Finał PLŻ 2. bez transmisji telewizyjnej. Klub z Ostrowa nie zgodził się

Przerwany mecz finałowy Polskiej 2. Ligi Żużlowej pomiędzy MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia a Speedway Wandą Instal Kraków został przełożony na czwartek 16 października, na godz. 15:45.

Wojciech Ogonowski
Termin w środku tygodnia sprawia, że nie wszyscy kibice którzy chcieliby, będą mogli obejrzeć to spotkanie na stadionie. Dotyczy to zwłaszcza fanów z Krakowa, dla których Speedway Wanda Instal starała się o transmisję w TV Proart. Zgody na to nie wydali jednak działacze klubu z Ostrowa. Poniżej prezentujemy pisma w tej sprawie.
Prośba Speedway Wandy:

Szanowni Państwo,

z ramienia Krakowskiego Klubu Żużlowego, zwracam się do Państwa z wielką prośbą.

Jako, że mecz został przeniesiony na dzień tygodnia (czwartek) obawiamy się, że nasi kibice już drugi raz nie podejmą wyzwania wyjazdu do Ostrowa w tak licznej grupie jak miało to miejsce podczas odwołanego meczu.
W myśl zasady meczu finałowego, wydaje mi się, że Ostrowscy kibice licznie przybędą na stadion, by śledzić walkę o awans.

Wiem jednakowoż, że mecz ten będzie cieszył się wielkim zainteresowaniem w całej Polsce i inni kibice z chęcią go obejrzą.
Jestem już po wstępnej rozmowie z Tv Proart i Panem Markiem Orłowskim, który oczywiście za Państwa zgodą i zmianami w waszej umowie jest zainteresowany pokazaniem przełożonego meczu w formie live (na żywo).

Reasumując. Zwracamy się z prośbą o wyrażenie zgody na relację live z tego meczu dnia 16.10.2014 pomiędzy MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia vs Speedway Wanda Instal Kraków o godzinie 15.45, którą zrobi TV Proart.

Wszelkie sprawy dotyczące dalszego postępowania tj. pozwolenia PZM oraz GKSŻ, będą oczywiście w naszej gestii.

Licząc na Państwa zgodę, przychylność i zrozumienie w sprawie.

Stanowisko ŻKS Ostrovia:

Zarząd Żużlowego Klubu Sportowego Ostrovia nie wyraża zgody na relację live z meczu zaplanowanego na 16 października 2014, zgodnie z umową zawartą między Klubem a Telewizją PRO-ART s.c z dnia 5.03.2014.

Przypomnijmy, że rewanżowy finałowy mecz Polskiej 2. Ligi Żużlowej został przerwany po sześciu biegach. Powodem takiej decyzji sędziego była awaria oświetlenia na Stadionie Miejskim. Jej przyczyną było uszkodzenie linii kablowej znajdującej się kilkadziesiąt centymetrów pod ziemią. Po 80 minutach prób wyeliminowania usterki spotkanie zostało zakończone. Ostrowianie prowadzili wówczas 21:15 (w dwumeczu wygrywali krakowianie 12 "oczkami").

Awaria oświetlenia na ostrowskim stadionie wywołała wiele kontrowersji. Goście zarzucali, iż było to celowe działanie gospodarzy, którzy odpierali te zarzuty. Paweł Sadzikowski otwarcie mówił, że usterka dotyczyła tylko terenu obiektu Ostrovii. Z kolei Mirosław Wodniczak zapewniał, że "awaria była głębsza i nie dotyczyła tylko stadionu".

Wciąż trwa postępowanie w sprawie wydarzeń, które w niedziele miały miejsce w Ostrowie Wielkopolskim.