Bieg 13
40
5 : 1
32

Defekt Walaska tuż po starcie. Pewny triumf gospodarzy. Mecz został zakończony po rozegraniu trzynastu biegów.

Jurica Pavlic: Tor w Lesznie nie do poznania

Bieg 12
35
2 : 4
31

We Wrocławiu zaczął padać deszcz. Przerwa na kosmetykę toru.

Na drugim łuku Kildemand wyprzedził Trzensioka. Duńczyk do mety atakował Jędrzejaka. Defekt Trzensioka na końcu stawki.

Bieg 11
33
1 : 5
27
Artur Czaja Rezerwa zwykła za Rafał Szombierski
2

Częstochowianie prowadzili od startu do mety.

Bieg 10
32
5 : 1
22

Dolny na pierwszym łuku wypchnął na szeroką Walaska, który spadł na koniec stawki i zrezygnował z dalszej jazdy.

Żużlowcy muszą oddać miliony?! Niekorzystny wyrok NSA problemem dla żużla!

Bieg 9
27
4 : 2
21

Ułamek przez cały wyścig próbował atakować Jabłońskiego. Defekt Łęgowika na ostatnim miejscu.

Bieg 8
23
2 : 4
19

Kildemand prowadził od startu do mety. Defekt Pavlicia na pierwszym okrążeniu. Chorwat jechał wówczas na drugim miejscu.

Bieg 7
21
4 : 2
15

Ułamek prowadził od startu do mety. Przerwa na równanie toru.

Bieg 6
17
3 : 3
13

Na trzecim okrążeniu po szerokiej Jabłońskiego wyprzedził Pavlic. Trzensiok przy próbie ataku na Łęgowika nie opanował motocykla i zahaczył o bandę, a następnie zjechał z toru.

Bieg 5
14
4 : 2
10

Kildemand na pierwszym łuku drugiego okrążenia przy krawężniku minął Dolnego i do mety naciskał Jędrzejaka.

Bieg 4
10
3 : 3
8

Walasek dotknął taśmy, ale z uwagi na treningowy charakter zawodów pojedzie w powtórce. W niej Walasek odniósł bezproblemowe zwycięstwo. Przerwa na kosmetykę toru.

Sezon 2014 decydujący dla przedłużenia umowy Speedway Ekstraligi z ENEĄ

Bieg 2
7
3 : 3
5

Czaja na pierwszym łuku wywiózł Trzensioka, który odbił się od bandy, a chwilę później zjechał z toru.

Bieg 1
4
4 : 2
2

Ułamek wygrał start i do mety nie oddał prowadzenia. Defekt Szombierskiego na pierwszym łuku drugiego okrążenia. Zawodnik Włókniarza jechał wówczas na trzecim miejscu.

16:32 - zawodnicy wyjechali już na tor. Za chwilę start do pierwszego biegu.

16:22 - na próbę toru wyjechali wrocławianie.

16:18 - rozpoczęła się próba toru. Jako pierwsi wyjechali zawodnicy Włókniarza.

16:16 - trwają przygotowania nawierzchni toru.

16:08 - trening punktowany dojdzie do skutku. We Wrocławiu kilkanaście minut temu ustały opady deszczu.

16:01 - zawodnicy kręcą próbne okrążenia na mokrym torze.

15:49 - rozegranie zawodów stoi pod dużym znakiem zapytania.

15:43 - opady przybierają na sile

15:41 - nad Stadionem Olimpijskim zaczął padać deszcz.

15:04 - jak zapewnili przedstawiciele wrocławskiego klubu mimo ulewy, jaka koło godziny 14 przeszła nad Wrocławiem, zawody się odbędą. Tor na Stadionie Olimpijskim jest w niezłym stanie.

15:00 - we Wrocławiu zmienna pogoda. Raz pada deszcz, raz świeci słońce. Obecnie jest słoneczna aura, lecz na horyzoncie widać deszczowe chmury.

Chcesz sprawdzić swoją wiedzę żużlową? Polecamy nasze quizy żużlowe - do wyboru trzy poziomy trudności!

Bieg 3

Defekt Jabłońskiego na ostatnim miejscu. Łęgowik na ostatnim okrążeniu nie opanował motocykla i zanotował upadek. Zawodnik Włókniarza jechał wówczas na trzeciej pozycji.