Świetną walkę o trzy punkty stoczyli Artiom Łaguta i Jarosław Hampel. Co jakiś czas dochodziło do zmian na czele stawki. Ostatecznie górą Artiom Łaguta.

1 : 5
39
Artiom Łaguta Rezerwa taktyczna za Krzysztof Buczkowski
2

W pierwszym łuku zderzyli się Martin Vaculik i Andreas Jonsson, ale obyło się bez upadków. Tarnowianie pomknęli do przodu i odnieśli zdecydowane, bezapelacyjne zwycięstwo nad bezradną w tym biegu parą gospodarzy.

Bieg 13
38
5 : 1
34

Mimo bardzo złego samopoczucia, kapitalnie zaprezentował się Aleksandr Łoktajew. Zawodnik SPAR Falubazu podążał po szerokiej w pierwszym łuku i objechał rywali. Za jego plecami znalazł się Krzysztof Jabłoński, który musiał odpierać ataki gości. Przerwa.

Łoktajew zwycięstwo znów przypłacił zdrowiem. 20-latek ponownie trafił pod opiekę lekarzy.

-> Lwim pazurem (14): Cieślak i tak numerem jeden. Nie szanujemy ludzi sukcesu i im zazdrościmy

Bieg 12
33
2 : 4
33

Greg Hancock popisał się świetnym wyjazdem z czwartego pola. Amerykanin już w pierwszym łuku był zdecydowanie z przodu. Nie odjechał on jednak na tyle daleko, aby być poza zasięgiem rywali. Blisko niego znalazł się bowiem Andreas Jonsson. Za tą dwójką ciekawą walkę o jeden punkt stoczyli Alex Zgardziński i Kacper Gomólski.

Bieg 11
31
3 : 3
29
Greg Hancock Rezerwa taktyczna za Janusz Kołodziej
0

Artiom Łaguta prowadził od startu, który wygrał z kolosalną przewagą nad resztą stawki. Na dwóch kolejnych punktowanych pozycjach znaleźli się gospodarze. Greg Hancock próbował dogonić Jarosława Hampela, ale zwycięzca ze Sztokholmu był od niego zdecydowanie szybszy.

Bieg 10
28
3 : 3
26

Wydawało się, że para gospodarzy wyjedzie na podwójne prowadzenie, ale w pierwszym łuku bardzo szybki jadący po szerokiej był Martin Vaculik. Słowak z łatwością objechał rywali i zwyciężył ze sporą przewagą. Przerwa.

Lekarze odradzają dalsze starty Aleksandrowi Łoktajewowi.

0

Na czele stawki w pierwszym łuku znalazł się Jarosław Hampel. Zawodnik SPAR Falubazu wyniósł się szerzej, nabrał prędkości i uciekł rywalom. Za jego plecami zażartą walkę o jeden punkt przez moment toczyli Krzysztof Buczkowski i Kamil Adamczewski.

Aleksandr Łoktajew w dalszym ciągu korzysta z pomocy lekarzy. Zawodnik SPAR Falubazu nie pojedzie w tym wyścigu ze względu na złe samopoczucie.

Bieg 8
22
2 : 4
20

Piotr Protasiewicz wyprzedził Janusza Kołodzieja w drugim łuku podczas pierwszego okrążenia. Protasiewicz przejechał przed nosem Kołodzieja, który musiał mocno skontrować swoją maszynę. Skorzystał na tym Kamil Adamczewski i wyścig układał się remisowo. Janusz Kołodziej odebrał jednak "oczko" juniorowi Falubazu wyprzedzając go na wyjeździe z przedostatniego łuku.

Bieg 7
20
2 : 4
16
Kamil Adamczewski Taśma Aleksandr Łoktajew
0

Jarosław Hampel napędzał się po szerokiej i chciał wyprzedzić Kacpra Gomólskiego, jednak junior gości nie odpuścił i wyszedł górą z tej walki. Hampel jednak nie zamierzał rezygnować i do samej mety nękał atakami Kacpra Gomólskiego. Przerwa na równanie toru.

Aleksandr Łoktajew wjechał w taśmę.

Łoktajew ma chore zatoki i skorzystał z pomocy medycznej.

-> Skandal w Anglii! Zawodnicy pobili się podczas meczu. Ranny jeden z mechaników

Bieg 6
18
1 : 5
12

Tym razem lepiej ze startu ruszyli goście. Piotr Protasiewicz próbował wjechać miedzy parę Jaskółek na prostej przeciwległej startowej podczas pierwszego okrążenia, ale rywale przemknęli obok niego. Protasiewicz przez cały wyścig próbował dogonić Artioma Łagutę.

Bieg 5
17
3 : 3
7

Gospodarze przez blisko dwa okrążenia prowadzili podwójnie, ale w połowie drugiego "kółka" rozdzielił ich Greg Hancock. Jabłoński miał spore problemy w dalszej fazie wyścigu i został wyprzedzony także przez Janusza Kołodzieja.

Bieg 3
14
5 : 1
4

Gospodarze w pierwszym wirażu, podobnie jak w poprzednich dwóch wyścigach, założyli się na swoich rywali. Bardzo szybko po szerokiej pomknął wracający po kontuzji Krzysztof Jabłoński. Para miejscowych wygrała z tarnowianami z dużą przewagą.

Bieg 2
9
4 : 2
3

Kamil Adamczewski w pierwszym łuku założył Kacpra Gomólskiego i wyjechał na prowadzenie, natomiast Alex Zgardziński uporał się z Mateuszem Borowiczem. W drugim wirażu Zgardziński na moment zbliżył się do Gomólskiego, ale zawodnik tarnowskich Jaskółek był szybszy.

Bieg 1
5
5 : 1
1

Aleksandr Łoktajew najlepiej wyjechał ze startu i objął prowadzenie. Jarosław Hampel natomiast na wejściu w pierwszy łuk założył Grega Hancocka i dołączył do klubowego kolegi.

16:29 - Widzów ok. 6 tysięcy, w tym pięciu z Tarnowa.

16:28 - Zawody zostaną rozegrane wg II zestawu.

16:27 - Prezentacja zakończona.

16:21 - Zawodnicy wyjechali do prezentacji.

16:08 - Próba toru dobiegła końca.

16:00 - Rozpoczęła się próba toru. Udział w niej wezmą Greg Hancock i Krzysztof Buczkowski z Grupy Azoty Unii Tarnów oraz Aleksandr Łoktajew i Jarosław Hampel ze SPAR Falubazu Zielona Góra.

15:20 - Składy potwierdzone.

15:19 - Pogoda w Zielonej Górze dobra. Jest słonecznie, natomiast temperatura wynosi około 20 stopni Celsjusza.

Jak niedzielne typują eksperci SportoweFakty.pl?

1

Kacper Gomólski próbował najpierw założyć się na Piotra Protasiewicza, a następnie przycinając do krawężnika wjechać pod niego. Kapitan SPAR Falubazu odparł jednak oba ataki i w dalszej fazie wyścigu pilnował tor jazdy Kamila Adamczewskiego. Gomólski ostatecznie dojechał do mety daleko z tyłu. Przerwa.

-> Szukasz żużlowych materiałów wideo? Zapraszamy na serwis Speedway.TV!