Oczekują na start:
R1 Szymon Woźniak 0
R2 Paweł Przedpełski 0
Finał

Hampel najlepiej wyszedł spod taśmy! Hampel i Kasprzak na przeciwległej prostej wyprzedzili Warda. Na dystansie Australijczyk minął najpierw Hampela, a potem Kasprzaka., lecz "KK" na ostatnim łuku wyprzedził Warda!!! KASPRZAK WYGRAŁ SWOJE PIERWSZE GRAND PRIX!!!

1
Półfinał nr 2

Ward na przeciwległej prostej przedarł się na prowadzenie. Hancock atakował Australijczyka, ale jednocześnie musiał się bronić przed Holderem. Na trzecim kółku "Grin" wyprzedził Warda. W stawce zupełnie nie liczył się Smolinski. Przerwa na kosmetykę toru i losowanie pól startowych.

Siódemka 2. kolejki ENEA Ekstraligi

Półfinał nr 1

Dwaj Polacy wystąpią w finale Grand Prix Europy! Najlepiej pierwszy łuk rozegrał Hampel, który przedarł się na prowadzenie, a na dystansie powiększał przewagę. Kasprzak dwoił się i troił, by wyprzedzić Jonssona. Polak na pierwszym łuku ostatniego okrążenia kapitalnym atakiem przy krawężniku wyprzedził Szweda i wprawił w euforię nieliczną publiczność zgromadzoną na trybunach.

Bieg 20

Hancock najlepiej wystartował. Kasprzak na pierwszym łuku napędził się po szerokiej i manewr ten powtórzył na drugim wirażu. Dzięki temu Polak wyprzedził Hancocka, a na dystansie powiększał nad nim przewagę. Przerwa na kosmetykę toru i losowanie pól startowych.

Spojrzenie z Zachodu (7): Marzenie o lubuskim finale

Bieg 19

Bieg przerwany z powodu nierównego startu. W powtórce najlepiej spod taśmy wyruszył Pedersen. Hampel na drugim łuku wyprzedził Jonssona. Szwed próbował odzyskać trzecią lokatę, a Hampel rzucił się w pogoń za Holderem.

Bieg 18

Wspaniały start Warda, który na pierwszym łuku jadąc po szerokiej wysunął się na prowadzenie. Australijczyk wygrał z dużą przewagą. Za jego plecami zaciętą walkę o drugą pozycję stoczyli Lindgren, Iversen i Zagar. Zawodnicy kilka razy zamieniali się pozycjami. Słoweniec i Duńczyk na metę wjechali niemal równocześnie, a tuż kreską Iversen wypchnął Zagara. Po analizie powtórek sędzia podjął decyzję, że szybszy był "PUK".

Bieg 17

Smolinski na pierwszym wirażu przedarł się na prowadzeniu. Na drugim łuku odważnym atakiem popisał się Woffinden, który wyprzedził Niemca. Smolinski próbował odbić pierwszą pozycję, ale nie miał szans na dogonienie mistrza świata. Miedziński do końca atakował Harrisa.

Bieg 16

W Bydgoszczy zaczął padać deszcz. Kasprzak i Iversen stoczyli kapitalną walkę o drugą pozycję. Na trzecim kółku Iversen uciekł Polakowi i rzucił się w pogoń za Jonssonem. Przerwa na równanie toru.

Ranking Polaków w ligach zagranicznych: Maciej Janowski nowym liderem, spory postęp Rafała Konopki

1
Bieg 14

Bardzo dobry start Hampela, który na pierwszym łuku przedarł się na prowadzeniu, a następnie powiększał przewagę nad rywalami. Woffinden atakował Lindgrena, ale jednocześnie musiał się bronić przed Bjerre.

Bieg 13

Na przeciwległej prostej Zagara wyprzedzili Holder i Batchelor. Holder pognał do mety po trzy punkty, a "Batch" musiał się bronić przed atakami Zagara. Słoweniec na ostatnim wirażu przyciął do krawężnika i znalazł receptę na pokonanie Batchelora.

Bieg 10

Wspaniała dyspozycja Hancocka! Amerykanin ponownie najlepiej wystrzelił spod taśmy i odniósł zwycięstwo. "Grin" do końca bronił się przed atakami Holdera, który musiał uważać na szarżującego Smolinskiego.

Bieg 9

Kapitalnie spod taśmy wystartował Ward, który niezagrożony pognał do mety po trzy punkty. Jonsson na drugim łuku po szerokiej wyprzedził Harrisa, a Brytyjczyka później minął Bjerre.

Bieg 8

Bardzo dobry start Kasprzaka, który do mety nie oddał prowadzenia. Za jego plecami o dwa punkty walczyli Holder i Ward. Na mecie nieznacznie lepszy był były mistrz świata. Przerwa na kosmetykę toru.

SportowyBar.pl - śmieszne, emocjonujące i wzruszające momenty sportowe na obrazkach, zdjęciach i filmach.

2
1
1
Bieg 7

Kapitalny bieg, w którym nie brakowało walki. Pedersen na wyjściu z pierwszego łuku przedarł się na drugie miejsce. Na drugim kółku "Powera" wyprzedził Bjerre. Trzykrotny mistrz świata na pierwszym łuku trzeciego okrążenia pojechał zbyt szeroko i musiał się bronić przed Zagarem. Bjerre do końca atakował Smolinskiego, lecz Niemiec zdołał dojechać do mety na pierwszym miejscu.

Bieg 6

Jonsson i Miedziński na wyjściu z pierwszego łuku wyprzedzili Lindgrena. "Miedziak" atakował Jonssona, ale jednocześnie musiał bronić się przed Lindgrenem. Daleko z tyłu jechał Batchelor.

Bieg 5

Hampel najlepiej wyszedł spod taśmy, ale na przeciwległej prostej przy samej bandzie wyprzedził go Hancock, a na drugim łuku Polaka minął Iversen. "Mały" próbował odbić drugą pozycję, ale Duńczyk nie popełnił żadnego błędu i nie dał sobie odebrać dwóch punktów.

Bieg 4

Bieg przerwany z powodu nierównego startu. Nieco szybciej niż rywale spod taśmy ruszył Batchelor.

Hampel kontynuuje dobrą passę polskich żużlowców! "Mały" najlepiej wystrzelił spod taśmy i na pierwszym łuku przedarł się na prowadzenie. Polaka próbował atakować Ward, lecz Australijczyk na jednym z łuków pojechał zbyt szeroko i musiał bronić się przed Smolinskim. Przerwa na kosmetykę toru.

Grand Prix w Bydgoszczy bez króla. Kto przejmie berło po Gollobie?

Bieg 3

Tym razem kapitalnie spod taśmy wyszedł Miedziński. Polak na wejściu w drugi łuk odparł atak Iversena. Za plecami Duńczyka trwała zacięta walka o jeden punkt. Na ostatnim łuku Holder popisał się świetnym atakiem. Australijczyk wszedł pod łokieć Bjerre i na mecie był nieznacznie szybszy.

1
Bieg 2

Hancock przez dwa okrążenia odpierał ataki Zagara, a następnie powiększał nad nim przewagę. Woffinden zupełnie nie liczył się w stawce.

Bieg 1

Fantastycznie spod taśmy wyszedł Kasprzak, który na pierwszym łuku założył się na rywali i pognał do mety po trzy punkty. Pedersen na wejściu w pierwszy łuk został zamknięty przez rywali, a na dystansie nie zdołał się zbliżyć do Harrisa.

19:09 - koniec prezentacji. Za kilka minut uczestnicy pierwszego biegu wyjadą na tor.

19:01 - rozpoczęła się prezentacja. Na trybunach wciąż niewielu widzów.

18:52 - prezentacja rozpocznie się z opóźnieniem. Na torze w Bydgoszczy nadal trwają prace mające na celu jego równanie i ubijanie.

18:35 - w Bydgoszczy wciąż trwają prace na torze. Na trybunach jest niewiele zajętych miejsc.

18:03 - w Bydgoszczy pochmurno. Na półtorej godziny przed planowanym rozpoczęciem zawodów trwały jeszcze prace na torze.

Jak GP Europy typują eksperci SportoweFakty.pl?

-> Krzysztof Kasprzak przed GP Europy: Wszystko złożyło się w jedną całość
-> Martin Smolinski przed GP Europy: Niemieccy kibice długo czekali na taki sukces

Bieg 11

Batchelor na pierwszym łuku przedarł się na prowadzenie. Na wejściu w pierwszy łuk drugiego okrążenia upadek zanotował Pedersen. Trzykrotny mistrz świata zahaczył o tylne koło motocykla Iversena. Duńczyk wpadł pod dmuchaną bandę. Na szczęście o własnych siłach opuścił tor. Sędzia zawodów podjął decyzję o wykluczenia "Powera". Dobra informacja napłynęła z parku maszyn: Pedersen jest zdolny do dalszej jazdy.

W powtórce ponownie na pierwszym łuku na prowadzenie wysforował się Batchelor. Iversen na drugim okrążeniu wyprzedził jednak Australijczyka. "Batch" robił wszystko by odzyskać prowadzenie i na ostatnim łuku popisał się znakomitą szarżą przy krawężniku. Batchelor odniósł swoje debiutanckie biegowe zwycięstwo w elicie!

Bieg 12

Na pierwszym łuku drugiego okrążenia upadek zanotował Miedziński. Polak na wyjściu z łuku wpadł w Zagara, który chwilę wcześniej skontrował swój motocykl. "Miedziak" został wykluczony z powtórki. Zawodnik Unibaksu wstał z toru o własnych siłach.

W powtórce fantastyczną szarżą na pierwszym łuku popisał się Kasprzak. "KK" udowodnił, że jest w znakomitej dyspozycji. Za jego plecami przez dwa okrążenia trwała zacięta walka o drugą pozycję, z której zwycięsko wyszedł Hampel. Przerwa na równanie toru.

Chcesz sprawdzić swoją wiedzę żużlową? Polecamy nasze quizy żużlowe - do wyboru trzy poziomy trudności!

Bieg 15

Pedersen na wejściu w pierwszy łuk został wypchnięty na zewnętrzną, co wykorzystał Hancock. Za plecami Amerykanina trwała zacięta walka pomiędzy Miedzińskim i Pedersenem. Na pierwszym łuku czwartego okrążenia Miedziński wykręcił "bączka" i uderzył mocno głową o tor. Wyścig został przerwany, a Miedziński został wykluczony. Uderzenie było tak silne, że Polak nie mógł utrzymać równowagi. Na szczęście reprezentant naszego kraju udał się do parkingu o własnych siłach.

W powtórce najlepiej spod taśmy wyszedł Hancock. Tym razem za plecami Amerykanina walkę o dwa punkty stoczyli Pedersen i Ward. Na pierwszym łuku ostatniego okrążenia Australijczyk minął Duńczyka, a na ostatnim łuku wyprzedził Hancocka.