Gleb Czugunow indywidualnym mistrzem Rosji w klasie 250cc

Wśród rosyjskich nastolatków kandydujących do miana następców Emila Sajfutdinowa, najskuteczniejszy okazał się zawodnik z Saławatu.

Jacek Cholewiński

Wychowanek tego samego klubu co Emil Sajfutdinow, kreowany na jego naturalnego następcę, Gleb Czugunow zasłużenie zwyciężył w mistrzostwach Rosji młodzików w klasie 250cc.

Czugunow, który wygrał poprzedni turniej, we wtorek w Bałakowie zajął drugie miejsce. Wygrał z kompletem punktów Arsłan Fajzulin. Zawodnik z Oktiabrskiego stracił niestety zbyt wiele punktów w pierwszych zawodach, by mógł pomarzyć o wygranej w całych mistrzostwach. Ponadto ustąpił on pola w biegu dodatkowym Władimirowi Bogmie i podobnie jak rok temu, zajął ostatecznie trzecie miejsce.
Wyniki: 1. Arsłan Fajzulin (Oktiabrskij) - 15 (3,3,3,3,3) 2. Gleb Czugunow (Saławat) - 14 (3,3,3,3,2) 3. Ilia Kuzniecow (Togliatti) - 12 (2,2,2,3,3) 4. Władimir Bogma (Bałakowo) - 11 (3,2,3,u,3) 5. Iwan Bolszakow (Togliatti) - 10 (2,3,2,2,1) 6. Danił Frolenkow (Nowosybirsk) - 9 (1,2,1,3,2) 7. Kiriłł Chwan (Oktiabrskij) - 8 (2,1,3,w,2) 8. Roman Lachbaum (Saławat) - 7 (3,3,1,w,d) 9. Arsenij Oktiabriew (Sterlitamak) - 7 (2,0,2,1,2) 10. Ilia Pienkin (Togliatti) - 6 (0,1,0,2,3) 11. Nikita Tarasow (Sterlitamak) - 4 (1,1,2,d,d) 12. Siemion Zujew (Togliatti) - 3 (w,0,1,2,w) 13. Dmitrij Soliannikow (Sterlitamak) - 2 (u,2,d,0,d) 14. Dmitrij Zenin (Bałakowo) - 1 (w,1,u,u,u) 15. Nikita Zubariow - nk (start na silniku 500cc) 16. Michaił Błochin - nk (start na silniku 500cc)
Oni mają w przyszłości stanowić o sile żużla w Rosji (fot. Maxim Kozyrkov) Oni mają w przyszłości stanowić o sile żużla w Rosji (fot. Maxim Kozyrkov)