Eduard Krcmar przypomni się rawickim kibicom. Gdańszczanie mają okazję do rehabilitacji

W ubiegłym sezonie barwy Kolejarza Intermarche reprezentował Eduard Krcmar. Teraz pojedzie w Rawiczu w barwach Wybrzeża, które dwa lata temu po raz pierwszy w historii przegrało z Niedźwiadkami.

Michał Gałęzewski
W ubiegłym sezonie dwóch zawodników startujących aktualnie w Wybrzeżu Gdańsk jeździło w PLŻ 2. Bardzo dobre wspomnienia z rawickiego toru ma z pewnością Eduard Krcmar. Czech, dla którego był to pierwszy sezon w lidze polskiej reprezentował barwy Kolejarza Rawag Intermarche.
Krcmar zakończył sezon ze średnią biegową 2,231 na własnym torze i był zdecydowanie najlepszym zawodnikiem swojego klubu. Również dobre występy na tym owalu zaliczył Kamil Brzozowski. W barwach Ostrovii zdobył 8 punktów i 2 bonusy w czterech startach. Wystąpił też w Rawiczu w finale Złotego Kasku. Z pięcioma punktami zajął w nim 13. miejsce.

W lidze drużyny z Rawicza i z Gdańska spotykały się ze sobą 14 razy w historii. Co ciekawe aż trzynastokrotnie lepsi byli gdańszczanie. Jedyną wygraną Kolejarz zaliczył w 2013 roku. W tym sezonie Wybrzeże awansowało do najwyższej klasy rozgrywkowej, a dla Niedźwiadków było to jedyne ligowe zwycięstwo całych pierwszoligowych zmaganiach.

Wówczas słabo spisała się trójka aktualnych żużlowców Wybrzeża. Renat Gafurow zdobył zaledwie pięć punktów, Marcel Szymko jeden, a Dominik Kossakowski zero. Co ciekawe Gafurow w lidze polskiej debiutował właśnie w barwach Kolejarza. W 2003 roku pojechał w tej drużynie w meczu z TŻ-em Sipmą Lublin i zdobył w nim sześć punktów w pięciu startach.

Magnus Zetterstroem po raz ostatni wystąpił w Rawiczu w lidze w 2008 roku. Szwed, który wówczas również startował w barwach Wybrzeża zdobył 9 punktów w czterech startach. Po pierwszym nieudanym wyścigu, wygrał trzy kolejne. W 2003 roku "Zorro" zdobył 13 punktów i bonus w pięciu biegach.