dłuższej chwili wstali z toru o własnych siłach. Z powtórki wykluczony został Doyle. Po upadku Pedersen wycofał się z zawodów.

W powtórce pewne zwycięstwo Zagara. Duże odległości między zawodnikami.