Bartosz Zmarzlik Rezerwa zwykła za Niels Kristian Iversen
2
Patryk Beśko Rezerwa zwykła za Fredrik Lindgren
1

Beśko na drugim łuku pierwszego okrążenia jechał przez chwilę przed Zmarzlikiem. Gorzowianin szybko wyprzedził debiutującego w ENEA Ekstralidze gdańszczanina. Stal wygrała 63:27

Bieg 14
22
1 : 5
50
Adrian Cyfer Rezerwa zwykła za Matej Zagar
2

Wybrzeże wygrało podwójnie start. Na wyjściu z pierwszego łuku obu gdańszczan wyprzedził Gapiński, a pół okrążenia później podobnym manewrem popisał się Adrian Cyfer.

Bieg 13
21
2 : 4
45

Madsen początkowo walczył z Iversenem, ale jego rodak odjechał zawodnikowi Renault Zdunek Wybrzeża. Na drugim łuku przez chwilę na drugiej pozycji jechał Gapiński, który popełnił jednak błąd i dojechał trzeci.

Bieg 12
19
3 : 3
41

Kossakowski przez trzy okrążenia odpierał ataki Cyfera. Na drugim łuku trzeciego kółka gorzowianin upadł na ostatniej pozycji, ale wstał i dojechał do mety.

-> Chcesz sprawdzić swoją wiedzę żużlową? Polecamy nasze quizy żużlowe - do wyboru trzy poziomy trudności!

Bieg 11
16
1 : 5
38

Mroczka wygrał start, ale na wejście w pierwszy łuk drugiego okrążenia został wyprzedzony przez dwóch rywali. Lindgren dojechał daleko za resztą stawki. Stal Gorzów zapewniła sobie zwycięstwo w meczu. Równanie toru.

Bieg 9
15
3 : 3
33

Mroczka na drugim okrążeniu wyprzedził Zagara. Słoweniec wrócił na trzecią pozycję na następnym wirażu. Równanie toru.

Bieg 8
12
1 : 5
30

Gorzowianie wygrali kilkadziesiąt metrów przed Lindgrenem.
-> Damian Gapiński: Ponad 13 lat zaniedbań

Bieg 7
11
3 : 3
25

Madsen wygrał start. na przeciwległej prostej od startu na chwilę przegonił go Cyfer, ale Duńczyk wrócił na pierwsze miejsce. Do końca walczył z nim jego rodak Iversen, ostatecznie Madsen wygrał o długość motocykla.

Bieg 6
8
1 : 5
22

Na wejściu w pierwszy łuk gdańszczanie prowadzili podwójnie, ale po kilku sekundach na 5:1 wyszli gorzowianie. Lindgren starał się początkowo atakować Zagara, jednak Słoweniec odjechał Szwedowi. Równanie toru.

Mnóstwo zdjęć z finału DPŚ w Bydgoszczy (fotorelacja)

Bieg 3
6
3 : 3
12
Dominik Kossakowski Taśma Renat Gafurow
1

Niespodziewanie bardzo ciekawy wyścig. Od startu gdańszczanie jechali na 3:3. Na trzecim okrążeniu Gapiński wyprzedził Kossakowskiego, ale kółko później Marcel Szymko zablokował Gapińskiego i skorzystał na tym Kossakowski, wyprzedzając doświadczonego zawodnika Stali na ostatnim łuku. Równanie toru.

Gafurow wjechał w taśmę. Za niego Dominik Kossakowski.

Renat Gafurow ukradł start. Powtórka w czteroosobowym składzie.

-> Podprowadzające podczas 10. kolejki

Bieg 2
3
1 : 5
9

Kossakowski przez dwa okrążenia naciskał Cyfera, ale ten jechał uważnie i gorzowianie wygrali podwójnie.

Bieg 1
2
2 : 4
4

Od startu gdańszczanie prowadzili podwójnie, ale Piotr Świderski wyprzedził ich na wyjściu z pierwszego łuku. Krzysztof Kasprzak wyprzedził Mroczkę na trzecim okrążeniu.

16:39 - Zawodnicy pojadą według drugiego zestawu.

16:33 - Po odpaleniu pirotechniki przez gdańskich fanów, trener Piotr Szymko udał się pod sektor kibiców dopingujących na rozmowy.

16:29 - Kibice odpalili świece dymne.

16:21 - Zawodnicy wyszli na prezentację.

16:16: - Na stadionie niespełna tysiąc osób, w tym około stuosobowa grupa kibiców z Gorzowa.

16:03 - Na próbę toru jako jedyny zawodnik Renault Zdunek Wybrzeża wyjechał Artur Mroczka.

16:01 - Piotr Świderski i Tomasz Gapiński wyjechali na próbę toru.

godz. 15:25 - w składzie Wybrzeża doszło jednak do zmiany. Startu w meczu odmówił Thomas H. Jonasson, którego zmieni Renat Gafurow.

godz. 15:15 - składy potwierdzone. W Gdańsku jest upalnie, a temperatura wynosi ok. 37 stopni.

W pierwszym meczu Stal wygrała u siebie 60:30.

Jak niedzielne mecze typują eksperci SportoweFakty.pl?

Bieg 4

Zmarzlikowi zdefektował motocykl na starcie. Lindgren na wyjściu z pierwszego łuku przez chwilę prowadził z Iversenem, ale Duńczyk szybko skontrował i wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał do końca wyścigu.

Bieg 10

Niezagrożone podwójne zwycięstwo gorzowian. Motocykl Renata Gafurowa zdefektował na trzecim okrążeniu podczas, gdy Rosjanin jechał na trzeciej pozycji.

-> Szukasz żużlowych materiałów wideo? Zapraszamy na serwis Speedway.TV!