Dawid Wawrzyniak: Trudno mi pozbierać się w kwestiach sprzętowych

Dawid Wawrzyniak nie może być zadowolony ze swojej dyspozycji w bieżącym sezonie. Młodzieżowiec Łączyńscy-Carbon Startu boryka się z problemami sprzętowymi.

Dawid Borek
Dawid Borek

W czwartek na torze w Gnieźnie zostały rozegrane eliminacje MMPPK. Drużyna gospodarzy zajęła w turnieju trzecie miejsce i odpadła z dalszej rywalizacji. Pięć punktów w czterech wyścigach wywalczył w zawodach Dawid Wawrzyniak. - Jest mi bardzo przykro. Starałem się, jak mogłem. Do awansu czy chociażby biegu dodatkowego zabrakło niewiele. Mam nadzieję, że jak najszybciej zapomnę o tych zawodach. Będę starał się jak najlepiej zaprezentować w kolejnych imprezach młodzieżowych - przyznał 17-latek dla strony start.gniezno.pl.

W rozgrywkach Nice Polskiej Ligi Żużlowej młodzieżowcy Łączyńscy-Carbon Startu Gniezno także zawodzą. Michał Piosicki legitymuje się średnią biegową równą 0,680 punktu na wyścig, z kolei Dawid Wawrzyniak zdobywa przeciętnie 0,792 oczka na gonitwę. - Bardzo trudno mi pozbierać się w kwestiach sprzętowych. Myślę jednak, że już dochodzę do tego co i jak, i teraz będzie już tylko lepiej. Podobnie zresztą jest w lidze: nie możemy "dograć się" ze sprzętem. Staramy się, ale… cóż mogę powiedzieć? Mam nadzieję, że w tych kilku meczach, które pozostały do końca rozgrywek, pokażemy dobre widowisko - dodał młodzieżowiec gnieźnieńskiego klubu.

źródło: start.gniezno.pl

Pogoda dopisała, ale powiewało nudą - eliminacja MMPPK w Gnieźnie (relacja)