3 : 3
34
Kacper Gomólski Rezerwa zwykła za Janusz Kołodziej
0

Tomasz Gollob najlepszy ze startu i w pierwszym łuku. Gospodarze natomiast uporali się z Emilem Sajfutdinowem. Rosjanin jechał blisko swoich rywali i podczas trzeciego okrążenia wyprzedził Kacpra Gomólskiego. Rewelacyjna postawa Artioma Łaguty, który w niesamowity sposób nabrał prędkości i wyprzedził Tomasza Golloba tuż przed metą.

Bieg 14
47
5 : 1
31
Tomasz Gollob Rezerwa taktyczna za Darcy Ward
1

Greg Hancock najlepiej wystartował i wyjechał na pierwszą pozycję. Dołączył do niego na wyjeździe z pierwszego wirażu Martin Vaculik. Gospodarze wygrali z dużą przewagą. 3 ligowe punkty zostają w Tarnowie.

Bieg 13
42
3 : 3
30

Greg Hancock poszerzył tor jazdy Tomaszowi Gollobowi na początku wyścigu, co próbował wykorzystać Martin Vaculik. Słowak wciskał się przy krawężniku, ale był wolniejszy od rywali i natychmiast spadł na ostatnie miejsce. Przerwa. Przypominamy również, że pierwszy mecz zakończył się zwycięstwem Unibaksu 48:42, zatem sprawa punktu bonusowego jest otwarta.

-> Chcesz sprawdzić swoją wiedzę żużlową? Polecamy nasze quizy żużlowe - do wyboru trzy poziomy trudności!

Bieg 12
39
5 : 1
27

Kapitalna postawa Ernesta Kozy, który w pierwszym łuku pomknął szeroko i wyjechał na prowadzenie. Za moment dołączył do niego Artiom Łaguta i gospodarze odjechali rywalom. Darcy Ward do samego końca atakował Ernesta Kozę, ale junior gospodarzy się obronił.

Bieg 11
34
3 : 3
26
Kacper Gomólski Rezerwa zwykła za Krzysztof Buczkowski
0

Janusz Kołodziej w pierwszym łuku objechał po szerokiej Chrisa Holdera. Kacper Gomólski na wyjeździe z drugiego łuku musiał obronić się przed atakiem Adriana Miedzińskiego. Ostatecznie "Miedziak" poradził sobie z juniorem gospodarzy podczas trzeciego okrążenia.

Bieg 10
31
5 : 1
23

W powtórce Greg Hancock wcisnął się pod łokieć Emila Sajfutdinowa. Pomógł mu w tym Artiom Łaguta, który przyblokował swojego rodaka. Pewne 5:1 gospodarzy. Przerwa.

Bieg przerwany z powodu nierównego startu. Przed taśmą ruszał się Emil Sajfutdinow. Powtórka w pełnej obsadzie.

-> Jesteśmy na Facebooku - dołącz do nas! - Na Twitterze też nas znajdziesz!

Bieg 9
26
1 : 5
22

W powtórce lepiej ze startu goście, którzy natychmiast objęli podwójne prowadzenie. Gospodarze bez szans.

Na początku wyścigu ostro zderzyli się Tomasz Gollob i Krzysztof Buczkowski. Gollob nie kontynuował jazdy. Obaj utrzymali się na motocyklu, ale bieg został przerwany.

Bieg 8
25
4 : 2
17

Równy start całej czwórki. Janusz Kołodziej był pierwszy w pierwszym wirażu, do której na moment zbliżył się Chris Holder. Tymczasem w tym samym łuku Kacper Gomólski uporał się z Darcy Wardem.

Bieg 7
21
3 : 3
15

Emil Sajfutdinow ponownie bardzo dobrze wystartował i od razu był pierwszy. Po szerokiej przeciskał się Paweł Przedpełski, ale gospodarze zablokowali mu tor jazdy. Przerwa.

-> Piotr Protasiewicz: Postawiłem wszystko na jedną kartę

Bieg 6
18
3 : 3
12

Janusz Kołodziej założył Adriana Miedzińskiego i wyjechał na prowadzenie. Na prostej przeciwległej startowej zbliżył się do niego Tomasz Gollob, ale Kołodziej był szybszy. Ernest Koza do końca próbował wyprzedzić Adriana Miedzińskiego.

Bieg 5
15
5 : 1
9

W powtórce lepiej ruszyli gospodarze i już w pierwszym łuku objęli podwójne prowadzenie. Darcy Ward próbował dogonić Grega Hancocka, ale był zbyt wolny.

Bieg przerwany z powodu nierównego startu.

Bieg 4
10
3 : 3
8

Najlepiej wyruszył sprzed taśmy Emil Sajfutdinow. Rosjanin objął prowadzenie, ale tuż za nim znalazł się Janusz Kołodziej. Zawodnik gospodarzy w drugim łuku drugiego okrążenia popełnił błąd, który kosztował go spadek na czwartą pozycję. Kołodziej prędko wrócił na punktowaną lokatę. Przerwa.

-> Podprowadzające podczas 10. kolejki

Bieg 2
7
5 : 1
5

Paweł Przedpełski w pierwszym łuku próbował wyprzedzić Kacpra Gomólskiego, ale zabrakło mu szybkości. Gospodarze prędko wyprzedzili zawodnika Unibaksu i pewnie zwyciężyli podwójnie.

Bieg 1
2
2 : 4
4

Martin Vaculik objął prowadzenie po starcie, ale bardzo szybki był Chris Holder. Australijczyk poszerzył tor jazdy Słowakowi w drugim łuku i na moment goście wyjechali na podwójne prowadzenie. Vaculik jednak natychmiast wyprzedził Darcy Warda i próbował pokonać również Chrisa Holdera.

Bieg przerwany, bo taśmę dotknął Darcy Ward. Nie został jednak wykluczony, bo taśmę dotknął daszkiem, dostał jednak oficjalne ostrzeżenie od sędziego.

W powtórce fatalny upadek na 1. łuku Holdera i Buczkowskiego. Zawodnicy zderzyli się na wejściu w 1. łuk, Holder upadł od razu, Buczkowski dopiero na szczycie łuku. Obaj zawodnicy wstali o własnych siłach, powtóka odbędzie się w pełnym składzie.

16:30 - zakończyła się prezentacja. Za chwilę start do 1. biegu.

16:21 - rozpoczęła się prezentacja.

16:20 - w pierwszym meczu w tym sezonie w Toruniu Unibax pokonał Unię 48:42.

16:19 - wylosowano I zestaw pól startowych.

16:13 - na trybunach ok. 10 tys. widzów.

16:12 - składy bez żadnych zmian.

16:09 - w Tarnowie słonecznie, nie padało, nie ma zagrożenia, że mecz się nie odbędzie.

16:04 - ze strony gospodarzy Hancock i Kołodziej.

16:02 - rozpoczęła się próba toru. Ze strony gości Gollob i Sajfutdinow.

Jak niedzielne mecze typują eksperci SportoweFakty.pl?
-> Typy Bartłomieja Czekańskiego
-> Typy Krzysztofa Cegielskiego
-> Typy Jacka Gajewskiego
-> Typy Mariana Maślanki
-> Typy SportoweFakty.pl

Bieg 3

Najszybciej wystartował Greg Hancock. Amerykanin natychmiast objął prowadzenie. W pierwszym łuku Tomasz Gollob założył natomiast Artioma Łagutę. Tymczasem ogromny pech spotkał Grega Hancocka, który zanotował defekt motocykla podczas trzeciego okrążenia.

W Tarnowie jest bardzo gorąco i arbiter zarządził roszenie toru. W związku z tym krótka przerwa.