Sylwetki uczestników finału IMEJ w Tarnowie (część V)

autor: Wojciech Ogonowski | 2009-07-10, 08:00 | źródło: inf. własna |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
| Drukuj

W sobotę na torze w Tarnowie odbędzie się finał Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów. W zawodach wystąpią reprezentanci dziewięciu państw, wśród nich piątka Polaków. Prezentujemy Państwu sylwetki kolejnych trzech uczestników sobotnich zawodów.

13. Anton Rosen (Szwecja) - urodził się 21 sierpnia 1991 roku. Sobotni występ będzie dla niego debiutem w finale Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów. Na co dzień niespełna 18-letni Szwed jest zawodnikiem Vastervik w Elitserien, gdzie startuje m.in. z Tomaszem Gollobem. Rosen jest także czołową postacią jeżdżącej w Allsvenskan drużyny MasarnaAvesta. Występ w tarnowskich zawodach będzie jego największym jak dotąd osiągnięciem na arenie międzynarodowej.

14. Michael Hadek (Czechy) - urodził się 8 maja 1990 roku. Jest wychowankiem PK Pilzno i w tym klubie startuje w rozgrywkach czeskiej ekstraligi. W Polsce już drugi sezon związany jest z drugoligowym KSM Krosno. Jego największym osiągnięciem w karierze jest złoty medal Drużynowych Mistrzostw Czech, zdobyty przed dwoma laty z drużyną z Pilzna. W finale Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów wystartuje po raz drugi. Przed rokiem w Stralsund zajął dwunastą pozycję.

15. Sławomir Musielak (Polska) - urodził się 3 czerwca 1990 roku. Kolejny zawodnik, dla którego tarnowski finał IMEJ będzie pierwszym w karierze. 19-latek w tym sezonie reprezentuje barwy swojego macierzystego klubu - Unii Leszno, gdzie rywalizuje o miejsce w składzie m.in. z innym uczestnikiem tarnowskiego finału - Przemysławem Pawlickim. Jego największymi osiągnięciami są dwa medale MDMP - srebrny i złoty. W tym sezonie wystartuje również w finale Indywidualnych Mistrzostw Polski w Toruniu, gdzie będzie pełnił rolę pierwszego rezerwowego.

Polub Żużel na Facebooku  
Oceń: Nie lubię Anuluj ()
| Drukuj

Powiązane artykuły

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.