1 : 5
41
Piotr Pawlicki Rezerwa zwykła za Damian Baliński
1

Niesamowita walka całej czwórki! Bracia Pawliccy nie dali rady tarnowianom, którzy wygrywając podwójnie wydarli w Lesznie całą pulę!

1
1
Bieg 14
42
4 : 2
36

Kenneth Bjerre świetnie pojechał środkiem toru podczas pierwszego okrążenia i wyprzedził Leona Madsena. Za jego plecami do końca za wygraną nie dawał Fredrik Lindgren.

Bieg 13
38
2 : 4
34

Sędzia bardzo długo przytrzymał taśmę startową. Od początku prowadził Damian Baliński, ale podczas drugiego okrążenia wyprzedził go Janusz Kołodziej. Z tyłu natomiast Kenneth Bjerre rywalizował o jedno "oczko" z Martinem Vaculikiem. Przypominamy, że pierwszy mecz zakończył się zwycięstwem tarnowian 53:37, więc sprawa punktu bonusowego jest już praktycznie przesądzona. Przerwa.

Zobacz zwycięstwo Nielsa Kristiana Iversena w Terenzano (wideo)

Bieg 12
36
3 : 3
30

Wydawało się, że po starcie na podwójne prowadzenie wyjadą goście, ale po szerokiej startujący z czwartego pola w pierwszym łuku na czoło stawki wysunął się Fredrik Lindgren. Szwed musiał bronić się przed czyhającym na jego najdrobniejszy błąd Maciejem Janowskim.

Bieg 11
33
2 : 4
27

Bieg przerwany. Nierówny start. Ukraść start próbował Leon Madsen. W powtórce Duńczyk najlepiej wyjechał sprzed taśmy, a za jego plecami podążał Artiom Łaguta. W drugim łuku pierwszego okrążenia pod łokieć Rosjanina wjechał Przemysław Pawlicki, który wyniósł go nieco szrzej. Nie wykorzystał tego jednak Grzegorz Zengota. Leon Madsen wygrał z bardzo dużą przewagą.

Bieg 10
31
2 : 4
23
Kacper Gomólski Rezerwa taktyczna za Edward Mazur
1

Ze startu najlepiej Kacper Gomólski. W pierwszym łuku niemałe zamieszanie wykorzystał Janusz Kołodziej, który już na wjeździe w drugi wiraż był pierwszy. Podczas trzeciego okrążenia Damian Baliński wjechał pod łokieć Kacpra Gomólskiego i wyprzedził go. Podobnie chciał uczynić Lindgren, ale Gomólski zamknął mu drogę przy krawężniku. Przerwa.

Bieg 9
29
5 : 1
19

Już w pierwszym łuku gospodarze wysunęli się na podwójne prowadzenie. Do przodu pomknął filigranowy Duńczyk, natomiast jego torem jazdy podążał Grzegorz Zengota. Tarnowianie bez szans.

Bieg 8
24
3 : 3
18

W pierwszym łuku Leon Madsen wywiózł nieco szerzej Piotra Pawlickiego, ale na wjeździe w drugi łuk junior Fogo Unii wyprzedzil Duńczyka. Z przodu natomiast Przemysław Pawlicki stracił 3 punkty na rzecz bardzo szybkiego w tym biegu Macieja Janowskiego.

Bieg 7
21
5 : 1
15

Bieg przerwany z powodu nierównego startu. W powtórce gospodarze dużo lepiej wystartowali od zawodników tarnowskiej Unii i już w pierwszym wirażu objęli podwójne prowadzenie. Leszczynianie wygrali pewnie, ale Janusz Kołodziej do końca walczył z Grzegorzem Zengotą. Przerwa i równanie toru.

Polecamy! Fogo Unia nie zapłaci kary? Stępniewski: W regulaminie są odpowiednie instrumenty

Bieg 6
16
3 : 3
14

Przemysław Pawlicki zamknął w pierwszym łuku Artioma Łagutę i objął prowadzenie. Marcin Nowak natomiast w pierwszym łuku zbliżył się na moment do Martina Vaculika, ale Słowak szybko sobie z nim poradził.

Bieg 5
13
4 : 2
11

Fredrik Lindgren napędził się na wyjeździe z pierwszego łuku i wyjechał na drugie miejsce. Maciej Janowski jednak skutecznie się zrewanżował w drugim łuku pierwszego okrążenia. Zawodnicy jechali w dość sporych odległościach od siebie.

Bieg 4
9
3 : 3
9

W pierwszym łuku na czele stawki znalazł się Janusz Kołodziej, który wykorzystał fakt, iż startował z pola najbliżej krawężnika. Kołodziej od razu wypracował bardzo duża przewagę nad braćmi Pawlickimi. Przerwa na równanie toru.

Polecamy! "Każdy medal jest w naszym zasięgu - rozmowa z Januszem Kołodziejem, zawodnikiem Unii Tarnów"

Bieg 3
6
3 : 3
6

Ciasno w pierwszym łuku. Na wjeździe w wiraż upadli Artiom Łaguta i Damian Baliński. Obaj na jednym motocyklu wrócili do parku maszyn. Powtórka w czteroosobowym składzie. W powtórce Martin Vaculik próbował założyć się na rywali, ale skutecznie zablokował go Fredrik Lindgren. Przy wewnętrznej natomiast pomknął Artiom Łaguta i objął prowadzenie. Baliński natomiast musiał cały czas bacznie uważać na Vaculika.

Bieg 1
3
3 : 3
3
Piotr Pawlicki Taśma Kenneth Bjerre
2

Kenneth Bjerre nie wytrzymał napięcia na starcie i wjechał w taśmę. W jego miejsce pojedzie Piotr Pawlicki. Bardzo dobrze wystartował Leon Madsen, który uciekł do przodu. Gospodarze nie mieli jednak problemów z poradzeniem sobie z Maciejem Janowskim, który jechał ostatni już od pierwszego okrążenia. Janowski zbliżał się jednak do Grzegorza Zengoty.

18:30 - Zawodnicy wyjechali do pierwszego wyścigu.

18:25 - Prezentacja dobiegła końca. Zawody zostaną rozegrane wg I zestawu startowego. Ok. 7 tys. widzów.

18:20 - Rozpoczyna się prezentacja.

18:09 - Próba toru dobiegła końca.

18:01 - Rozpoczyna się próba toru.

17:53 - Zawodnicy przygotowują swoje motocykle do spotkania. Na trybunach na razie niewielu kibiców, ale cały czas ich liczba się zwiększa.

17:50 - W Lesznie panuje dobra pogoda. w próbie toru udział wezmą bracia Pawliccy, Artiom Łaguta oraz Martin Vaculik.

Pierwszy mecz tych drużyn w tym sezonie zakończył się zwycięstwem Unii Tarnów 53:37.

Jak niedzielene mecze typują eksperci SportoweFakty.pl?
Typy Krzysztofa Cegielskiego
Typy Jacka Gajewskiego
Typy Barłomieja Czekańskiego

Bieg 2

Bieg przerwany. Piotr Pawlicki podciął w pierwszym łuku Kacpra Gomólskiego. Junior Unii Tarnów leży na torze. Piotr Pawlicki został wykluczony. W powtórce start wygrał Kacper Gomólski i objął prowadzenie. Edward Mazur natomiast w pierwszym łuku objechał Marcina Nowaka. Pewne podwójne zwycięstwo tarnowian.