17 R1 Zdenek Holub 0 0
Oczekują na start:
R2 Michal Skurla 0
Bieg 20

Pewne zwycięstwo Kacpra Gomólskiego, który przypieczętował tym samym zdobycie srebrnego medalu Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów! Brązowy krążek zdobył Mikkel Michelsen.

Bieg 19

Pewna wygrana Pieszczka. Michelsen dzięki zdobyciu 2 punktów jest już pewien przynajmniej brązowego medalu. Jeśli Gomólski w ostatnim biegu nie zdobędzie punktów, to wówczas pomiędzy tymi dwoma zawodnikami rozegrany zostanie bieg dodatkowy o srebrny medal.

Bieg 18
Zdenek Holub Rezerwa zwykła za Gino Manzares
0

Manzares wycofał się z zawodów. Pewne zwycięstwo Bellego, który przez cały bieg zwiększał przewagę nad rywalami.

Bieg 17

W pierwszym łuku było ciasno i na tor upadli Porsing z Engmanem. Obaj zawodnicy wstali o własnych siłach. W powtórce prowadził Milik, ale na dystansie dał się wyprzedzić Engmanowi. Czech jeśli chce zdobyć medal, musi liczyć że Michelsen w ostatnim starcie nie zdobędzie żadnego punktu.

Bieg 16

Po starcie prowadził Woźniak, ale dał się wyprzedzić najpierw Bechowi, a następnie Engmanowi. Szwed nie zadowolił się drugą pozycją i na ostatnich metrach zdołał jeszcze wyprzedzić Becha. Przerwa na kosmetykę toru.

Czołówka klasyfikacji generalnej: Pawlicki - 41, Gomólski - 33, Michelsen - 31, Milik - 29.

-> Ślączka też wręczy prezent Skrzydlewskiemu? "Butla wody, by się nie odwodnił z płaczu"

Bieg 15

Nowy Indywidualny Mistrz Świata Juniorów nie miał najmniejszych problemów żeby pokonać koalicję Duńczyków. Jakobsen na ostatnich metrach zdołał wyprzedzić Andersena i zdobył dzięki temu punkt.

Bieg 14

Ze startu najlepiej wyszedł Michelsen, ale w dalszej części wyścigu stracił prowadzenie na rzecz Porsinga.

Bieg 13

Wyścig bez większych emocji. Milik nie zdobył żadnych punktów, a jeśli te w najbliższym biegu zdobędzie Michelsen, to zepchnie go z pierwszej trójki klasyfikacji generalnej mistrzostw.

Bieg 12

Ładna walka trójki Duńczyków. Na ostatnim łuku na tor upadł Bjerre, a sędzia winnym uznał Becha. Przerwa na kosmetykę toru.

-> Krystyna Kloc: Nie ma tematu Golloba

Czołówka klasyfikacji generalnej na tę chwilę: Pawlicki - 38, Gomólski - 31, Milik - 29, Michelsen 29.

Bieg 11

Piotr Pawlicki wygrał i jest już pewien zdobycia złotego medalu Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów! Żużlowiec Fogo Unii prowadził od startu. Gomólski z kolei do ostatnich metrów odpierał ataki Porsinga.

Bieg 10

Pieszczek w trakcie wyścigu powiększał przewagę nad rywalami i odniósł bardzo pewne zwycięstwo.

Bieg 9

Woźniak zaspał na starcie i po raz kolejny nie zdobył punktów. Krcmar na dystansie uporał się z Jakobsenem i później próbował jeszcze atakować Milika.

Bieg 8

Wyścig w którym nie brakowało walki. W trakcie biegu Porsing przedarł się z trzeciego miejsca na pierwsze, a Bech spadł z pierwszego na trzecie. Przerwa na kosmetykę nawierzchni.

-> Kenneth Bjerre: Rozum mówi, że będzie srebro

Bieg 7

Pawlicki szybko objął prowadzenie i pognał do mety po 3 punkty. Żużlowiec Fogo Unii jest coraz bliżej zdobycia złotego medalu IMŚJ. Engman miał defekt pod koniec wyścigu, kiedy jechał na czwartym miejscu.

Bieg 6

Pewne zwycięstwo Gomólskiego, do którego w pewnym momencie zbliżał się Bellego, ale nie był w stanie go zaatakować.

Bieg 5

Dobry start Michelsena. Milik próbował go atakować, ale przez część wyścigu musiał też uważać na Andersena, który później do mety dojechał na defektującym motocyklu. Wcześniej na murawę zjechał jadący na ostatnim miejscu Manzares.

Bieg 4

Gomólski wygrał walkę z Engmanem i szybko wyszedł na prowadzenie, a Szwed spadł na ostatnią pozycję. W trakcie wyścigu Michelsen przedarł się przed Jakobsena. Przerwa na kosmetykę toru.

-> Chcesz sprawdzić swoją wiedzę żużlową? Polecamy nasze quizy - do wyboru trzy poziomy trudności!

Bieg 3

Przez część biegu drugi jechał Manzares, ale Pieszczek zdołał go wyprzedzić. Amerykanina atakować zaczął również Krcmar i udało mu się go wyprzedzić, ale pomógł mu w tym defekt Manzaresa.

Bieg 2

Nieźle wystartował Thorssell, ale na prowadzenie szybko wysforował się Woźniak. W pogoń za reprezentantem Polski rzucił się Porsing i w połowie wyścigu Duńczyk wyprzedził go. Następnie manewr ten skopiował Thorssell i w efekcie Woźniak zdobył tylko punkt.

Bieg 1

Mikkel Bech wykorzystał walkę Pawlickiego z Milikiem i szybko wysforował się na prowadzenie, którego nie oddał już do mety.

14:06 - zakończyła się prezentacja. Niedługo start do 1. wyścigu.

14:04 - trwa prezentacja zawodników.

12:30 - w Pardubicach jest piękna pogoda. Świeci słońce, a temperatura wynosi ok. 20 stopni. Na stadionie jest już sporo kibiców. Aktualnie trwa kosmetyka toru.