Przed barażem DPŚ: Reprezentacja Szwecji

W czwartek na torze w Bydgoszczy rozegrany zostanie baraż Drużynowego Pucharu Świata. Jednym z uczestników tych zawodów będzie reprezentacja Szwecji.

Łukasz Witczyk
Reprezentacja Szwecji to jeden z najbardziej utytułowanych zespołów startujących w Drużynowym Pucharze Świata. W trzynastu edycjach żużlowego mundialu Szwedzi wywalczyli aż dziesięć medali. Dwukrotnie stali na najwyższym stopniu podium (2003-2004), dwa razy zdobywali srebrne krążki i sześciokrotnie reprezentacja kraju Trzech Koron zajmowała trzecią lokatę. W ostatnich latach reprezentacje Szwecji ogarnął jednak kryzys, a najlepszym tego przykładem był sezon 2013, kiedy to zespół ten zajął dopiero 9. miejsce.
W tegorocznej edycji Drużynowego Pucharu Świata Szwedzi zajęli drugie miejsce w półfinale w Vastervik. Lepsi od drużyny Trzech Koron okazali się tylko Duńczycy. Liderem reprezentacji Szwecji był Andreas Jonsson, który zdobył 16 punktów. Z dobrej strony pokazał się również Thomas H. Jonasson, a cenne punkty dorzucali Peter Ljung i debiutujący w DPŚ Oliver Berntzon.

Sprzedaż biletów na finał i baraż DPŚ odbywa się za pośrednictwem serwisu kupbilet.pl oraz w kasie klubowej bydgoskiej Polonii. Organizatorzy chcąc ułatwić zakup biletów podjęli decyzję o wydłużeniu czasu pracy kas biletowych. W najbliższych dniach będą one czynne:
- w czwartek (31 lipca) - od godziny 11:00 do 19:00 - kasy stadionu (ul. Sportowa)
- w piątek (1 sierpnia) - od godziny 13:00 do 18:00 - kasy stadionu (ul. Sportowa)
- w sobotę (2 sierpnia) - od godziny 11:00 do 19:00 - kasy stadionu (ul. Sportowa)

Czy Szwedzi wywalczą awans do finału DPŚ?