Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk odwieszone przez GKSŻ

W środę Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk zostało zawieszone przez Główną Komisję Sportu Żużlowego. W sobotę zniesiono tę decyzję.

Dawid Cysarz

Działacze gdańskiego klubu nie wpłacili do 30 sierpnia na konto PZM sześciu tysięcy złotych kary i klub został zawieszony. Taka decyzja powodowała zakaz startów żużlowców Renault Zdunek Wybrzeża w zawodach m.in. pod znakiem zapytania stał występ Krystiana Pieszczka w finale Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski.

W sobotnim komunikacie Główna Komisja Sportu Żużlowego poinformowała, że gdańszczanie wykonali postanowienie i zostali odwieszeni. Oznacza to, że Pieszczek może wystąpić w sobotnim turnieju w Gorzowie.