3 : 3
50
Kacper Gomólski Rezerwa zwykła za Janusz Kołodziej
1

Ostatni bieg zostanie rozegrany przy świecącym słońcu. Ze startu najlepiej Jepsen Jensen. Jabłoński spod taśmy wyszedł trzeci, ale szybko minął go Gomólski. Vaculik bez efektów naciskał na Duńczyka. Goście zdobyli 2 punkty za wygraną, oraz "oczko" bonusowe za lepszy bilans w dwumeczu.

0

Gospodarze bardzo dobrze wyszli ze startu i uzyskali sporą przewagę nad rywalami.

1
Bieg 13
36
4 : 2
42

Bardzo zacięty wyścig. Gospodarze prowadzili podwójnie, ale przedzielił ich Kołodziej. Hancock do samej mety atakował Holtę, ostatecznie przegrał o centymetry. Przerwa na kosmetykę toru.

-> Wygrana Iversena w Kopenhadze (fotorelacja)

Bieg 12
32
1 : 5
40

Goście po starcie prowadzili podwójnie. Kildemand na moment zdołał wyprzedzić Gomólskiego, ale ten szybko skontrował atakiem przy krawężniku. Łęgowik nie liczył się w stawce.

Bieg 11
31
4 : 2
35

Łaguta do samego końca naciskał Jepsena Jensena, jednak bez efektu. Nawierzchnia toru "przyjęła" już sporo opadów, co nie ułatwia zawodnikom walki na dystansie.

Bieg 10
27
3 : 3
33

Goście po starcie wyszli na podwójne prowadzenie. Borowicz popełnił jednak błąd, przez co spadł na czwartą pozycję. Mimo jazdy w kontakcie nie zdołał już odbić choćby jednego punktu. Pewna wygrana Kołodzieja. Przerwa na kosmetykę toru.

-> Gwiazdy i Rozgwiazdy sezonu 2014 (7)

Bieg 9
24
1 : 5
30

Goście po starcie prowadzili podwójnie. Holta próbował atakować, ale Łaguta "zamknął" go pod bandą. W dalszej części biegu Norweg z polskim paszportem naciskał na Hancocka, ale bez efektu.

Bieg 8
23
2 : 4
25

Vaculik wygrał z ogromną przewagą. Między zawodnikami utworzyły się duże różnice.

Bieg 7
21
5 : 1
21

Bardzo dobry start gospodarzy, którzy wyszli na podwójne prowadzenie. Między zawodnikami szybko utworzyły się duże różnice, przez co kibice nie oglądali walki. Przerwa na kosmetykę toru. W Częstochowie zaczął padać deszcz, jednak nie jest on na razie zbyt intensywny.

-> Władysław Komarnicki: Dyskusja nad KSM musi wrócić!

Bieg 6
16
1 : 5
20

Walasek nieźle wystartował, ale goście szybko wyszli na podwójne prowadzenie i uzyskali bezpieczną przewagę, którą utrzymali do samego końca.

Bieg 5
15
3 : 3
15

Bardzo ładny wyścig. Buczkowski dobrze wystartował i przez 4 okrążenia atakowany był przez Kildemanda. Vaculik do samej mety naciskał Jabłońskiego.

Bieg 4
12
2 : 4
12

Atomowy start Kołodzieja. W pogoń za nim rzucił się Walasek, jednak ataki nie przyniosły efektu. Przerwa na kosmetykę toru.

-> Kibice i oprawy podczas 9. kolejki

Bieg 3
10
4 : 2
8

Świetny start gospodarzy, którzy dobrze rozegrali pierwszy łuk i prowadzili podwójnie. Hancock minął na dystansie Kildemanda i do samego końca atakował Jabłońskiego.

Bieg 2
6
3 : 3
6

Czaja dobrze wystartował i wysunął się na prowadzenie. Para gości przez 2 okrążenia naciskała na zawodnika gospodarzy, później Czaja wypracował sobie bezpieczną przewagę. Łęgowik nie liczył się w stawce.

Bieg 1
3
3 : 3
3

Niezły start gości, którzy na wyjściu z łuku prowadzili 4:2, ale Holta szybko wyprzedził Buczkowskiego. Jepsen Jensen rzucił się w pogoń za Vaculikiem, ale Słowak zdołał obronić pozycję.

16:30: Zakończyła się prezentacja.

16:22: Rozpoczęła się prezentacja.

16:14: Wylosowano I zestaw startowy. Koniec próby toru.

16:05: Rozpoczęła się próba toru. Gospodarzy reprezentują Holta i Jepsen Jensen. Gości z kolei Vaculik i Buczkowski.

15:38: W Częstochowie jest ciepło i pochmurno, ale nie pada. Składy potwierdzone. Z numerem 14 wystartuje Hubert Łęgowik.

Jak niedzielne mecze typują eksperci SportoweFakty.pl?