Liga rosyjska: W Togliatti przerwano mecz. Żużel przegrał z ulewnym deszczem

Na przerwaniu żużlowej rywalizacji najbardziej stracili kibice z Nowosybirska, którzy na mecz jechali dwie doby i przemierzyli w tym czasie 2500 kilometrów.

Jacek Cholewiński
Na ligowy mecz do Togliatti zjechali się kibice z różnych, nawet bardzo odległych stron Rosji. Dość powiedzieć, że na stadionie im. Anatolija Stiepanowa obecni byli sympatycy żużla z Nowosybirska, którzy na mecz jechali dwie doby i przemierzyli w jedną stronę 2500 kilometrów. Żużlowe święto popsuł im ulewny deszcz, który zalał tor po rozegraniu kilku wyścigów.
W meczu Mega-Łady Togliatti z Turbiną Bałakowo do czasu intensywnych opadów zdołano rozegrać cztery wyścigi, po których nieznaczną przewagę wypracowali gospodarze.Bieg po biegu: 1. Biełousow, Czugunow, Nosow, Czindiłow 5:1 (5:1) 2. Kudriaszow, Kułakow, Darkin, Litwinow 1:5 (6:6) 3. Biełousow, Czałow, Iwanow, Borodulin 4:2 (10:8) 4. Kułakow, Darkin, Czugunow, Nosow (d) 3:3 (13:11)
Dystans, jaki pokonali kibice. Oby nie na darmo Dystans, jaki pokonali kibice. Oby nie na darmo
Prowadzący spotkanie sędzia Rafaił Gafurow (Ufa) podjął decyzję o przerwaniu meczu. Kierownictwa obu ekip ustaliły, że ponowna próba jego rozegrania nastąpi w piątek 17 lipca. Tabela