15 9 Adrian Cyfer 0 d 0 1 1 2
16 R1 Łukasz Kaczmarek 1 1 0 2
17 15 Jarosław Hampel 0 0 0 0 0 0
Finał

Na pierwszym łuku upadek zanotował Jepsen Jensen. Duńczyk wstał z toru o własnych siłach. Jensen jednak jedzie w powtórce. W niej świetna jazda Zmarzlika, który na przeciwległej prostej wyprzedził Zagara i pognał do mety po zwycięstwo! Następnie Słoweńca atakował Kasprzak.

1
Półfinał nr 1

Świetny start Kasprzaka i Zmarlizka. Obaj Polacy wywalczyli pewny awans do finału!

1
Bieg 20

Znakomity start Smolinskiego. W pogoń za Niemcem rzucił się Zmarzlik, który mimo wielu ataków nie zdołał wyprzedzić Smolinskiego. Do ostatnich metrów o punkt walczyli Batchelor i Lindgren. Przerwa na kosmetykę toru i wybór pól startowych.

Najlepsze drużyny świata na start! - FIM Krono World Speedway League w Zielonej Górze (zapowiedź)

Bieg 18
Łukasz Kaczmarek Rezerwa zwykła za Niels Kristian Iversen
0

Jensen na przeciwległej prostej minął Cyfera. Na czwartym okrążeniu Bjerre uporał się z Cyferem, który przez trzy kółka skutecznie odpierał jego ataki. W stawce zupełnie nie liczył się Kaczmarek.

Bieg 17
Łukasz Kaczmarek Rezerwa zwykła za Greg Hancock
1

Wielki pech Hampela! Polak na przeciwległej prostej ostatniego okrążenia zanotował defekt na prowadzeniu. Najbardziej na pechu Polaka skorzystał Holder, który przez cały bieg próbował go wyprzedzić. W motocyklu Hampela zerwał się łańcuch.

Bieg 16

Na pierwszym łuku na prowadzenie przedarł się Zmarzlik, który odniósł pewne zwycięstwo. Hampel dwoił się i troił, by wyprzedzić Cyfera, ale ostatecznie musiał uznać wyższość gorzowianina. Przerwa na kosmetykę toru.

Dwie drużyny mogą opuścić ENEA Ekstraligę. Eksperci twierdzą, że baraż nie będzie formalnością

Bieg 15

Znakomita walka pomiędzy Harrisem, Jensenem i Jonssonem. Obaj zawodnicy kilka razy zamieniali się pozycjami. Na ostatnich metrach Jensen wyprzedził Harrisa.

Bieg 13

Zagar najlepiej rozegrał pierwszy łuk i pognał do mety o trzy punkty. Holder do końca atakował Słoweńca. Z kolei Bjerre próbował wyprzedzić Lindgrena.

1
Bieg 12

Bjerre na przeciwległej prostej uporał się z Kasprzakiem. Polak rzucił się w pogoń za Duńczykiem, ale nie zdołał go wyprzedzić. Przerwa na kosmetykę toru.

Jesteśmy na Facebooku - dołącz do nas! - Na Twitterze też nas znajdziesz!

Bieg 11

Hancock na drugim łuku minął Lindgrena. Na pierwszym wirażu drugiego okrążenia Cyfera wyprzedził Jonsson. Amrykanin wygrał z dużą przewagą.

Bieg 10

Kolejny słaby start Hampela, który nie liczył się w stawce. Iversen na ostatnim okrążeniu wyprzedził Zagara.

Bieg 9

Jensen na pierwszym łuku wyszedł na prowadzenie. Pedersen na dystansie spadł na koniec stawki. Na wyjściu z drugiego łuku drugiego okrążenia doszło do kontaktu pomiędzy Holderem i Pedersenem. Na trzecim okrążeniu Duńczyk zrezygnował z dalszej jazdy i w spacerowym tempie dojechał do mety. Po biegu Duńczyk dzwonił do sędziego w sprawie niebezpiecznej jazdy Holdera.

Bieg 8

Świetny start Hancocka. W pogoń za Amerykaninem rzucił się Jensen, który jednocześnie musiał bronić się przed Zmarzlikiem. Polak na wyściu z pierwszego łuku ostatniego okrążenia minął Duńczyka. Przerwa na kosmetykę toru.

Chcesz sprawdzić swoją wiedzę żużlową? Polecamy nasze quizy żużlowe - do wyboru trzy poziomy trudności!

Bieg 7

Bieg przerwany z powodu nierównego startu. W powtórce ponownie nierówny start. Siódmy bieg udało się rozegrać za trzecim podejściem. W nim Bjerre na pierwszym kółku minął Batchelora. Następnie Australijczyka atakował Jonsson.

Bieg 6

Pedersen najlepiej wyszedł spod taśmy. Kapitalna walka Duńczyka z Lindgrenem i Iversenem! Zawodnicy kilka razy zmieniali się na prowadzeniu. Ostatecznie najlepszy był Pedersen. Iversen do końca atakował Lindgrena.

Bieg 4

Znakomity start Hampela. Na drugim wirażu Kasprzak wywiózł "Małego", który spadł na koniec stawki. Walkę o dwa punkty stoczyli Lindgren i Jensen. Przerwa na kosmetykę toru.

Szukasz żużlowych materiałów wideo? Zapraszamy na serwis Speedway.TV!

Bieg 3

Na pierwszym łuku jadąc po szerokiej Zagar przedarł się na prowadzenie. Batchelor na drugim wirażu minął Cyfera. Następnie Australijczyk do końca atakował Harrisa. Zagar zwyciężył z ogromną przewagą.

Bieg 2

Tuż po starcie doszło do kontaktu pomiędzy Bjerre i Smolinskim. Pedersen dobrze wyszedł spod taśmy, ale na wyjściu z pierwszego łuku minęli go Hancock i Bjerre. "Power" na następnym wyrażu minął swojego rodaka.

Bieg 1

Świetna akcja Zmarzlika na przeciwległej prostej! Polak przedarł się z końca stawki na prowadzenie, a na dystansie powiększał przewagę. Iversen na drugim łuku drugiego okrążenia wyprzedził Holdera.

18:58 - koniec prezentacji. Trybuny gorzowskiego stadionu wypełnione są niemal po brzegi.

18:53 - trwa prezentacja.

18:36 - w Gorzowie pochmurno. Zawody powinny odbyć się bez żadnych przeszkód.

Jak GP Polski typują eksperci SportoweFakty.pl?