Bieg 15
58
3 : 3
32

Groźnie wyglądający upadek w pierwszym łuku. Na tor upadł Jakub Jamróg. Zawodnik Orła podniósł się z toru o własnych siłach, jednak jest wykluczony z powtórki. Ta się opóźni, bowiem naprawiona musi zostać dmuchana banda. W powtórce świetna jazda Doyle'a, który przeszedł z trzeciego miejsca na pierwsze. Jeleniwski na ostatnim łuku zanotował upadek, ale podniósł się z toru i dobiegł do mety po punkt.

Bieg 14
55
4 : 2
29

Bieg przerwany. Na drugim łuku niegroźny upadek zanotował jadący na drugim miejscu Nermark. Szwed w miarę szybko zebrał się z toru, ale sędzia i tak przerwał wyścig. Powtórka bez żużlowca GKM. W tej pewna wygrana Lindbaecka. Puszakowski jechał drugi ale na dystansie popełnił błąd, który wykorzystał Kościuch.

Bieg 13
51
3 : 3
27
Daniel Jeleniewski Rezerwa taktyczna za Daniel Nermark
0

Nieudana rezerwa taktyczna GKM. Jeleniewski nie nawiązał walki z rywalami. Sebastian Ułamek z kolei nie dał rywalom szans.

Po bandzie (7): Niespodzianki, "papierowi" faworyci i czkawka po Czai

Bieg 12
48
3 : 3
24

Zawodnicy GKM przerwali serię porażkę 1:5. Daniel Jeleniewski na pierwszym okrążeniu uporał się z Maksymem Drabikiem i później pewnie dowiózł do mety 3 punkty.

Bieg 11
45
5 : 1
21

Wyścig przerwany. Na drugim łuku pierwszego okrążenia pociągnęło Andrieja Karpowa i zanotował on groźnie wyglądający upadek. Orzeł w momencie przerwania biegu jechał na 5:1.

W powtórce Kościuch tylko w początkowej fazie biegu nawiązywał walkę z Jamrogiem.

Bieg 10
40
5 : 1
20
Marcin Nowak Rezerwa taktyczna za Oskar Bober
0

Ponownie duet gospodarzy nie miał żadnych problemów, żeby uporać się z zawodnikami GKM Grudziądz.

Tai Woffinden zostanie... piłkarzem

Bieg 9
35
5 : 1
19

Orzeł Łódź jest już coraz bliżej meczowego zwycięstwa. Para Lindbaeck - Jamróg nie miała żadnych problemów, żeby odnieść podwójne zwycięstwo. Nermark zanotował upadek na ostatnim łuku kiedy jechał na trzeciej pozycji.

Bieg 8
30
3 : 3
18
Sebastian Ułamek Rezerwa taktyczna za Andrij Karpow
2

Świetny wyścig w wykonaniu Jasona Doyle'a! Start wygrała para GKM, ale Australijczyk szybko uporał się z Jeleniewskim, a później rzucił się w pogoń za Ułamkiem i wyprzedził również niego.

Bieg 7
27
4 : 2
15

Jakub Jamróg atakiem po zewnętrznej wyprzedził na pierwszym łuku pierwszego okrążenia Sebastiana Ułamka i odniósł pewne zwycięstwo. Marcin Nowak zanotował defekt na czwartym miejscu.

Równanie toru.

W przerwie na kosmetykę toru polecmy lekturę najnowszego "Przepisu na żużel". Jacek Gajewski wraca do tematu tłumików.

Bieg 6
23
3 : 3
13

Jason Doyle otrzymał ostrzeżenie za utrudnianie startu. W powtórce wyścigu Doyle na przeciwległej prostej pierwszego okrążenia uporał się z Nermarkiem i wygrał wyścig z ogromną przewagą.

Bieg 5
20
5 : 1
10

Upadek w pierwszym łuku zanotował Tomasz Chrzanowski. "Chrzanek" został nieco wywieziony przez Daniela Jeleniewskiego. Powtórka odbędzie się w czteroosobowej obsadzie.

W powtórce kapitalny start zanotowała para Orła, która odniosła pewne zwycięstwo 5:1.

Bieg 4
15
3 : 3
9

Kapitalna jazda Jasona Doyle'a, który dwoił się i troił, żeby wyprzedzić Sebastiana Ułamka. Na mecie zawodnik GKM Grudziądz był szybszy o błysk szprychy. Oskar Bober zanotował defekt na czwartej pozycji.

Oskar Bober po tym jak zjechał na murawę zszedł z motocykla i położył się. Na tor wyjechała karetka, która udzielała pomocy młodemu zawodnikowi.

Chcesz sprawdzić swoją wiedzę żużlową? Polecamy nasze quizy żużlowe - do wyboru trzy poziomy trudności!

Bieg 3
12
3 : 3
6

Mariusz Puszakowski jechał cały czas w kontakcie z Norbertem Kościuchem, ale nie był w stanie go wyprzedzić. Na pierwszym łuku "Puzon" wywiózł Daniela Nermarka, a ten chwilę później będąc na czwartej pozycji zrezygnował z dalszej jazdy.

Bieg 2
9
4 : 2
3

Wyścig przerwany. Na drugim łuku trzeciego okrążenia upadł jadący na trzecim miejscu Oskar Bober. Po wyjściu z pierwszego łuku GKM jechał na 5:1, ale Maksym Drabik przedarł się na drugie miejsce.

W powtórce start wygrali juniorzy Orła, ale na pierwszym łuku Marcin Nowak uporał się z Mikołajem Drożdżowskim. Maksyma Drabika nie był w stanie już dogonić. 16-latek wygrał wyścig z olbrzymią przewagą.

Bieg 1
5
5 : 1
1
Marcin Nowak Taśma Andrij Karpow
0

Andriej Karpow dotknął taśmę. W powtórce zawodnicy Orła wygrali start i przez cztery okrążenia ładnie jechali parą, nie dając szans rywalom.

13:56 - zakończyła się prezentacja.

13:55 - spotkanie będzie rozgrywane wg I zestawu startowego.

13:50 - w Łodzi trwa prezentacja.

13:35 - w próbie toru udział biorą Jakub Jamróg, Antonio Lindbaeck, Norbert Kościuch i Sebastian Ułamek. Na trybunach jest ok. 2 tys. osób.

12:58 - składy potwierdzone. W drużynie Orła gościnnie pojedzie Maksym Drabik, dla którego będzie to ligowy debiut.

12:10 - w Łodzi słoneczna pogoda. Kibice powoli zaczynają przychodzić na stadion.

Jak poniedziałkowe mecze typują eksperci SportoweFakty.pl?