Półfinały IM Rosji: Uczeń pokonał mistrza. Danił Iwanow chwyta formę

Jegor Myszkowiec pokonał multimedalistę mistrzostw świata, u boku którego stawiał swoje pierwsze kroki w wyścigach motocyklowych na lodzie.

Jacek Cholewiński
Jegor Myszkowiec, wychowanek Nikołaja Krasnikowa pokonał swego mistrza w wyścigu decydującym o pierwszym miejscu i komplecie biegowych zwycięstw w półfinałowym turnieju rozegranym w Ufie. Sensacją dnia stał się udany występ 63-letniego Aleksandra Moskowki. Zawodnik ten zachował duże szanse na miejsce w premiowanej awansem czwórce. Moskowka zamieszkuje obecnie w stolicy Rosji, do sezonu przygotowywał się sam, a na lodowe owale powrócił po dwunastoletniej przerwie.

16. Paweł Taran - 2 (0,0,0,1,1)

W ostatnim turnieju półfinałowym, jaki rozegrano na torze Kaustika Sterlitamak, na prowadzeniu uplasowali się dwaj zawodnicy. Dość nieoczekiwanie palmę pierwszeństwa objął Dmitrij Bułankin, który w bezpośrednim pojedynku pokonał powracającego do formy mistrza świata Daniła Iwanowa. W niedzielę spodziewany jest atak Igora Sajdullina, mistrza Europy (2013) na miejsce premiowane awansem.