Przed Grand Prix Polski: Gorzów szczęśliwy dla Polaków

30 sierpnia Gorzów po raz czwarty w historii będzie gościł uczestników cyklu Grand Prix. Turnieje rozgrywane na Stadionie im. Edwarda Jancarza są szczęśliwe dla reprezentantów Polski.

Łukasz Witczyk
W każdej edycji turnieju Grand Prix rozegranym na torze w Gorzowie reprezentant Polski zajmował miejsce w czołówce. Tylko raz zdarzyło się, że Polaka zabrakło na podium, a stało się tak w 2011 roku. Wówczas zawody zostały przerwane po czterech seriach startów z powodu opadów deszczu. Na trudnym torze czwartą lokatę z dorobkiem 8 punktów zajął Tomasz Gollob. Na dziewiątym miejscu zawody zakończył Jarosław Hampel. Słabo spisali się Janusz Kołodziej (dwunaste miejsce) oraz Rune Holta, który w czterech startach nie zdobył żadnego punktu.
Rok później w Gorzowie wystartowało dwóch reprezentantów Polski. Obaj wywalczyli awans do finału. Sensacyjnie na najniższym stopniu podium zawody zakończył startujący z dziką kartą Bartosz Zmarzlik, dla którego był to debiutancki występ w turnieju Grand Prix. Z kolei czwartą pozycję zajął Tomasz Gollob. Z powodu kontuzji w Grand Prix Polski na Stadionie im. Edwarda Jancarza nie wystąpił Jarosław Hampel.

"Mały" nieobecność w Gorzowie powetował sobie w sezonie 2013. Wówczas wychowanek pilskiej Polonii nie dał szans rywalom i odniósł zwycięstwo. Po raz pierwszy w historii w gorzowskim turnieju Grand Prix zwyciężył polski zawodnik. W półfinale odpadł Krzysztof Kasprzak, a Bartosz Zmarzlik i Tomasz Gollob nie powtórzyli wyników sprzed roku i zakończyli rywalizację po fazie zasadniczej.