Piotr Protasiewicz Rezerwa taktyczna za Krzysztof Jabłoński
3
Kacper Gomólski Rezerwa zwykła za Artiom Łaguta
1

Świetnie w pierwszym łuku przy samej bandzie napędził się Piotr Protasiewicz, który objechał całą stawkę i odjechał wszystkim. Jarosław Hampel zrezygnował z jazdy podczas ostatniego okrążenia jadąc na końcu stawki. Zawodnik SPAR Falubazu zachował się jednak bardzo fair, gdyż minął linię mety.

Bieg 13
37
5 : 1
11

Krzysztof Jabłoński przez moment jechał pomiędzy parą gospodarzy, ale już na wyjeździe z pierwszego wirażu miejscowi wyjechali na dwie pierwsze lokaty. Za ataki zabrał się Andreas Jonsson, ale nie miał szans w starciu z perfekcyjnie przygotowanymi gospodarzami. Naturalnie od jakiegoś czasu wiadomo, że brązowe medale zawisną na szyjach tarnowian. Przerwa.

-> W przerwie polecamy naszą galerię z podprowadzającymi!

Bieg 11
32
4 : 2
10
Andreas Jonsson Rezerwa taktyczna za Aleksandr Łoktajew
0

Równy start całej stawki, ale w pierwszym łuku lepiej zachowali się gospodarze, którzy przez moment prowadzili podwójnie. W drugim łuku bowiem Piotr Protasiewicz uporał się z Krzysztofem Buczkowskim. "Buczek" do końca wyścigu musiał bronić się przed Andreasem Jonssonem.

Bieg 9
28
4 : 2
8

Martin Vaculik jadąc po szerokiej objechał wszystkich i wyjechał na prowadzenie. Krzysztof Buczkowski na dystansie uporał się natomiast z Krzysztofem Jabłońskim.

Bieg 8
24
5 : 1
6

Janusz Kołodziej w pierwszym łuku poszerzył tor jazdy Jarosławowi Hampelowi, na czym skorzystał jadący środkiem toru Kacper Gomólski. Tym samym gospodarze ponownie wyjechali na 5:1, którego nie oddali do mety.

Bieg 7
19
4 : 2
5

Andreas Jonsson próbował zablokować tor jazdy Krzysztofa Buczkowskiego w pierwszym łuku, ale Polak przemknął obok Szweda i objął prowadzenie. W dalszej fazie wyścigu Jonsson starał się wyjechać przed "Buczka", ale ten znakomicie się obronił. Bieg układał się remisowo, ale Martin Vaculik ostatecznie wyprzedził Kamila Adamczewskiego. Przerwa.

-> Stefan Smołka: Ostatnia runda Małego Wojownika

Bieg 4
15
5 : 1
3

Adam Strzelec po starcie przedłużył prostą Januszowi Kołodziejowi, przyciął w pierwszym łuku do krawężnika i wyjechał na prowadzenie. W drugim łuku znów jednak wyjechał za szeroko i wyprzedzili go na raz obaj gospodarze. Przerwa.

-> Szukasz żużlowych materiałów wideo? Zapraszamy na serwis Speedway.TV!

Bieg 3
10
5 : 1
2

W pierwszym łuku na dwóch pierwszych pozycjach jechali gospodarze. Krzysztof Jabłoński wyjeżdżając z pierwszego wirażu delikatnie przyciął do wewnętrznej i wyprzedził na prostej przeciwległej startowej Artioma Łagutę. Rosjanin odbił pozycję również na tej samej prostej, ale podczas ostatniego okrążenia.

Bieg 1
5
5 : 1
1

W powtórce lepszym startem popisali się gospodarze, którzy w pierwszym wirażu znaleźli się na dwóch pierwszych lokatach. Buczkowskiego atakował to Łoktajew, to Hampel, jednak bezskutecznie.

Ciasno w pierwszym łuku. Na tor upadł Aleksandr Łoktajew. Zawodnik SPAR Falubazu szybko pozbierał się z toru. Powtórka w pełnej obsadzie.

15:55 - Prezentacja dobiegła końca. Niebawem początek spotkania.

15:49 - Rozpoczyna się prezentacja.

15:44 - Niebawem rozpocznie się prezentacja.

15:27 - W próbie toru udział wezmą ze strony SPAR Falubazu Aleksandr Łoktajew i Piotr Protasiewicz, natomiast gospodarze zdecydowali się desygnować Kacpra Gomólskiego oraz Grega Hancocka.

15:17 - Kibice na tarnowski obiekt zbierają się w żółwim tempie. W rozegraniu zawodów nie powinna przeszkodzić pogoda, gdyż na niebie póki co nie ma chmur i jest słonecznie.

Jak niedzielne typują eksperci SportoweFakty.pl?

-> Hancock: Falubaz to dobra drużyna

W pierwszym meczu SPAR Falubaz wygrał u siebie 47:43.

Bieg 2

W powtórce bardzo dobrze wyjechał z czwartego pola Adam Strzelec, który założył rywali i objął prowadzenie. Junior SPAR Falubazu stracił jednak pierwszą lokatę na rzecz Kacpra Gomólskiego już w drugim wirażu. W kolejnym łuku wyprzedził go natomiast Ernest Koza.

Bieg przerwany. W pierwszym łuku upadli Kamil Adamczewski i Ernest Koza. Adamczewski dochodzi do siebie siedząc na torze, natomiast Koza wraca do parku maszyn. Adamczewski wykluczony z powtórki. Niestety na tor wyjechał ambulans, który zabrał Kamila Adamczewskiego. W parku maszyn junior SPAR Falubazu wysiadł z karetki i udał się do swojego boksu o własnych siłach.

Bieg 5

Już na dojeździe do pierwszego łuku gospodarze byli zdecydowanie z przodu. Zawodnicy SPAR Falubazu bez szans. Aleksandr Łoktajew zrezygnował z jazdy na ostatnim miejscu podczas ostatniego okrążenia.

Bieg 6

W powtórce lepiej pojechał Janusz Kołodziej, który prowadził od samego startu.

Krzysztof Jabłoński na wyjeździe z pierwszego łuku wyjechał na prowadzenie wyprzedzając po zewnętrznej Janusza Kołodzieja. Para SPAR Falubazu prowadziła 4:2, jednak w drugim łuku uślizg zanotował jadący na końcu Ernest Koza i bieg został przerwany. Juniorowi gospodarzy nic się nie stało, ale oczywiście nie zobaczymy go w powtórce.

Bieg 10

Andreas Jonsson wyniósł się w pierwszym łuku za szeroko i wyprzedził go Greg Hancock. Niespodziewanie trzeci jechał Adam Strzelec, ale Artiom Łaguta wyprzedził go podczas trzeciego okrążenia. Jonsson natomiast do końca wyścigu walczył o 1 miejsce z Hancockiem. W ostatnim wirażu upadł Adam Strzelec. Przerwa.

-> Chcesz sprawdzić swoją wiedzę żużlową? Polecamy nasze quizy żużlowe - do wyboru trzy poziomy trudności!

Bieg 12

Po starcie prowadził Jarosław Hampel, ale szybko wyprzedził go Artiom Łaguta. Jeszcze podczas pierwszego okrążenia z jazdy zrezygnował jadący na końcu stawki Ernest Koza.

Bieg 15

Janusz Kołodziej prowadził od samego startu. Gonił go Andreas Jonsson, ale kapitan gospodarzy nie dał sobie wydrzeć zwycięstwa. Daleko z tyłu Protasiewicz, który bieg wcześniej odniósł pewną wygraną. Katastrofalny błąd popełnił Martin Vaculik, który upadł w drugim łuku podczas trzeciego okrążenia. Słowak szybko pozbierał się z toru, ale zwija się z bólu na murawie.