16 14 Kenneth Bjerre 0 d 3 0 0 3
Oczekują na start:
R1 Juha Hautamaeki 0
Finał

Woffinden ponownie wygrał start. Zagar na wyjściu z pierwszego łuku wyprzedził Lindgrena i gonił Brytyjczyka. Na drugim łuku trzeciego okrążenia błąd popełnił Woffinden, co skrzętnie wykorzystał Zagar. To pierwsze w karierze zwycięstwo Słoweńca w Grand Prix! Hancock zupełnie nie liczył się sw stawce.

Półfinał nr 2

Zagar na przeciwległej prostej wykorzystał błąd Smolinskiego i wyprzedził Niemca. Następnie Słoweniec rzucił się w pogoń za Hancockiem. Holder zaliczył defekt na końcu stawki. Przerwa na równanie toru i wybór pól startowych.

Półfinał nr 1

Woffinden był bezkonkurencyjny. Brytyjczyk wygrał start i pognał do mety po trzy punkty. Pedersen na dystansie spadł na ostatnią pozycję.

Bieg 20

Zagar na pierwszym kółku ratował się przed upadkiem. Pewny triumf Batchelora. Przerwa na kosmetykę toru i wybór pól startowych w półfinałach.

-> Speedway Ekstraliga odpowiada Marcie Półtorak

Bieg 19

Dobry start Woffindena. Ward na pierwszym kółku odparł atak Nieminena. Kapitalna walka o punkt pomiędzy Finem i Harrisem. Brytyjczyk mimo zaciekłych ataków nie zdołał minąć Nieminena.

Bieg 18

Smolinski na przeciwległej prostej wykorzystał błąd Holdera i przeszedł na drugie miejsce. Na drugim kółku Australijczyka minął Hampel. Duże odległości między zawodnikami. Polak w Tampere nie wystąpi w półfinale.

Bieg 17

Lindgren na pierwszym łuku musiał ratować się przed upadkiem. Wykorzystał to Hancock, który minął Szweda. Amerykanin wygrał z dużą przewagą.

Bieg 16

Holder na wejściu w pierwszy łuk został zamknięty przez Nieminena. Wykorzystał to Lindgren, który przedarł się na prowadzenie i wygrał z dużą przewagą. Holder próbował atakować Fina, ale jednocześnie musiał się bronić przed atakami Batchelora. Na ostatnim wirażu Nieminen popełnił błąd i musiał bronić się przed upadkiem, przez co spadł na koniec stawki. Przerwa na kosmetykę toru.

-> Z GP Gollob pożegna się w Gorzowie. Zmora: To tutaj został indywidualnym mistrzem świata

Bieg 15

Zagar najlepiej wystartował i szybko uzyskał przewagę nad rywalami. Bieg bez emocji.

Bieg 14

Po biegu pretensji o stan toru nie ukrywał Hancock. Przez kilka minut trwały prace na torze. Osoby funkcyjne skupiały się na poprawieniu nawierzchni na pierwszym łuku.

Dobry start Kylmaekorpiego, który ku radości fińskich kibiców odniósł biegowe zwycięstwo. Na przeciwległej prostej pierwszego okrążenia Hampel wjechał w koleinę i ratował się przed upadkiem. Błąd ten wykorzystał Iversen, który następnie rzucił się w pogoń za Finem.

Bieg 13

Hancock najlepiej wyszedł spod taśmy. Początkowo za jego plecami o dwa punkty walczyli Ward i Pedersen. Na drugim kółku Australijczyk minął Duńczyka. Bjerre zupełnie nie liczył się w stawce.

Bieg 12

Batchelor najlepiej rozegrał pierwszy łuk i wyszedł na prowadzenie. Na drugim okrążeniu Australijczyka wyprzedził Woffinden, który szybko uzyskał dużą przewagę nad "Batchem".

Kuriozalna sytuacja na torze w Tampere. Kierowniczka startu po trzecim okrążeniu pokazała biało-czarną szachownicę sygnalizującą koniec wyścigu! Z tego powodu Pedersen i Jonsson zakończyli jazdę. Bieg zostanie powtórzony!

W powtórce najlepiej pierwszy łuk rozegrał Woffinden. Brytyjczyk wygrał z dużą przewagą. Znakomita walka o drugą pozycję pomiędzy Pedersenem i Batchelorem. Duńczyk na ostatnim wirażu zdołał wyprzedzić Australijczyka. Przerwa na równanie toru.

-> Kenneth Bjerre po Tampere znów zrobi sobie przerwę?

Bieg 11

Bjerre doskonale wykorzystał czwarte pole. Duńczyk kapitalnie wyszedł spod taśmy i już na pierwszym kółku uzyskał bezpieczną przewagę nad rywalami. Duże odległości między zawodnikami.

Bieg 10

Hampel wygrał start i pognał do mety po trzy punkty! Zagar na przeciwległej prostej minął Warda. Australijczyk robił wszystko, by odzyskać drugą pozycję. Na pierwszym łuku ostatniego okrążenia Lindgren zanotował niegroźny upadek. Szwed jechał wówczas na czwartym miejscu. Warto dodać, że przed biegiem "Mały" zmienił motocykl.

Bieg 9

Wyścig przerwany z powodu nierównego startu. Powtórka w pełnej obsadzie. W niej kapitalnie spod taśmy wyszedł Hancock. Na wyjściu z pierwszego łuku Iversen minął Nieminena. Duńczyk rzucił się w pogoń za Amerykaninem, ale nie przedarł się na pierwsze miejsce.

Bieg 8

Dobry start Smolinskiego, który na pierwszym łuku pojechał szerzej niż rywale i przedarł się na czoło stawki. Niemca zaciekle atakował Ward, ale nie zdołał go wyprzedzić. Przerwa na kosmetykę toru.

-> Aleksiej Stiepanow: BSI przypomniało sobie o Rosji. Wracamy do rozmów o GP

Bieg 7

Pedersen najlepiej rozegrał pierwszy łuk i odniósł pewny triumf. Harris do końca atakował Lindgrena, ale na mecie o pół motocykla lepszy był Szwed.

Bieg 6

Na wejściu w pierwszy łuk zabrakło miejsca dla Hampela, który spadł na koniec stawki. Jonsson zwyciężył z dużą przewagą. Na trzecim kółku Hampel wyprzedził Bjerre, a następnie do końca atakował Nieminena. Była to pierwsza "mijanka" podczas zawodów w Finlandii. Defekt Bjerre na końcu stawki.

Bieg 5

Kolejny bieg, w którym o wszystkim zadecydował start i rozegranie pierwszego łuku. Duże odległości między zawodnikami.

Bieg 4

Groźny upadek na wejściu w pierwszy łuk. Do kontaktu doszło między Lindgrenem, Woffindenem i Smolinskim. "Woffy" i "Smoła" upadli na tor. Niemiec szybko wstał i udał się do parku maszyn. Z kolei Brytyjczyk wleciał pod dmuchaną bandę. Po kilku minutach Woffinden wstał o własnych siłach. Powtórka odbędzie się w pełnej obsadzie.

W powtórce najlepiej spod taśmy wyszedł Woffinden, który zamknął rywali na wejściu w łuk i wygrał z ogromną przewagą. Przerwa na kosmetykę toru.
-> Trening przed Grand Prix Finlandii w Tampere (fotorelacja)

Bieg 3

Holder na wejściu w pierwszy łuk zamknął rywali i przedarł się na czoło stawki. Jonsson gonił Holdera, ale jednocześnie musiał się bronić przed atakami Warda.

Bieg 2

Ponownie bieg został przerwany z powodu nierównego startu. Powtórka w pełnym składzie. W niej Zagar na wejściu w pierwszy łuk wywiózł Pedersena, który spadł na koniec stawki, ale szybko uporał się z Nieminenem. Duńczyk następnie rzucił się w pogoń za Kylmaekorpim, ale nie zdołał go wyprzedzić.

Bieg 1

Wyścig przerwany z powodu nierównego startu. Powtórka w pełnej obsadzie. W powtórce najlepiej spod taśmy wyszedł Batchelor, który pomknął do mety po trzy punkty. Australijczyk zwyciężył z dużą przewagą. Hampel mimo wielu prób nie zdołał wyprzedzić Harrisa. Defekt Hancocka na końcu stawki.

17:56 - koniec prezentacji. Za kilka minut zawodnicy wyjadą do pierwszego biegu.

17:48 - trybuny stadionu w Tampere powoli się wypełniają. Rozpoczęła się prezentacja.

17:42 - w Tampere dobra pogoda. Temperatura wynosi około 20 stopni i świeci słońce. Zawody nie są zagrożone.

Jak GP Finlandii typują eksperci SportoweFakty.pl?