4 : 2
29
Piotr Pawlicki Rezerwa zwykła za Kenneth Bjerre
2

Bracia Pawliccy przeszkodzili sobie w pierwszym łuku, gdy próbowali poszerzyć tor jazdy i zablokować Adriana Miedzińskiego. "Miedziak" "uciekł" jednak leszczynianom. W dalszej fazie wyścigu Tomasz Gollob bez problemów uporał się z Przemysławem Pawlickim.

Bieg 13
45
3 : 3
27
Piotr Pawlicki Rezerwa taktyczna za Mikkel Michelsen
3

Piotr Pawlicki wjechał po wewnętrznej w drugi łuk i wyprzedził prowadzącego Adriana Miedzińskiego. Bliski wyprzedzenia "Miedziaka" był także jego starszy brat, ale był on wolniejszy od swojego rywala. W czasie trzeciego okrążenia Holder wyprzedził Przemysława Pawlickiego. Przerwa.

Czterech zawodników nie pojedzie w Challengu SEC. Krzysztof Cegielski: Działacze powinni pomóc naszym zawodnikom

Bieg 12
42
4 : 2
24

Tomasz Gollob w swoim stylu po szerokiej pomknął w pierwszym łuku i objął prowadzenie. Gollob zwyciężył z bardzo dużą przewagą. Ze jego plecami Oskar Fajfer wywalczył jedno "oczko" pokonując Kennetha Bjerre.

Bieg 11
38
5 : 1
22

Pewne, podwójne i niezagrożone zwycięstwo torunian. Darcy Ward i Emil Sajfutdinow prowadzili od początku wyścigu. Do mety dojechali ze sporą przewagą przed Nickim Pedersenem.

Bieg 10
33
5 : 1
21

Tobiasz Musielak prowadził tylko przez połowę okrążenia. Już na wejściu w drugi wiraż z przodu znalazła się para gospodarzy. Unibax zwyciężył z ogromną przewagą. Przerwa.

-> Podprowadzające podczas 6. kolejki

Bieg 9
28
3 : 3
20

Po starcie podwójnie prowadziła para gości, ale szybko Australijczycy poradzili sobie z Mikkelem Michelsenem. Holder i Ward bardzo mocno atakowali prowadzącego Nickiego Pedersena, ale ani jeden ani drugi nie był w stanie go wyprzedzić. Ward na moment wysunął się nawet przed Pedersena, ale ten natychmiast odbił prowadzenie.

Bieg 8
25
4 : 2
17
Nicki Pedersen Rezerwa taktyczna za Kenneth Bjerre
2

Nicki Pedersen z łatwością w drugim łuku objechał Pawła Przedpełskiego. Duńczyk gonił prowadzącego od startu Emila Sajfutdinowa, ale był wolniejszy.

Bieg 7
21
5 : 1
15

Równo cała czwórka ze startu i w pierwszym łuku. W drugim wirażu zdecydowanie szybsi byli już jednak zawodnicy Unibaksu Toruń. Przerwa.

-> SportowyBar.pl - śmieszne, emocjonujące i wzruszające momenty sportowe na obrazkach, zdjęciach i filmach.

Bieg 6
16
4 : 2
14

Wyjeżdżając z pierwszego łuku na prostej przeciwległej startowej Nickiego Pedersena wyprzedził Oskar Fajfer. Sajfutdinow do końca musiał uważać na Mikkela Michelsena.

Bieg 5
12
3 : 3
12

Ponownie świetnie wystartował Grzegorz Zengota, który w pierwszym łuku po szerokiej objechał rywali. Za jego plecami usytuowali się zawodnicy toruńskiego Unibaksu. Obaj zawzięcie próbowali doścignąć "Zengiego", ale jego prowadzenie praktycznie przez cały wyścig nie było zagrożone.

Bieg 3
9
2 : 4
9

Wyśmienita jazda Mikkela Michelsena. Młody Duńczyk pomknął po szerokiej w pierwszym łuku i wyjechał na prowadzenie. Michelsena wyprzedził jednak Nicki Pedersen, który nie przypilnował swojego klubowego kolegi. W trakcie trzeciego okrążenia wyprzedził go Adrian Miedziński.

Bieg 2
7
5 : 1
5

Równy start całej czwórki, ale w pierwszym łuku zdecydowanie lepsi gospodarze. Młodzieżowcy Unibaksu zwyciężyli ze sporą przewagą nad swoimi rywalami.

Bieg 1
2
2 : 4
4

Świetny start gości, którzy w pierwszym łuku objęli podwójne prowadzenie. Na wyjeździe z tego wirażu Darcy Ward napędzając się szerzej wyprzedził jednak Kennetha Bjerre. Australijczyk próbował wyprzedzić Grzegorza Zengotę, ale ten jechał optymalną ścieżką.

16:30 - Zawodnicy wyjechali na tor.

16:27 - Prezentacja dobiegła końca. Niebawem pierwszy bieg.

16:21 - Rozpoczyna się prezentacja.

16:16 - Wylosowano I zestaw startowy.

16:13 - Za około 5 minut rozpocznie się prezentacja.

16:10 - Kibiców stale przybywa na trybunach. W tej chwili około 7 tysięcy.

16:07 - W sektorze gości około 50. fanów.

16:06 - W drugiej części próby toru na toruński owal ze strony gospodarzy wyjechał tylko Tomasz Gollob.

16:03 - Kibiców około 3 tysiące.

16:02 - Gospodarzy reprezentują natomiast Darcy Ward oraz Tomasz Gollob.

16:00 - Zaczyna się próba toru. Ze strony Fogo Unii Leszno Mikkel Michelsen i Grzegorz Zengota.

15:56 - Ilość fanów zwiększyła się do liczby około 1500.

15:46 - W tej chwili około 800 osób na trybunach w tym niewielu fanów z Leszna.

15:45 - W Toruniu upalnie, około 30 stopni Celsjusza. Nie ma zagrożenia deszczem.

Jak niedzielne mecze typują eksperci SportoweFakty.pl?
-> Typy Bartłomieja Czekańskiego
-> Typy Krzysztofa Cegielskiego
-> Typy Jacka Gajewskiego
-> Typy Mariana Maślanki
-> Typy SportoweFakty.pl

Polecamy także:
-> Torunianie pójdą za ciosem? (zapowiedź)
-> Kenneth Bjerre uwielbia MotoArenę
-> Przedpełski: Jesteśmy nabuzowani
-> Jąder: Unibax rywalem do pokonania

Bieg 4

W powtórce Emil Sajfutdinow ponownie chciał po szerokiej objechać Przemysława Pawlickiego, ale tym razem kapitan Fogo Unii był szybszy od swoich rywali. Zawodnicy Unibaksu mocno naciskali na Pawlickiego, ale ten dzielnie się bronił. Przerwa na równanie toru.

Po starcie prowadził Przemysław Pawlicki, ale szybszy był jadący po szerokiej Emil Sajfutdinow. Pawlickiego wyprzedził także Przedpełski. Bieg jednak przerwany, gdyż ciasno było w drugim wirażu drugiego okrążenia i na tor upadł Tobiasz Musielak. Junior Fogo Unii wykluczony z powtórki.

-> Chcesz sprawdzić swoją wiedzę żużlową? Polecamy nasze quizy żużlowe - do wyboru trzy poziomy trudności!

Bieg 15

W powtórce start wygrał Darcy Ward i objął prowadzenie. Emil Sajfutdinow poradził sobie natomiast z Nickim Pedersenem w drugim łuku.

W pierwszym łuku zderzyli się Nicki Pedersen i Grzegorz Zengota, ale obaj utrzymali się na prowadzeniu. Na dodatek Duńczyk bardzo szybko wyjechał po szerokiej na prowadzenie. Niestety doszło do fatalnego upadku w drugim łuku podczas drugiego okrążenia Emila Sajfutdinowa i Grzegorza Zengoty. Zengota o własnych siłach wraca do parku maszyn. Sajfutdinow również podąża do parkingu. Z powtórki wykluczony został Grzegorz Zengota.