Poole Pirates mistrzem Elite League! Świetny mecz Macieja Janowskiego

Żużlowcy Poole Pirates zdobyli złoty medal rozgrywek Elite League. W rewanżowym meczu finałowym Piraci po raz drugi pokonali Coventry Bees.

Dawid Cysarz

Na torze w Poole gospodarze zwyciężyli 53:37, a w dwumeczu triumfowali 90:71.

Poole Pirates przystępowało do rewanżowego starcia z trzema punktami zaliczki z pierwszego spotkania. Pszczoły dobrze zaczęły pojedynek, ale kolejne biegi należały już do miejscowych. Piraci tytuł zapewnili sobie w trzynastym wyścigu, gdy Maciej Janowski przedarł się na dystansie z trzeciej pozycji na prowadzenie.

"Magic" był najlepszym jeźdźcem gospodarzy. Zapisał na swoim koncie czternaście punktów i bonus. Z dobrej strony zaprezentowali się także Kyle Newman i Przemysław Pawlicki.

Najskuteczniejszym zawodnikiem gości był Kyle Howarth, który wywalczył dziewięć oczek. Z pewnością działacze i kibice klubu z Coventry więcej spodziewali się po postawie Hansa Andersena i Chrisa Harrisa.
Poole Pirates - 53 1. Troy Batchelor (gość) - 6 (0,3,3,0) 2. Nick Morris (gość) - 5 (2,1,0,2) 3. Przemysław Pawlicki - 8+3 (2*,2,2*,w,2*) 4. Vaclav Milik - 8 (2,0,3,3) 5. Maciej Janowski - 14+1 (3,2*,3,3,3) 6. Benji Compton - 1+1 (1*,0,0) 7. Kyle Newman - 11+2 (2,3,3,1*,2*)