Staszewski mimo wielu ataków nie zdołał wyprzedzić Lisieckiego.

4 : 2
23
Damian Dróżdż Rezerwa zwykła za Steven Mauer
2

Dróżdż do końca naciskał Kajzera. Łopaczewski szybko uporał się z Huckenbeckiem. Kolejarz Rawag Intermarche Rawicz zapewnił sobie bonus za zwycięstwo w dwumeczu.

Bieg 13
27
1 : 5
21
Mariusz Staszewski Rezerwa taktyczna za Andrij Kobrin
3

Opolanie skutecznie bronili się przed atakami Kajzera. Przerwa na kosmetykę toru.
-> Damian Gapiński: Ponad 13 lat zaniedbań

Bieg 12
26
2 : 4
16

Dróżdż długo bronił się przed atakami Krcmara. Czech na czwartym kółku wyprzedził juniora Kolejarza Opole.

Andriej Kobrin z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu został odwieziony do szpitala. Karetka wróciła już na stadion.

Bieg 9
19
4 : 2
11
Damian Dróżdż Rezerwa taktyczna za Andrij Kobrin
0

Huckenbeck atakował Kajzera i jednocześnie musiał bronić się przed Lisieckim.

Bieg 8
15
3 : 3
9
Kai Huckenbeck Rezerwa taktyczna za Steven Mauer
0

W Rawiczu coraz mocniej pada. Łopaczewski na drugim łuku minął Huckenbecka. Przerwa na kosmetykę toru.

-> Chcesz sprawdzić swoją wiedzę żużlową? Polecamy nasze quizy żużlowe - do wyboru trzy poziomy trudności!

Bieg 6
12
3 : 3
6
Stanisław Burza Rezerwa taktyczna za Andrij Kobrin
0

Łopaczewski na drugim okrążeniu wyprzedził Burzę.

Bieg 5
9
4 : 2
3

O losach wyścigu zadecydował start i rozegranie pierwszego łuku.

Bieg 1
5
5 : 1
1

Gospodarze lepiej wyszli spod taśmy i na dystansie odpierali ataki Staszewskiego.

15:31 - uczestnicy pierwszego biegu wyjechali na tor.

15:28 - w Rawiczu zaczął padać deszcz. Za to wiatr wieje z mniejszą siłą. Zawodnicy szykują się do startu.

15:21 - wiatr jest tak silny, że przewraca stojak podtrzymujący taśmę.

15:14 - w Rawiczu już nie pada. Zawodnicy nadal czekają na decyzję sędziego odnośnie rozpoczęcia zawodów.

15:05 - decyzją sędziego zawody rozpoczną się dopiero wtedy, kiedy ustanie silny wiatr. W Rawiczu pada drobny deszcz.

15:04 - koniec prezentacji. Wylosowany został II zestaw startowy.

15:00 - w Rawiczu burza. Silny wiatr poprzewracał reklamy.

14:57 - początek prezentacji.

14:53 - nad Rawicz nadciągają ciemne chmury.

14:44 - koniec próby toru.

14:34 - na próbę toru ze strony gości wyjechali Mauer i Dróżdż. Spośród gospodarzy w próbie toru udział biorą Krcmar i Kaczmarek.

14:11 - w Rawiczu upalnie i słonecznie. Składy potwierdzone. Goście wystąpią w sześcioosobowym składzie.

Jak niedzielne mecze typują eksperci SportoweFakty.pl?
-> Typy Bartłomieja Czekańskiego
-> Typy Krzysztofa Cegielskiego
-> Typy Jacka Gajewskiego
-> Typy Mariana Maślanki
-> Typy SportoweFakty.pl

W pierwszym meczu Kolejarz Opole wygrał 53:38.

Polecamy także:
-> Odbić się od dna (zapowiedź)
-> Tor w Rawiczu nigdy nie sprzyjał opolanom

Bieg 2

Kaczmarek na dystansie popełnił kilka błędów, ale Dróżdż nie był w stanie ich wykorzystać.

Bieg 3

Na pierwszym wirażu groźny upadek zanotował Kobrin. Zawodnik gości po chwili wstał o własnych siłach. Lekarz zawodów uznał, że Kobrin nie jest zdolny do dalszej jazdy w powtórce, ale będzie mógł wystąpić w kolejnych wyścigach.

Huckenbeck do końca atakował Przedpełskiego.

Bieg 4

Burza na pierwszym łuku wyprzedził Łopaczewskiego, ale rawiczanin na drugim kółku odzyskał pierwszą pozycję. Przerwa na kosmetykę toru.
-> Marek Cieślak potwierdza odejście z kadry!

Bieg 7

Dróżdż wykluczony za przekroczenie czasu dwóch minut. Junior Kolejarza Opole miał problemy z motocyklem i nie zdążył podjechać pod taśmę. Burza najlepiej wystartował, ale szybko spadł na koniec stawki. Na dystansie zawodnik gości minął Kajzera.