Przed finałem DPŚ: Reprezentacja Wielkiej Brytanii

W sobotę na torze w Bydgoszczy rozegrany zostanie finał Drużynowego Pucharu Świata. Jednym z uczestników tych zawodów będzie reprezentacja Wielkiej Brytanii.

Reprezentacja Wielkiej Brytanii to jedyna drużyna biorąca udział w finale Drużynowego Pucharu Świata, która nigdy nie zdobyła tego trofeum. Brytyjczycy największe sukcesy odnosili na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych ubiegłego wieku, kiedy to najlepszy zespół świata wyłaniany był w Drużynowych Mistrzostwach Świata. W tamtych zawodach żużlowcy z Wielkiej Brytanii triumfowali aż dziewięciokrotnie. Z kolei w Drużynowym Pucharze Świata kadra tego kraju zdobyła tylko dwa medale: jeden srebrny i jeden brązowy. [ad=rectangle] Brytyjczycy do finału Drużynowego Pucharu Świata awansowali dzięki zwycięstwu w półfinale w King's Lynn. Podopieczni Alun Rossiter zdobyli w tych zawodach 44 punkty, a liderem był Tai Woffinden, który wywalczył 12 "oczek". Dobrze spisali się również Daniel King, Chris Harris (obaj po 11 punktów) oraz Simon Stead - zdobywca 10 punktów. Po tak udanym starcie w półfinale menedżer Wielkiej Brytanii nie zdecydował się na zmiany w składzie. Warto dodać, że Brytyjczycy do finału DPŚ awansowali po raz pierwszy od czterech lat.

Początek finału DPŚ zaplanowany jest na godzinę 19:00. Sprzedaż biletów na te zawody odbywa się za pośrednictwem serwisu kupbilet.pl oraz w kasie klubowej bydgoskiej Polonii. Organizatorzy chcąc ułatwić zakup biletów podjęli decyzję o wydłużeniu czasu pracy kas biletowych. W najbliższych dniach będą one czynne: - w sobotę (2 sierpnia) - od godziny 11:00 do 19:00 - kasy stadionu (ul. Sportowa).