Oczekują na start:
R1 Oliver Berntzon 0
R2 Jacob Thorssell 0
Finał

JAROSŁAW HAMPEL!!! Polak świetnie wystartował i po raz siódmy nie dał rywalom najmniejszych szans!!! Hampel zwyciężył z kompletem punktów! Kasprzak przez cały wyścig zaciekle atakował Hancocka.

1
Półfinał nr 2

Hancock najlepiej wystartował, lecz na drugim wirażu jadąc po szerokiej Amerykanina wyprzedził Holder. "Grina" rpbówoał minąć również Zagar, ale na mecie lepszy był lider klasyfikacji generalnej cyklu Grand Prix. Przerwa na kosmetykę toru i wybór pól startowych.

-> Skandal w Anglii! Zawodnicy pobili się podczas meczu. Ranny jeden z mechaników

Półfinał nr 1

Hampel idzie za ciosem! Polak najlepiej wyszedł ze startu i odniósł kolejne zwycięstwo. Kasprzak przez cały wyścig musiał odpierać wściekłe ataki Jonssona. Dwóch Polaków pojedzie w Grand Prix Skandynawii!!!

Bieg 19

Holder najlepiej rozegrał pierwszy łuk i pognał do mety po trzy punkty. Za jego plecami trwała zacięta walka o drugie miejsce pomiędzy Batchelorem i Smolinskim. Zwycięsko wyszedł z niej Australijczyk.

Bieg 17

Świetny start Zagara, który odniósł pewne zwycięstwo. Na pierwszym okrążeniu Jonsson minął Harrisa. W stawce nie liczył się Woffinden.

Bieg 16

Na przeciwległej prostej Kasprzak został zablokowany przez Smolinskiego i spadł na koniec stawki. Na prowadzeniu od startu do mety był Hancock. Woffinden na trzecim okrążeniu minął Smolinskiego. Przerwa na kosmetykę toru.

-> Lwim pazurem (14): Cieślak i tak numerem jeden. Nie szanujemy ludzi sukcesu i im zazdrościmy

Bieg 15

Jonsson na pierwszym łuku napędził się po szerokiej i na przeciwległej prostej bez problemów minął Nilssona. "AJ" zwyciężył z olbrzymią przewagą. Na drugim okrążeniu Nilssona wyprzedził Batchelor. Na ostatnim łuku Australijczyk popełnił błąd i stracił drugie miejsce na rzecz Szweda.

Bieg 14

Kapitalna jazda Hampela! Polak na przeciwległej prostej pod samą bandą minął Lindgrena. Czwarte pewne zwycięstwo Polaka!

Bieg 13

Pedersen najlepiej rozegrał pierwszy łuk i przedarł się na prowadzenie. Na drugim wirażu Duńczyk pojechał zbyt szeroko i stracił pierwsze miejsce na rzecz Zagara, a chwilę później minął go Jonasson.

Bieg 12

Kasprzak tym razem zaspał na starcie, a na drugim łuku został wyprzedzony przez Jonassona. Na następnym wirażu Polak minął Szweda, lecz podniosło mu motocykl i musiał się ratować przed upadkiem. Mimo to Kasprzak przyjechał do mety przed Jonassonem. Do ostatnich metrów trwała zacięta walka o zwycięstwo między Lindgrenem i Jonssonem. Przerwa na kosmetykę toru.

-> Wkurza mnie, że dla niektórych żużel jest jak wojna - rozmowa z Markiem Cieślakiem

Bieg 11

Harris najlepiej rozegrał pierwszy łuk, a na przeciwległej prostej odparł atak Batchelora. Jednak już na drugim kółku Brytyjczyka minął zarówno "Batch, jak i Hancock.

Bieg 10

Holder wygrał start i zwyciężył z dużą przewagę. Jepsen Jensen i Bjerre stoczyli zaciętą walkę o dwa punkty. Za ich plecami napędzał się Woffinden, który mimo wielu prób nie zdołał minąć choćby jednego z rywali.

Bieg 9

Jarosław Hampel! Polak najlepiej rozegrał pierwszy łuk i jadąc szerzej niż rywale przedarł się na prowadzenie! Następnie "Mały" powiększał przewagę nad Zagarem.

Bieg 8

Kasprzak na pierwszym okrążeniu odparł ataki Holdera. Po dwóch seriach na prowadzeniu są reprezentanci Polski! Obaj na swoich kontach mają komplet punktów!

-> Jesteśmy na Facebooku - dołącz do nas! - Na Twitterze też nas znajdziesz!

Bieg 7

Hampel kontynuuje dobrą passę! Polak nie dał rywalom najmniejszych szans. Hampela próbował atakować Woffinden, ale Brytyjczyk był zbyt wolny, by zagrozić reprezentantowi Polski.

Bieg 6

Jonsson na pierwszym łuku drugiego okrążenia z łatwością wyprzedził Pedersena. Smolinski wyprzedził na dystansie Jepsena Jensena.

Bieg 5

Fantastyczny start Hancocka! Amerykanin założył się na rywali na wejściu w pierwszy łuk i odniósł bezproblemowe zwycięstwo. Lindgren do ostatnich metrów musiał się bronić przed atakami Zagara.

Bieg 4

Woffinden wykorzystał atut pierwszego pola i na wejściu w pierwszy łuk nie dał się założyć żadnemu z rywali. Mistrza świata naciskał Lindgren, który musiał uważać na jadącego za nim Pedersena. Natomiast Duńczyka próbował atakować Nilsson. Przerwa na kosmetykę toru.

-> Szukasz żużlowych materiałów wideo? Zapraszamy na serwis Speedway.TV!

Bieg 3

Świetna jazda Hampela! "Mały" odniósł zdecydowane zwycięstwo! Polak dobrze wyszedł spod taśmy i na wyjściu z pierwszego zablokował rozpędzającego się Jonssona. Szweda na drugim wirażu wyprzedził Holder, który do ostatnich metrów musiał bronić się przed odważnymi atakami rywala.

Bieg 2

Smolinski najlepiej rozegrał pierwszy łuk i pognał do mety po trzy punkty. Na drugim łuku Jonasson minął Bjerre, a chwilę później Duńczyka wyprzedził Harris.

Bieg 1

Świetny start Kasprzaka! Polak ruszał spod taśmy z czwartego pola i na wejściu w pierwszy łuk założył rywali. Następnie Kasprzak systematycznie powiększał przewagę nad rywalami.

18:56 - koniec prezentacji.

18:49 - rozpoczęła się prezentacja.

18:48 - po dziesięciu turniejach liderem klasyfikacji generalnej cyklu Grand Prix jest Greg Hancock, który ma 7 punktów przewagi nad Taiem Woffindenem. Trzeci jest Krzysztof Kasprzak (strata 8 punktów), a czwarty Nicki Pedersen, który ma 11 "oczek" straty do lidera.

18:43 - Grand Prix Skandynawii rozegrane zostanie na krytym stadionie Friends Arena w Sztokholmie. Zawody odbędą się bez żadnych przeszkód.

Jak GP Skandynawii typują eksperci SportoweFakty.pl?