Bieg 15
40
5 : 1
32

Duńska para gospodarzy prowadziła podwójnie od startu, ale Grzegorz Walasek nie zamierzał się poddawać. Walasek podczas drugiego okrążenia wyprzedził Pedersena, ale ten zrewanżował się na następnym kółku.

0

Peter Kildemand naciskał mocno Przemysława Pawlickiego. Blisko był także Rune Holta. Pawlicki ciut szybszy od Kildemanda. Rune Holta do ostatnich metrów bronił się przed atakami Musielaka. Pawlicki miał ogromne pretensje do Kildemanda za jego szarże. Przemysław Pawlicki uderzył Kildemanda w kask.

Bieg 13
32
3 : 3
28
Artur Czaja Rezerwa zwykła za Mirosław Jabłoński
1

Artur Czaja wygrał start i prowadził przez prawie całe okrążenie. Nicki Pedersen jednak dość łatwo poradził sobie z juniorem Lwów w drugim łuku pierwszego okrążenia. Przerwa.

-> Ekstraliga to taka bomba z opóźnionym zapłonem - rozmowa z Mirosławem Jabłońskim

Bieg 12
29
5 : 1
25

Został na starcie na trzecim polu Peter Kildemand, natomiast gospodarze uciekli do przodu. Zawodnicy Fogo Unii wygrali ze sporą przewagą.

Bieg 11
24
2 : 4
24
Peter Kildemand Zastępstwo zawodnika za Grigorij Łaguta
3

Kapitalna walka Kildemanda z Przemysławem Pawlickim. Obaj jechali bardzo blisko siebie. Za ich plecami Holta bronił się z kolei przed Grzegorzem Zengotą.

Ciasno w pierwszym łuku. Upadł Rune Holta. Jeżeli zawodnik Włókniarza będzie zdolny do dalszej jazdy to powtórka odbędzie się w pełnej obsadzie. Rune Holta o własnych siłach wraca do parku maszyn. Zawodnicy już na torze, niebawem powtórka.

Bieg 10
22
4 : 2
20
Artur Czaja Rezerwa taktyczna za Rafał Malczewski
2

Kenneth Bjerre odparł atak Artura Czai w pierwszym łuku. Junior Włókniarza jechał drugi, a za jego plecami Mikkel Michelsen. Grzegorz Walasek tym razem ostatni, cały czas atakował Michelsena. Niezagrożone zwycięstwo Kennetha Bjerre. Przerwa.

-> Szukasz żużlowych materiałów wideo? Zapraszamy na nowo powstały serwis Speedway.TV!

Bieg 8
18
1 : 5
18
Rune Holta Zastępstwo zawodnika za Grigorij Łaguta
3

Częstochowianie uciekli gospodarzom sprzed taśmy. Peter Kildemand świetnie bronił się przed atakami braci Pawlickich, którzy atakowali go przez pierwsze dwa okrążenia.

3

Walasek przyciął do krawężnika w pierwszym łuku i dołączył do prowadzącego Czai. Czaja popełnił jednak błąd w pierwszym łuku drugiego okrążenia i spadł na trzecie miejsce.

Bieg 4
11
5 : 1
7

Przemysław Pawlicki przed startem dwa razy zmieniał motocykl przed startem. Goście zostali na starcie i bracia Pawliccy nie dali im szans. Walasek gonił cały czas Przemysława Pawlickiego i był bliski zawodnika Unii Leszno. Przerwa.

-> Jesteśmy na Facebooku - dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Bieg 2
6
1 : 5
6

Niesamowita jazda zawodników Włókniarza w pierwszym łuku. Czaja założył Pawlickiego, a Rafał Malczewski z czwartego pola pomknął po szerokiej. Musielak dwoił się i troił aby wyprzedzić Czaję, ale junior Włókniarza mądrze się bronił.

Bieg 1
5
5 : 1
1
Mirosław Jabłoński Zastępstwo zawodnika za Grigorij Łaguta
0

Zengota uciekł ze startu, a za jego plecami o dwa punkty z Nickim Pedersenem walczył Peter Kildemand. Zawodnik Włókniarza przegrał o pół koła.

W pierwszym łuku upadł Grzegorz Zengota. Bieg przerwany. "Zengi" pozbierał się o własnych siłach. Powtórka w pełnej obsadzie.

19:00 - Uczestnicy pierwszego biegu już na torze. Jako pierwszy Grigorija Łagutę zastąpi Mirosław Jabłoński.

18:57 - Zawodnicy wracają do parku maszyn.

18:56 - Prezentacja dobiegła końca. Na stadionie im. Alfreda Smoczyka ok. 10 tysięcy fanów.

18:51 - Trwa prezentacja.

18:50 - Wylosowano pierwszy zestaw startowy.

18:48 - Na ten moment na trybunach około 7 tysięcy fanów.

18:45 - Zawodnicy przygotowani do prezentacji, która rozpocznie się niebawem.

18:37 - Próba toru dobiegła końca. Ok. 18:45 prezentacja.

18:32 - Ze strony gospodarzy Nicki Pedersen i Mikkel Michelsen.

18:30 - Rozpoczęła się próba toru. KantorOnline Włókniarza reprezentują Rune Holta i Grzegorz Walasek.

18:25 - Pogoda delikatnie się poprawiła.

18:18 - W Lesznie zaczęło jednak padać.

18:09 - Zawodnicy są już po obchodzie toru.

18:00 - W Lesznie pochmurno, ale raczej nie będzie padać. W ciągu dnia Leszno nawiedzały opady deszczu, jednak mecz raczej nie jest zagrożony.

Jak niedzielne mecze typują eksperci SportoweFakty.pl?

-> Byki kontra zranione Lwy (zapowiedź)
-> Jak Włókniarz radzi sobie na torze Lesznie?
-> Peter Kildemand gotowy na Ekstraligę
-> Grzegorz Zengota nie skreśla Włókniarza

Bieg 3

Rune Holta jechał na drugim miejscu, ale za szeroko wyniósł się w pierwszym łuku i stracił pozycję. Holta jechał blisko Duńczyków i wyprzedził Mikkela Michelsena. Zawodnicy jechali blisko siebie. Holta nie odpuszczał i gonił Kennetha Bjerre, ale filigranowy Duńczyk był szybszy.

Rune Holta wywiózł na szeroką napędzającego się Mirosława Jabłońskiego. Jabłoński zaatakował... Holtę, a ten upadł. Bieg przerwany. Mirosław Jabłoński został wykluczony. Do momentu przerwania wyścigu podwójnie niezagrożenie prowadzili gospodarze.

Bieg 6

W powtórce pewne, bezproblemowe podwójne zwycięstwo gospodarzy.

Potworny wypadek w pierwszym łuku. Było ciasno a Mirosław Jabłoński zahaczył o Tobiasza Musielaka. Obaj z impetem upadli na tor. Jabłoński ponownie wykluczony z powtórki. Karetka na torze przy Tobiaszu Musielaku. Na szczęście obaj poszkodowani zawodnicy wstali o własnych siłach.

Bieg 9
Grzegorz Walasek Rezerwa taktyczna za Mirosław Jabłoński
3

Kapitalna jazda Grzegorza Walaska. Lider gości walczył jak prawdziwy lew z parą gospodarzy. Z kolei Rune Holta zanotował defekt motocykla jadąc na czwartej pozycji.