Zengota do końca atakował Jabłońskiego. Czas wyścigu: 62,03.

Maciej Janowski jest zdolny do dalszej jazdy.

Na pierwszym łuku upadł Maciej Janowski. Na szczęście wstał o własnych siłach. Powtórka w czteroosobowym składzie.

Bieg 16

Na pierwszym łuku doszło do niebezpiecznej sytuacji. Zachwiało Mirosławem Jabłońskim i Paweł Miesiąc musiał przymknąć gaz, przez co został z tyłu. Czas wyścigu: 62,09. Równanie toru.

Bieg 14

Po starcie było ciasno w pierwszym wirażu. Baliński przez cały wyścig gonił Zengotę. Buczkowski dojechał daleko za resztą stawki. Czas wyścigu: 61,84.

Bieg 11

Po słabszym starcie, Karol Baran poradził sobie na dystansie z Mirosławem Jabłońskim i próbował też atakować Piotra Świderskiego. Żużlowiec Stali Gorzów skutecznie odparł ataki. Czas wyścigu: 61,48.

Bieg 10

Adrian Miedziński do końca zaciekle gonił jadącego na drugim miejscu Przemysława Pawlickiego. Czas wyścigu: 61,14.

Bieg 9

Damian Baliński na wyjściu z pierwszego łuku wyprzedził atakiem przy bandzie Macieja Janowskiego. Czas wyścigu: 61,55.

Bieg 8

Maciej Janowski przez pierwsze dwa okrążenia był bliski minięcia Przemysława Pawlickiego, który później kontrolował sytuację na torze. Czas wyścigu: 61,23. Równanie toru.

Bieg 7

Sebastian Ułamek pod koniec pierwszego okrążenia popełnił błąd i z drugiego miejsca spadł na czwarte. Czas wyścigu: 61,73.

Bieg 6

Piotr Świderski najlepiej rozegrał pierwszy łuk. Kamil Brzozowski zaspał na starcie, ale na wyjściu z pierwszego łuku minął Grzegorza Zengotę. Czas wyścigu: 61,21.

Bieg 4

Najlepiej z czwartego pola wyszedł Buczkowski i wygrał z dużą przewagą. Janowski chciał ukraść start i został z tyłu. Czas wyścigu: 61,35. Równanie toru.

Nierówny start. Powtórka w czteroosobowym składzie.

Bieg 3

Świetnie spod taśmy wyszedł Przemysław Pawlicki. Mirosław Jabłoński po błędzie na trzecim okrążeniu został wyprzedzony przez Damiana Balińskiego. Czas wyścigu: 61,83.

Bieg 2

Grzegorz Walasek wyszedł bardzo dobrze spod taśmy z czwartego pola i nie oddał prowadzenia do mety. Protasiewicz tuż po starcie zakopał się na zewnętrznej po tym, jak wypchnął go pod bandę Robert Miśkowiak. Czas wyścigu: 61,85.

Bieg 1

Najlepiej ze startu wyszedł Grzegorz Zengota, ale na drugim łuku atakiem po wewnętrznej wyprzedził go Kacper Gomólski. O jeden punkt walczyli Karol Baran i Paweł Miesiąc. Czas wyścigu: 61,12.

15:14 Koniec prezentacji. Za chwilę zawodnicy wystartują w pierwszym wyścigu.

15:04 Rozpoczęła się prezentacja. Po dwudziestu biegach czterech najlepszych zawodników pojedzie w biegu o puchar burmistrza.

15:00 Zawodnicy szykują się do prezentacji.

14:55 Obsada potwierdzona. Z numerem 3 zamiast Piotra Pawlickiego pojedzie pojedzie Karol Baran. Tomasza Jędrzejaka zastąpi Robert Miśkowiak, a Artura Mroczkę Kamil Brzozowski. Rezerwowymi finału Złotego Kasku są Sebastian Niedźwiedź i Marcel Kajzer.

14:49 Przed zawodami nie odbędzie się żaden bieg dodatkowy.

14:44 Rozpoczęła się odprawa zawodników. Na trybunach około 400 osób.

14:35 Trwa kosmetyka toru.

14:10 W Rawiczu ładna pogoda. Jest około 17 stopni Celsjusza i lekki wiatr. Co prawda na niebie są chmury, ale nie zapowiada się na deszcz. Polewaczka ubija tor.

Bieg 5

Buczkowski wygrał start, ale na pierwszym łuku wszedł mu pod łokieć Kacper Gomólski i pomknął do mety. Adrian Miedziński został zdublowany. Czas wyścigu: 61,41.

Bieg 12
Sebastian Niedźwiedź Taśma Paweł Miesiąc
d

Kamil Brzozowski na drugim łuku pierwszego okrążenia minął atakiem po zewnętrznej Sebastiana Niedźwiedzia. Ten chwilę później zrezygnował z dalszej jazdy. Czas wyścigu: 61,43. Równanie toru.

Paweł Miesiąc wjechał w taśmę. Za niego Sebastian Niedźwiedź.

Bieg 13

Przemysław Pawlicki wygrał start, ale pierwszy łuk lepiej rozegrał Kacper Gomólski, który minął go po wewnętrznej. Miśkowiak zdefektował jadąc na ostatnim miejscu. Czas wyścigu: 62,12.

Bieg 15

Karol Baran zanotował defekt na starcie. Janowski próbował atakować Brzozowskiego, ale ten umiejętnie go blokował. Bardzo ciężko o jakiekolwiek mijanki na rawickim torze. Czas wyścigu: 61,91.

Bieg 17

Kacper Gomólski atakował Sebastiana Ułamka, jednak ten skutecznie odpierał jego ataki. Kamil Brzozowski zanotował defekt na pierwszym łuku. Czas wyścigu: 62,17.

Bieg 19
Marcel Kajzer Rezerwa zwykła za Karol Baran
d

Pawlicki, Buczkowski i Protasiewicz wyszli równo ze startu. Po wyjściu z pierwszego łuku najlepszy był leszczynianin i to on wygrał Złoty Kask. Kajzer zjechał z toru jadąc na ostatniej pozycji. Czas wyścigu: 62,38.

Karol Baran wycofał się z zawodów. Za niego Marcel Kajzer.

Bieg 20
Sebastian Niedźwiedź Rezerwa zwykła za Paweł Miesiąc
u

Sebastian Niedźwiedź upadł drugim okrążeniu podczas, gdy jechał na trzeciej pozycji. Podniósł się z toru i zjechał na murawę. Damian Baliński na wejściu w drugi łuk minął dwóch rywali. Czas wyścigu: 62,53. Równanie toru. Będą dwa biegi dodatkowe i dodatkowo jeden o puchar burmistrza Rawicza.

Paweł Miesiąc wycofał się z zawodów. Za niego Sebastian Niedźwiedź.

Bieg dodatkowy

W powtórce wyścigu Buczkowski i Miedziński ze sobą walczyli. Ostatecznie lepszy był zawodnik klubu z Tarnowa. Czas wyścigu: 62,41.

Adrian Miedziński, który uczestniczył w tym wypadku jest zdolny do dalszej jazdy.

Na szczęście po kilku minutach Miśkowiak wstał o własnych siłach. Upadek wyglądał bardzo groźnie!

Do groźnej sytuacji doszło w I łuku. Upadł Miśkowiak i wjechał w niego Miedziński. Zawodnik KMŻ-u Lublin wykluczony z powtórki.

W wyścigu o piąte miejsce wystartują Robert Miśkowiak, Krzysztof Buczkowski i Adrian Miedziński.

Gomólski wygrał start i mimo ataków Walaska, nie oddał prowadzenia. Czas wyścigu: 63,04. Przed nami jeszcze wyścig o Puchar Burmistrza Rawicza. Czołowa trójka tych zawodów pojedzie w przyszłorocznych eliminacjach do Grand Prix.

W biegu o drugie miejsce pojadą Grzegorz Walasek i Kacper Gomólski.

Walasek został wykluczony za przekroczenie czasu dwóch minut. Motocykl Balińskiego zdefektował podczas, gdy zawodnik jechał na drugim miejscu. Palicki wygrał z dużą przewagą.

Na koniec rozegrany zostanie bieg o Puchar Burmistrza Rawicza.