Znany skład Polski na finał DMŚJ!

Trener Marek Cieślak podał 4-osobowy skład reprezentacji Polski na finał Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów, który zostanie rozegrany 28 września w Pardubicach.

Szymon Kaczmarek

Powołani zawodnicy to Patryk Dudek, Paweł Przedpełski, Piotr Pawlicki i Bartosz Zmarzlik.

Zgodnie z zapowiedziami, Cieślak dokonał ostatecznego wyboru po 3. Finale IMŚJ w Terenzano. W tych zawodach najlepszy okazał się Pawlicki, a trzeci był Dudek. Złoty medal wywalczył jednak wychowanek Stelmet Falubazu Zielona Góra, a zawodnik Fogo Unii Leszno zajął w klasyfikacji generalnej drugą lokatę. Zmarzlik w rywalizacji najlepszych młodzieżowców świata zajął 8. miejsce.

Dudek to w tym sezonie zdecydowanie najlepszy polski młodzieżowiec, co udowodnił m.in. wygrywając finał MIMP. Tuż za nim uplasowali się Przedpełski i Zmarzlik. Pawlicki w tych zawodach nie wystąpił.