Problemy z torem w Gorzowie! Mecz Stali ze SPAR Falubazem przełożony!

Mimo kilku godzin przygotowań nawierzchni mecz pomiędzy Stalą Gorzów i SPAR Falubazem Zielona Góra został przerwany po pierwszym biegu. Najwięcej problemów sprawiał zawodnikom pierwszy łuk.

Łukasz Witczyk
Starcie pomiędzy Stalą Gorzów i SPAR Falubazem Zielona Góra rozpoczęło się z godzinnym opóźnieniem. W tym czasie tor osuszała specjalna maszyna, dosypywano nowej nawierzchni, a także ubijano tor. W najgorszym stanie był pierwszy wiraż, na którym tworzyły się koleiny.
Po próbie toru, w której udział brali Bartosz Zmarzlik, Linus Sundstroem, Mikkel Bech i Aleksandr Łoktajew, sędzia zawodów podjął decyzję o dodatkowej kosmetyce. Podczas próby toru pojawiały się koleiny na pierwszym łuku. Tuż po godzinie 20:00 zawodnicy wyjechali do pierwszego biegu, który zakończył się podwójnym zwycięstwem gospodarzy.

W drugiej gonitwie na szczycie pierwszego wirażu na tor upadł Adam Strzelec, który wpadł w koleinę i nie miał szans opanować motocykla. Po tym upadku Artur Kuśmierz, Piotr Lis, Zbigniew Kuśnierski oraz przedstawiciele obu drużyn udali się na tor, a następnie na długą naradę. Na niej podjęto decyzję o przerwaniu zawodów. Przewodniczący jury argumentował fakt odwołania meczu niebezpiecznym torem, który nie daje poczucia bezpieczeństwa zawodnikom.