Rory Schlein najlepszy w turnieju 16 Lapper Classic

W czwartek na torze w Ipswich rozegrano tradycyjny turniej 16 Lapper Classic. Zawody zakończyły się zwycięstwem Rory'ego Schleina, a oprócz niego na podium stanęli Rohan Tungate i Morten Risager.

Łukasz Witczyk
Turniej ten trwale zapisał się w historii żużla w Ipswich. W tegorocznej edycji Rory Schlein zgromadził na swoim koncie 21 punktów i zwyciężył mimo zajęcia trzeciego miejsca w finale. Zgodnie z tradycją ostatni wyścig rozegrany został na dystansie szesnastu okrążeń, a zawodnicy ścigali się w nim z motocyklami wyposażonymi w dodatkowe baki.
Finałowy bieg zakończył się triumfem Mortena Risagera, lecz Duńczyk w ogólnym rozrachunku sklasyfikowany został na trzecim miejscu. Drugi był Rohan Tungate, który zdobył łącznie 19 "oczek". Gdyby Australijczyk lepiej spisał się w fazie zasadniczej, to właśnie on wygrałby te zawody. Schlein po dwunastu biegach otrzymał dodatkowe dwa punkty za zajęcie pozycji w pierwszej czwórce.